Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

Tisk

200 kartyKdyž se psychoterapeut, šaman a moderátor vlastního rozhlasového pořadu Šamanská horká linka rozhodne své znalosti vydat jako knížku a inspirační karty, je to rozhodně zajímavý počin. Byla jsem o to zvědavější, že mi šamanská tématika je docela vzdálená. Tajuplná moudrost zvířat, silových a totemových zvířat je úžasná a je velmi vzrušující.

 

 

„Naši dávní předkové věřili – a původní obyvatelé všude na světě stále ještě věří -, že jim tyto nehmotné bytosti prostřednictvím své duchovní síly pomáhaly v každodenním životě tím, že jim poskytovaly ochranu, vedly je a uzdravovaly.

Vykládací karty představují starodávnou metodu, jak získat vedení, předpovědět budoucnost a poznat pravdu o konkrétní situaci nebo vztahu.“

Bezkonkurenčně nejzajímavější na krabičce s knihou a 44 kartami je ona kniha, která je kapesních rozměrů, ovšem rozhodně ji nebudete mít přečtenou za jeden večer. Co věta, to námět k zamyšlení.  Nebyla jsem zvyklá přemýšlet o zvířatech způsobem, jakým to dělá Steven D. Farmer, a některé jejich vlastnosti mě překvapovaly.

P7033615

Ale třeba taková beruška, tam je to vcelku pochopitelné a známe to všichni: Je čas na hojnost, proto buď ochotný přijímat všechno dobré ve svém životě.

„Současné období je pro vás mimořádně příznivé. Zjistíte, že všechno jde velmi lehce, s minimálním úsilím z vaší strany. Vaše myšlenky se budou mnohem rychleji realizovat, proto buďte opatrní a dávejte si pozor, na co myslíte…“

Mezi dalšími vazbami na berušku jako zvíře tu jsou pojmy jako „plodnost, obnova, regenerace, víra, rodina, meditace, naděje, radost, nebojácnost…“

Křehká beruška a kolik síly a odhodlání v sobě má. Náhle pochopíte, v čem je její mystika, se kterou si přejeme, aby nám odlétla z prstu a přinesla štěstí. Dětská hra náhle dostává naprosto jiný rozměr – hlubší. Je to o vděčnosti za to, co již máme, a to nám přitáhne do života další hojnost.

Karty pracují na principu zákona přitažlivosti a z mého pohledu jsou vhodnější pro samovýklad. Mnoho i podle autora k vám přijde pomocí intuice a usebrání se sám do sebe. Pro výklady na druhé se také hodí, ale jsou to karty spíše do klidu a do samoty. Otevírají mystické pocity a pokud nejste nějakým ryzím způsobem spjati s přírodou (nějaký ten skrytý šaman), pak jsou docela obtížné na pochopení nebo můžou vzbuzovat pocity, jež nejsou úplně příjemné. Ono chybějící pouto s přírodou už pociťujeme možná všichni, a právě tohle je cesta, jak si to uvědomit.

P7033622

Ne nadarmo autor tuto knihu věnoval „Našim předkům.“ Bezesporu je to zajímavá sada a ještě zajímavější knížka, která odkrývá šamanismus v detailech, se kterými pracuje. Na pochopení a zažití potřebuje víc času, ale pokud se to podaří, stojí tenhle zážitek za to.

Název: Poselství zvířecích průvodců
Autor: Steven D. Farmer
Originál: Messages from Your Animal Spirit Guides Oracle Cards
Překladatelka: Lucie Moučková
Ilustrace: Bee Sturgis
Vydání první, rok 2013, Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com
Originál: 2009, Hay House Inc. USA


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Arch of Hell: „Pokud si chcete pořádně zablbnout, zapařit nebo i zaběhat, jsme pro vás ta správná volba!“

arch of hell 200Jednou z českých kapel vystupujících na festivalu Made of Metal jsou brněnští Arch of Hell. Vystoupí zde v sobotu od půl čtvrté odpoledne. Jak se těší a na co se můžete těšit, to prozradila Tereza Nesvatbová.<...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Jak se mlelo dříve obilí se návštěvníci dozví ve vodním mlýně ve Slupi

mlyn200Technické muzeum v Brně nabízí návštěvu unikátní technické památky – vodního mlýna ve Slupi. Zájemci mohou navštívit stálou expozici mlynářství a seznámit se s procesem mletí obilí.Mlýn se nachází nedaleko Znojma. Jedná se o renesanční stavbu se čtyřmi fu...

Z archivu...


Literatura

Co dělat, když vás samota sráží k zemi

loutkarAsi to znáte všichni – jednou za čas se cítíte sami, opuštění, že se o vás nikdo nezajímá. A můžete se cítit sami, i když jste obklopeni lidmi, protože jimi nejste pochopeni. To je tak nějak i případ hlavního hrdiny Jacopa z norského příběhu Loutkář.

...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

Polednice a dnešní doba

poled200Jak mohla vzniknout děsuplná pověst o zalknutých dětech, jak ji působivě zpracoval Karel Jaromír Erben v Kytici? V jejím filmovém ztvárnění, pořízeném před patnácti léty F.A.Brabcem, si onu pod plachetkou osobu, o berličce a s hnáty křivými, zahrál Bol...