Aktuálně

Aktuálně

Michael Třeštík pokřtil dvě své nové knihy

trestik 200V Albatros Media vyšly hned dvě knihy Michaela Třeštíka. Zjistěte o nich více.

...
 

Tip na nadčasové úvahy inspirativní rebelky

Cesta k jednoduchosti 200Na knižní pulty míří nové vydání souboru fejetonů Mileny Jesenské Cesta k jednoduchosti, který poprvé vyšel již v roce 1926. Autorka velice otevřeně a na svou dobu odvážně komentuje různé společenské nešvary a umožňuje čtenáři autenticky nahlédnout do všedního vnímání poválečného života. Její pokrokové názory vybízej...

 

Cyklus Stará hudba Pražských symfoniků zahájí Bach pro osm rukou

fok bach200Johann Sebastian Bach zahájí komorní cyklus Stará hudba Pražských symfoniků. Čtyři cembalisty doprovodí soubor Musica Florea. Koncert se uskuteční 4. října 2022 v 19:30 v Kostele sv. Šimona a Judy.

...
 

Literární cenu týdeníku Reflex 2022 získala kniha Jana Folného Hotel Royal

hotel royal200Literární cenu týdeníku Reflex v rámci vyhlášení LCKK 2022 získala kniha Jana Folného Hotel Royal. Odměnou vítězi je vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižní klub a roční předplatné týdeníku Reflex.

...
 

Netradiční Carmina Burana jako velké finále festivalu

Carmina 200Zřídka uváděná komorní verze světoznámého díla Carla Orffa uzavře brány 16. ročníku Klášterních hudebních slavností. Festival tak připomene 40 let od úmrtí tohoto německého skladatele.

...
 

Co číst na konci září? Přinášíme tipy z Euromedia Group

euromedia 200V nakladatelství Euromedia Group vychází zápisky ředitele zoo, diář populárních hereček, thriller, který se stal předlohou stejnojmenného seriálu na Netflixu a další novinky.

...
 

Kristína Smetanová s novým singlom opäť ako Kriss Krimm

Kriss Krimm200Verejnosť ju pozná ako koncertnú klaviristku. Okrem hrávania klasiky sa však zaoberá aj inými štýlmi. Kristína Smetanova znovu vstúpila do role Kriss Krimm v skladbe Purify Me. V nej sa vyrovnáva s novou etapou vo svojom živote.

...
 

Vítězem 27. ročníku Literární ceny Knižního klubu je Jan Váňa s románem KŘEHKOST

krehkost200Laureátem 27. ročníku Literární ceny Knižního klubu se rozhodnutím odborné poroty stal Jan Váňa s knihou Křehkost.

...
 

První biografie Waldemara Matušky je již na knižních pultech

waldemar matuskaPulty knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ zaplnily výtisky unikátní, první kompletní biografie hudební legendy, milovaného zpěváka Waldemara Matušky. Kniha s podtitulem Snům ostruhy dát z pera publicisty Michala Bystrova potěší fanoušky české hudby i čtenáře fascinujících osobních příběhů.

...
 

KULTURNÍ TIP: Carmen a flamenco v Českém Brodě

carmen 200Ve čtvrtek 29. září 2022 od 19 hodin se v Kulturním domě Svět v Českém Brodě uskuteční Španělský večer s Carmen.

...
 

Olga Menzelová a Karel Zima pokřtili knížku a poděkovali lidem, kteří pomáhají opuštěným zvířatům

devcatko200V rámci křtu knižní novinky Děvčátko a velký černý pes od známé české autorky Daniely Krolupperové přišel na řadu i dobrý skutek. V Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy filmová producentka Olga Menzelová a herec Karel Zima obdarovali opuštěná zvířata.

...
 
Strana 1 z 29

PřihlášeníHana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Michael Crichton na stopě zločinu: Velká vlaková loupež

velka vlakova loupe 200Kniha Zlín vydala v červnu klasický román Michaela Crichtona Velká vlaková loupež, který popisuje jeden z největších zločinů v dějinách. Dáte popisnému příběhu z viktoriánského období šanci?

Divadlo

Sváteční představení v Národním divadle

nd pan z praseckova 200Na období Vánočních svátků připravil soubor činohry Národního divadla pestrou nabídku inscenací, které vám mohou zpříjemnit atmosféru tohoto jedinečného ročního období.

...

Film

Ztraceni v Mnichově se ve vaší domácí filmotéce rozhodně neztratí

mnichov 200K nejvýraznějším a kriticky nejoceňovanějším tuzemským snímkům loňského roku patřila absurdní komedie Ztraceni v Mnichově. S ní se po sedmi letech vrátil na plátna kin Petr Zelenka (mystifikační komedie Rok ďábla, Karamazovi nebo Příběhy obyčejnéh...