Za současným sklem do Jablonce nad Nisou

Za současným sklem do Jablonce nad Nisou

Tisk

Sklo perexVýběrovou přehlídku současného českého skla a bižuterie zpřístupní od konce června Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. V rámci projektu Mezinárodní trienále JABLONEC 2014 se na čtyřech výstavách představí sedm desítek výrobců skla, bižuterie a šperku, dvacet originálních sklářských výtvarníků ze 14 krajů České republiky a 16 odborných sklářských a uměleckých škol ze tří zemí.


Jako první bude návštěvníkům od 6. června zpřístupněna výstava výrobců a designových studií TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. Podařilo se zajistit reprezentativní účast více než sedmdesáti sklářských a bižuterních firem, včetně tuzemských zastoupení zahraničních výrobců skla. Na výstavě budou prezentovat komerčně úspěšné výrobky z posledních tří let, designové novinky a to, co považují za současné trendy ve svém oboru. Mezinárodní komise, v níž zasednou odborníci třeba ze sklářského muzea z Finska nebo italských Benátek, udělí vybraným kolekcím ocenění v podobě speciálně vyrobené pamětní medaile.

Sklo

Slavnostní zahájení celého projektu je připraveno na neděli 29. června, kdy se otevřou brány dalších dvou výstav. V Galerii N bude prezentace odborných sklářských a uměleckých škol pod názvem A.TO.MY!, na niž se přihlásilo 16 škol od nás, z Polska a Slovenska. Interiéry kostela sv. Anny zaplní unikátní výběr z tvorby sklářských výtvarníků ze všech krajů naší republiky SKLENĚNÁ REPUBLIKA. Tato výstava si svou úspěšnou premiéru odbyla v únoru na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem.

Sklo1

Jako poslední pak bude zahájena v červenci prezentace účastníků mezinárodního bižuterního symposia odborných škol v Galerii Belveder. Muzeum připravilo pro návštěvníky Trienále mimořádnou edici cenově zvýhodněných vstupenek ve vizuálním stylu projektu, která bude platná pro vstup na všechny čtyři výstavy.

Sklo2

Součástí projektu bude také 3. ročník diskusního semináře Sklářské svítání, který je pořádán ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy. V srpnu se Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014 propojí s výstavou Křehká krása, jejímž pořadatelem je Svaz výrobců skla a bižuterie. Celý projekt bude zakončen 28. října.

Sklo3

www.msb-jablonec.cz

Podle podkladů Muzea skla a bižuterie Ctibor Čejpa, ilustrační foto autor


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Fotograf Ondřej Prosický: „Nebaví mě zpracovávat fotografie, nejraději bych byl pořád venku a fotografoval.“

prosicky 200Tentokrát nám k rozhovoru kývl fotograf Ondřej Prosický, jehož fotografie můžete znát například z časopisu Koktejl či Příroda. Jaká zvířata rád fotí, kolik si bere s sebou vybavení a co se děje na jeho workshopech?

...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Evropa na rozcestí

evropa200Vysokoškolský profesor STANISLAV KOMÁREK je biolog, avšak jeho postřehy o stavu nynější civilizace a jejích vyhlídkách do budoucna jsou mnohdy výstižnější nežli mudrování rozličných politologů, historiků a podobných expertů. Nesvazují jej tudíž žád...


Literatura

Owen Marcus: Pochlap se!

pochla200„Vzala si svého otce.“ Podobnou větu jsme už všichni slyšeli, píše v této knize autor. Je to jen jedna z mnoha situací, které v této nabité knize otevřete nejen na sněhobílých stránkách, ale především ve své duši. A pak už je jen na vás, nakolik au...

Divadlo

Mystický muzikál mytických rozměrů

Velka ryba 200„Můj otec mluvil po celý život o tom, že opustí své rodné městečko a vydá se do velkého města, protože nechce být velkou rybou v malém rybníku.“ Takto mluvil americký jižanský spisovatel Daniel Wallace o svém vlastním otci, který se stal tak...

Film

Národní filmový archiv se představuje

generaceNárodní filmový archiv (dále NFA), jemuž lze zazlívat jedině to, že dosud nenakutal dějiny národní kinematografie, což se pravidelně děje nejen u našich sousedů (a na Slovensku už v druhém rozšířeném pojednání), vedle přehledných katalogů filmové tvorby...