Aktuálně

Aktuálně

Inspirativní kniha o odvaze změnit svůj život

Tisk

Den kdy jsem se poznala200Ve druhé polovině dubna dorazí na pulty knihkupců knižní novinka nakladatelství Rosier, kniha Edity Vojtkové, úspěšné módní návrhářky dlouhodobě žijící v Bolívii. Ve své prvotině odhaluje vlastní neuvěřitelný příběh, motivuje a inspiruje. Křest knihy Den, kdy jsem se poznala se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna o...

 

Magnesia Litera 2024 za detektivku patří Janě Jašové

Tisk

jana jasova 200V Albatros Media si s velkou radostí a hrdostí jsme včera vyslechli jméno vítězky Magnesie Litery v kategorii Detektivka. Za svůj v pořadí druhý detektivní román Krutý měsíc ji získala spisovatelka Jana Jašová z nakladatelství Motto, které patří pod křídla Albatros Media.

...
 

Co přinese letošní ročník KOUNICEFEST?

Tisk

kounicefest200Kounicefest se bude konat v sobotu 22. června 2024 na hřišti za úřadem městyse.

...
 

Novinky z Euromedia Group

Tisk

kk 200 sestry GranvillovyPodívejte se, jaké knihy vycházejí v těchto dnech v nakladatelství Euromedia Group.

...
 

Skyline vydávají po návratu frontmana ze Survivoru nový „futuristický country-house love“ singl Let’s Get Floatin’

Tisk

skyline 200Skyline vydávají v pořadí už třetí singl z připravovaného devátého alba, to má kapele vyjít letos. Singl Let’s Get Floatin’ je veselá taneční věc, ideální na bezstarostné prosluněné dny. Love song, který je šmrncnutý country.

...
 

Novinky z nakladatelství HOST

Tisk

host 200Co je nového v nakladatelství HOST? Například se chystá čtvrtý Naslouchač, Vrány Petry Dvořákové uhranuly polské čtenářky, a vychází jarní novinky.

...
 

Dan Bárta & Illustratosphere rozsvítí Plzeň. Na koncert s exkluzivní light show přiváží i reedice remasterovaných alb

Tisk

Dan Bárta200Plzeňským koncertem 20. dubna zakončí Dan Bárta se skupinou Illustratosphere turné s názvem Němá éra. Vystoupení předních českých a slovenských hudebníků v industriálních prostorách kreativní zóny DEPO2015 zpestří unikátní světelná scéna tvořená v reálném čase.

...
 

Vyšehrad, nejstarší nakladatelství u nás, vstupuje do dalšího desetiletí se silným edičním plánem

Tisk

vysehrad200Nejstarší české nakladatelství slaví 90 let. Staví na tradici vydávání kvalitní české i překladové literatury, kterou dnes reprezentuje nová generace jeho autorů. Vyšehrad letos vydá téměř devadesát titulů. Čtenáři se mohou těšit na taková díla, jako jsou Proměny Země Petera Frankopana, prvotina Michela Houellebecqa H. P. Lovecraft: Proti světu, pr...

 

Fine Gospel Time Zuzany Stirské opět zazpívá v Semaforu

Tisk

Pavel Sporcl200Gospelový soubor Fine Gospel Time Zuzany Stirské se po několika měsících vrátí na scénu, na níž byl v roce 1999 založen. Tedy do divadla Semafor, které už řadu let sídlí v Praze 6 na adrese Dejvická 27. V neděli 21. dubna 2024 v 19 hodin se tam uskuteční koncert s názvem Gospel Time Party Zuzany Stirské. Chybět nebude ani kapela sestaven...

 

Svůj nový singl věnovali LANUGO všem plazům drženým v zajetí a lidem, kteří se tak občas také cítí

Tisk

lanugo200Alt-popová kapela LANUGO, známá svou schopností tvořit hudební mosty mezi různými žánry a emocemi, představuje svůj nejnovější singl a videoklip "Esse" z připravovaného alba. Píseň je vstupní branou do světa, kde se melancholie snoubí s intimitou a hudební inovací.

...
 

Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák zahrají Rapsodii v modrém

Tisk

NOFI 200Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují vystoupí 2. 6. 2024 v Betlémské kapli v Praze s jazzovými a muzikálovými melodiemi ve velkolepém aranžmá. Speciálním hostem bude mladý klavírní virtuos Matyáš Novák.

...
 
Strana 1 z 76

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Nad propastí osudu rodiny Courtenyů

Nad propasti perexKdo někdy otevřel knihu od Wilbura Smitha a pustil se do čtení, byl pravděpodobně až po uši zamilován. No, možná ne úplně každý, ale já rozhodně ano. Příběhy, které Wilbur rozehrává na stránkách svých knih, mne nejspíš nikdy neom...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

Lidé podpořili snímek o bratrech Mašínech. První klapka padne už na začátku srpna

masin 200Celovečerní snímek o bratrech Mašínech režiséra Tomáše Mašína, scénáristy Marka Epsteina a producenta Petra Bílka dostal zelenou. Lidé tvůrcům v crowdfundingové sbírce na portálu HitHit.cz na jeho výrobu poslali více než jeden a půl milionu korun. V t...