Aktuálně
Banner

Aktuálně

Klášterní hudební slavnosti uzavře světová premiéra

klasterky 200Slavnostní tečku za 15. ročníkem festivalu učiní soubor Musica Florea v Šumperku, kde vůbec poprvé představí znovuobjevené dílo skladatele Václava Horálka.

...
 

Jiří Raichl brzy vydá Pomalou vodu

pomala voda 200Příběh románu začíná jako romantická retro-komedie, ale brzy se mění v hutný dramatický napínák. V jeho středu se ocitá hlavní hrdinka Klára, mladá dědička továrny. Po smrti otce a příchodu nového ředitele podniku je konfrontována se záhadnými událostmi, které pořádně rozčísnou klidné a pomalé vody jejího dosavadního života.

...
 

Nejen pražské ulice v září ožijí Zpěvomatem. Nově se připojí sbory z celého Česka

zpevomat 200Tradiční akce Zpěvomat, při níž skupiny zpěváků pod vedením lektorů zpívají na přání v ulicích a na náměstích Prahy, se odehraje v pondělí 13. září. Osmý ročník rozezpívá Tylovo, Karlovo, Jungmannovo náměstí, Anděl a náměstí Republiky. Skupinky zpěváků budou letos zpívat pod vedením jazzmanek Marty Kloučkové a Petry Ernyei, herce a skladatele ...

 

4 Tenoři převzali za své debutové album zlatou desku a čeká je 26 koncertů

4Tenori 200V pondělí 30. srpna odpoledne převzali členové vokální formace 4 Tenoři – Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo – za své debutové album Zlatou desku Supraphonu.

...
 

Tereza Maxová oslavila 31. srpna životní jubileum, ke kterému v polovině listopadu vydává unikátní knihu

Tereza 200Svým fanouškům tak dá nahlédnout do rodinné historie, zlaté éry supermodelek 90. let, začátků nadace i současnosti.

...
 

Vítězkou 26. ročníku Literární ceny Knižního klubu je Dominika Prejdová s románem Z čeho je den

lckk 200Laureátkou 26. ročníku Literární ceny Knižního klubu se rozhodnutím odborné poroty stala Dominika Prejdová s knihou Z čeho je den.

...
 

Karlovo náměstí na začátku září ovládne jazz

mladi ladi jazz 200Festival Mladí ladí jazz vysekne 9. září poctu jazzu v mnoha jeho podobách Open Air koncertem na pražském Karlově náměstí. Zdarma přístupný program bude nejen oslavou jazzu, ale veškeré hudby, která má v sobě radost, tvořivost, energii a nápaditost. Do Prahy zamíří hvězdní britští Portico Quartet či irská hvězda inteligentního hi...

 

High Five se v novém klipu pokoušejí v souladu s přírodou hlavně přežít

AktuálněVideoklip k singlu 6AM (Where Did I Go) natočil a sestříhal Matěj Porteš, na scénáři se podílela celá kapela. A jak to dopadne, když se kluci z města seberou a vyrazí žít v souladu s přírodou?

...
 

Marley Wildthing & Dušan Marko s orientálnym debutom prinášajú klip z Jordánsk

Wildflower 200Slovenský spevák, multiinštrumentalista a skladateľ Dušan Marko, pôsobiaci aj ako frontman českej hudobnej skupiny Support Lesbiens, v súznení tónov rakúskej speváčky a songwriterky Marley Wildthing prichádzajú s orientálnou novinkou Wildflower. Ich debutový singel v znamení divokého kvetu vložili do exotického vizuálu jordánskej krajiny....

 

Michael Kratochvíl natočil s Valerií MOOD klip. Saxofon v něm hrající se stal kořistí zlodějů

valerie mood 200Poté, co debutující zpěvačka Valerie MOOD úspěšně dokončila svou crowdfundingovou kampaň na síti HitHit, je možné si na streamovacích službách poslechnout třetí singl z chystaného premiérového alba SelfSabotage. Na úspěšně se prezentující písně Rain a Fly navazuje Lost in the dead end.

...
 

John Wolfhooker uzavírají 1-2-5 Live Sessions songem Tidal Wave s Benem Cristovao

tidal wave200Nahrávka Tidal Wave vznikla na jaře letošního roku. Nyní se k songu oba interpreti vrátili, aby jím v prodloužené verzi uzavřeli sérii 1-2-5 Live Sessions. Oproti nahrávce je tu minuta navíc, která obsahuje kytarové sólo a breakdown.

...
 
Strana 1 z 46

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Banner

Rozhovor

S odstupem bych po poslechu alba už zase mnoho věcí udělal jinak, říká Oldřich Bohadlo

bohadlo 200Někde tam jsi. To je název debutového alba náchodského tria BohadloBand, jejímž výhradním autorem je její kapelník, kytarista a zpěvák Oldřich Bohadlo. Jeho texty, melodie a zpěv jsou poznávací značkou skupiny, která se sice na první pohled může j...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Dům stínů je sice dobrá adresa, ale určitě ne místo pro život

dum-stinu bbart 200Filmové horory opravdu můžu, i když už mě po těch letech jen tak něco nevyvede z klidu. Strašidelné příběhy na papíře jsem nikdy nevyhledávala, nikdy jsem nehltala Stopy hrůzy, knižní horor je pro mě oblastí neprobádanou. Po knize ...

Divadlo

Jára Cimrman na Vás dýchne v několika českých kinech

jara cimrman ceske nebeGénius samotný se nám ukáže skrze Divadlo Járy Cimrmana, které slaví 45 let od svého založení. U této příležitosti dojde 4. října k historicky prvnímu přímému satelitnímu přenosu z České republiky, díky kterému se na p...

Film

Nový dokument ukazuje cestu k sebepoznání. Jak ji najít poradí i Jaroslav Dušek a Tomáš Klus

senepoznani 200Komunita Go Freedom představuje dokumentární film Sebepoznání, jehož součástí je také doprovodná kniha, která slouží jako příručka na cestě za poznáním sebe sama. Hlavním cílem obou počinů je pomoci lidem v nynější nelehké době uvědomit s...