Křížovky Kouzlo domova

Křížovky Kouzlo domova

Tisk

KrizovkyKOuzloDomova perexK takové knížce, jako je tahle, není potřeba mnoho komentářů. Křížovkářskou publikaci Křížovky Kouzlo domova uvítá snad každý, pravda, hospodyňky možná o chloupek víc. Rovná stovka švédských křížovek vám přináší nejen pobavení a relax, ale i užitečné rady, jak proměnit váš domov v ještě krásnější, upravenější a voňavější hnízdo pro vás a vaši rodinu.

 

V křížovkách se krývají dokončení Murphyho zákonů, citátů nebo pranostik a jsou tady i stránky nelušitelské, kde najdete mnoho rad a receptů. Tak například: umíte chleba bez hnětení? Co s připálenou rýží? Jak na přelité rostliny? Jak odstraníte samolepky ze skla víte? Nebo co udělat, aby vaše boty nešpinily? Objevíte tu i kouzlo kopru, libečku, máty nebo bazalky. A nebo se dozvíte co dělat, když máte věčně studené nohy. No neříkejte, že tuhle knížku minete bez povšimnutí...

Hodí se do kabelky, do batohu, dá se vzít kamkoli, třeba i do čekárny k lékaři nebo na úřad.

Nevím, jak to máte vy, ale u nás se kupí nejrůznější luštitelské časopisy a knížky v té nejmenší místnosti, kam chodí každý sám. Myslím, že tam záhy bude, úplně na vrchu i tato zajímavá publikace, která se Fragmentu opravdu povedla! Na poslední straně najdete tajenky, ale já vždycky děám, že tam nejsou.

Hlavně mějte po ruce tužku a pak si lámejte hlavičky a smějte se. Touhle knížkou můžete klidně obdarovat své blízké a můžete si být jisti, že je neurazí. Myslím, že něco podobného jsem říkala před časem, když jsem vám představovala křížovky s obrázky Pavla Knantorka. Ono se vlastně ani nic moc jiného říct nedá.

Přeju vám hodně zábavy!
Renáta Šťastná


Křížovky Kouzlo domova

KrizovkyKOuzloDomova
Žánr: Pop. naučná pro dospělé/ Záliby/ Křížovky, hlavolamy, luštění
Nakladatelství: Fragment, Praha 4
Odpovědná redaktorka: Helena Klečková
Technická redaktorka: Alena Suchánková
Rok vydání: 2014, 2562. publikace, vydání první, lepená
Počet stran: 128
Hodnocení: 95%

www.fragment.cz
www.fragment.cz/novinky/pop-naucna-pro-dospele/zaliby/krizovky-hlavolamy-lusteni/krizovky-kouzlo-domova-s499378706

( 0 hlasů )


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Lada Šimíčková: „Když krásně prší, mám skoro vždycky chuť psát.“

lada simcikovaHotel v tiché ulici je jedním z nejzajímavějších vydaných alb letošního roku. Zrodilo se v dílně písničkářské firmy Lada Šimíčková & Ivo Cicvárek. Právě s Ladou jsme si povídali o vzniku nahrávky a také ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Čtěte také...

Hradní kaple doby Lucemburků

Kaple200Architektonický, umělecký a funkční vývoj hradních kaplí představuje zajímavé téma, které dosud nebylo souhrnně zpracováno. Řada dodnes dochovaných hradních kaplí přitom poskytuje zajímavé a kvalitní ukázky středověké nejen sakrální architektury. Kaple b...

Z archivu...


Literatura

Tiché roky přináší velmi silný a lidský příběh

tiche roky kniha 200Vydání Tichých roků Aleny Mornštejnové se podle mě stalo velkou událostí letošního jara. Po úspěchu autorčiny předešlé knihy Hana není divu a humbuk kolem ní považuji za opodstatněný.

 

...

Divadlo

Macbethovi ožívají, les se dává na pochod!

macbeth 200Macbeth ztvárněný Markem Němcem vykročil vstříc svému osudu. Na Letních shakespearovských slavnostech, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, odstartovaly přípravy letošní premiéry.

...

Film

Kouzelný svět cirkusu ožívá na stránkách knihy Orbis cirkus

Orbis cirkus 200O cirkusu vyšla už řada knížek i časopiseckých úvah, ovšem důsledně shrnující publikací je teprve Orbis cirkus. Skládá ze dvou rozsáhlých textů, jednak Hanuše Jordana (Příběh českého cirkusu), jednak Ondřeje Cihlá...