Aktuálně
Kultura21.cz

Aktuálně

David Pomahač pokřtí album Neviditelný s hosty Martinem Hůlou a Bárou Zmekovou

neviditelny 200David Pomahač, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, který vydal v dubnu u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný, pokřtí desku 26. května v pražském Café V lese. Spolu s ním vystoupí stálý spoluhráč Jáchym Pomahač a hosté – spoluautor hudby a producent nahrávky Martin Hůla aka Martin Tvrdý a písni...

 

Cosmetica predstavuje nový album Introvertná show s úvodným retro klipom

cosmetica200Po päťročných odstupoch od prvého anglického a druhého slovenského albumu prichádza tretí album kapely Cosmetica s alternatívnejším a ambientnejším zvukom. Album Introvertná show doprevádza videoklip k skladbe Rýchlosť sveta v pulzujúcom a rozbublanom retropope.

...
 

Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina offroadem, pěšky, na kajaku i na lyžích

Balkan 200Dobrá zpráva! Balkán stále zůstává rájem dobrodruhů i svobodného cestování!

...
 

V JaS nakladatelství vychází Obrázky času Lubomíra Müllera

Obrazky casu 200Čas spěje neúprosně vpřed a vracet se nehodlá, ani nemůže. Nelze napravit nic z toho, co jsme kdysi zavinili. Můžeme jen ve vzpomínkách odhalit, kdo nás inspiroval, motivoval, naváděl správným směrem.

...
 

Tvůrčí krize je pryč. Skupina Buty to chce na podiu zase roztočit jako za mlada!

buty 200Třicet šest let společného vystupování dá člověku zabrat. Své o tom ví i frontman hudební kapely Buty, který přiznal, že i on sám v minulosti musel svou uměleckou múzu několikrát hledat. Nyní se ale v plné síle vrací na pódia a v rámci své koncertní šňůry zavítá 26. května i do pražského divadla Broadway.

...
 

Janek Ledecký: Vinyl je krásná věc. Jsou tam fotky, povídání i texty

janek ledecky 200Český zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký byl hostem Music Studia Live Frekvence 1. Do éteru zahrál živě vypalovačku Právě teď, Na konci duhy a cover od Boba Marleyho Redemption Song. Hostem dalšího Music Studia Live Frekvence 1 bude ve středu 25. května od 9 hodin zpěvák Michal Hrůza.

...
 

Přitažlivost planety Krypton: románový debut oblíbeného herce, scenáristy a režiséra

Pritazlivost planety Krypton200V nakladatelství BizBooks vychází milostný román Přitažlivost planety Krypton od Jiřího Mádla. Kniha je o odvážném vysvlékání z těsných dětských šatů, které může být provázeno zraněními, ale i hledáním té opravdu vlastní dospělé identity.

 

...
 

Zpěvačka Elly vydává klip People, píseň má ambice stát se dalším hitem

elly 200Křehká, ale zároveň suverénní a sebevědomá. Taková je popová píseň People zpěvačky Elly, která odkrývá citlivá témata a ukazuje, že je vše možné překonat. Píseň vznikla už před několika lety, nyní jí vdechli nový život Production Lovers.

...
 

Mojenka Olgy Stehlíkové otevírá témata pro dětské knihy neobvyklá

mojenka 200Vychází nová kniha pro děti úspěšné spisovatelky, básnířky, kritičky a redaktorky Olgy Stehlíkové. V Mojence se snoubí témata, která se jinak v dětské literatuře příliš neobjevují. Především je to téma těžké nemoci v rodině, se kterým se musí hlavní hrdinka Magdalena řečená Mojenka i její blízcí vyrovnávat. Jako skrytá nit se pak knihou táhne ot...

 

Pokáč vydává hokejový song. Věří, že letos to cinkne!

pokac 200Před pár dny začalo Mistrovství světa v hokeji, během kterého zasedají k obrazovkám i ti, kteří běžně sportovní přenosy nesledují. Není se čemu divit, protože Češi byli vždy hokejovým národem. Tomuto sportu se proto ve své novince věnuje i oblíbený písničkář Pokáč, skladbu s názvem Pane Jalonen složil exkluzivně pro Frekvenci 1.

...
 

Vtipný cestovní deník nejen pro zaneprázdněné rodiče

Terezina dobrodruzstvi200V nakladatelství BizBooks vychází cestovní deník Terezina dobrodružství od známé moderátorky Terezy Tobiášové.

...
 
Strana 1 z 68

PřihlášeníPyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Chcete vědět, jaký je váš „chronotyp“?

sila praveho okamziku200Populárně naučná kniha Síla správného okamžiku láká čtenáře jak působivým názvem, tak i svým vysvětlujícím podtitulem, který zní: „Poznejte svůj CHRONOTYP a s ním nejlepší čas na jídlo, běhání, cvičení či rozhovor o zvýše...

Divadlo

„Herec by měl mít intuici a potřebu něco sdělit“ říká Klára Cibulková

švandovo divadlo cibulkova (3)Krysy jsou všude! Tak by se dalo ve zkratce shrnout ústřední téma hry Krysař, v jehož ukázce, v rámci dne otevřených dveří ve Švandově divadle, ztvárnila roli krysího vymí...

Film

Zelinář a nejen jeho televize

200filmO období normalizace, o dusném bezčasí 70. a 80. let minulého století, kdy lidé, pokud se hlasitě nestavěli proti režimu a spokojili se s málem v oblasti hmotné i duchovní, mohli vcelku pohodlně žít, pojednává kniha Pauliny Bren Zelinář a jeho televize. ...