Cestování

Cestování

S knížetem v kraťasech. Vycházejí páté knižní Výpravy Jiřího Peňáse, tentokrát po schwarzenberských místech

Tisk

Vypravy s knizetem 200Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud.

...
 

Igor Brezovar opět na cestě

Tisk

igor brezovar200Půl roku po vydání prvního dílu velké jízdy Igora Brezovara přichází její pokračování a opět stojí za to!

 

...
 

Ice Magic v Praze. Přeneste se do kouzelného ledového světa

Tisk

Ice Magic Fikota perex70 ledových soch. 9 pohádkových témat. 180 tun ledu. 23 uměleckých řezbářů z celé Evropy. 3 000 hodin tvorby. 300 metrů čtverečních plochy výstavy. To je výstava ledových soch Ice Magic, kterou můžete obdivovat v našem hlavním městě.

 

...
 

Kniha Opuštěné železnice je publikací s překrásnými fotografiemi z opuštěných tratí

Tisk

Opuštěné železnice

Opuštěné železnice s podtitulem rezavějící lokomotivy, tajemná nádraží, zaniklé tratě mapuje zmíněné věci z celého světa, nejobsáhleji z Evropy. Jde o spojení urbexu a železnice. Na své si tedy přijdou jak milovníci opuštěných míst, tak nadšenci do železnic jako takových.

...
 

Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami

Tisk

Lumina-Park-perexLumina Park, oblíbená audiovizuální atrakce, se po roce vrátil zpátky do Prahy. Minulý rok vás přenesl do pohádkového světa Alenky z Říše divů, letos vám nabídne kouzlo Tajemných zahrad.

...
 

Íránem skrz na skrz

Tisk

mozaikou iranu200Mozaikou Íránu je název netradičního cestopisu od průvodkyně, a především popularizátorky Blízkého východu Lenky Hrabalové.

...
 

Zasmějte se u příhod nejen z Číny a Taiwanu

Tisk

kocici kozich200V nakladatelství JOTA vyšly historky Dominiky Sakmárové, a to v knize Kočičí kožich a velbloud u Velké čínské zdi.

 

...
 

Stezku Českem přečtete jedním dechem. Vyrazte i vy po hranicích ČR

Tisk

Stezka Českem. Foto Petra SýkorováPMáte rádi cestopisy a turistiku? Láká vás obejít naši krásnou zemi po vlastních končetinách? Přečtěte si knihu Stezka Českem a vyrazte! Cestopis je plný inspirativních příběhů, tipů a informací o jednotlivých trasách, které vás provedou po hranicích České republiky. Kniha poutavě...

 

Hinduistický nový rok: Vítězství světla nad temnotou

Tisk

Diwali1PPojďme se přenést do Indie, k oslavám hinduistického nového roku a svátku Diwali. Redaktorka Maja Kadlečíková si připravila malé povídání a vzpomínku na svou cestu do Indie. ...

 

Kde končí Čechy a kde začíná Morava. Kniha Českomoravská stezka je výjimečnou součástí edice Via Czechia

Tisk

CM stezka perexSíť turistických stezek Via Czechia čítá dohromady již přes 10 000 kilometrů tras. Poskytuje zájemcům o poznávání české krajiny, přírody, památek, historických nebo poutních míst nekonečné možnosti pro celoroční putování pěšky, na kole, na lyžích i na lodi. Šestou publikací edice Via Czechia, jejímž autorem je Jan Hocek a která vyšla ...

 

Navštivte komentovanou prohlídku Jihlavské prvorepublikové vily

Tisk

jihlava200Znáte prvorepublikovou Jihlavu? S námi poznáte ty nejhonosnější prvorepublikové vily Jihlavy, kdo byli jejich majitelé a jaký byl jejich osud?

...
 

Tip na výlet: zážitková prohlídka bunkru v Přáslavicích

Tisk

bunkr200V Přáslavicích v Olomouckém kraji mají lidé možnost navštívit jeden z největších zpřístupněných bunkrů v České republice. Jeho plocha je 10 000 m2 a pochází ze 70. let minulého století.

 

...
 

Ve zlínském muzeu jsou k vidění výstavy věnované jízdě králů i geologickým pokladům Zlínského kraje

Tisk

vystavy zlin 200Už jen pár dní mohou lidé navštívit v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně výstavu Na krála, matičko, na krála!, která mapuje fenomén jízdy králů a výstavu Poklady skryté v podzemí Karpat představující krásy nerostného bohatství Zlínského kraje.

...
 
Strana 1 z 47
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Recenze? Učím se z nich nic nedělat, říká herec Ondřej Brett

ondrej brett perexJe nepřehlédnutelný jednak svou výškou, jednak hereckým potenciálem, což stačil prokázat v řadě rolí na jevišti Divadla Petra Bezruče v Ostravě. Charismatický absolvent brněnské JAMU má navíc i jméno, které dobře zní -  Ondřej Br...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

První případ právničky Tóry

ritua 200Tuto zajímavou dámu jsem objevila asi před rokem a jsem tomu ráda. Tóra je ženská podle mého gusta – s ničím se nemazlí, ovšem s ní nikdo taky ne. Na krku má pubertálního syna a o něco mladší dcerku, je rozvedená, pracuje v advokátní kanceláři s příše...

Divadlo

Zora Jandová a její hosté vzdají v Městském divadle Brno poctu šansonu

Pocta šansonu vizuálZora Jandová, muzikálová herečka a šansoniérka, bude v září 2023 slavit 65. narozeniny. V říjnu téhož roku uplyne 60 let od úmrtí Édith Piaf. Koncert Pocta šansonu tak připomene nejenom francouzskou zpěvačku nejznámějšími písněmi z...

Film

Zimní příběh nemá se zimou nic společného

Zimni pribeh 200Film Zimní příběh (2014) je tak trochu mýtický, romantický i poetický. Herci Collin Farrell a nevinná Jessica Brown Findlay v něm prožívají nečekaně zajímavé a originální romantické sit...