Soutěž
Kultura21.cz

Soutěž

3. místo literární soutěže: Povídka Matka moudrosti

fantasy-2824500 1920 (2)Povídka Matka moudrosti je hotovým oříškem. Každý ji hned nepochopí, nebo ho nezaujme. Přesto je hotovým skvostem a například naši šéfredaktorku Radku Mothejzíkovou zaujala na první přečtení a jak sama zdůrazňovala, byla to její „divoká karta - nejkratší povídka, asi ne každý ji na první d...

 

2. místo literární soutěže: Povídka Dolů

fantasy-2824500 1920 (2)Povídka Dolů zaujala většinu části redakce a považujeme ji za velmi zdařilou. Patron naší literární soutěže Ondřej Neff ji umístil na druhé místo. Autorkou je třiadvacetiletá Barbora Potocká, studentka, nadšená objevitelka nových světů. Fascinována knihami, žraloky a ponožkami, co  zůstano...

 

Vítězná povídka: Útěk z věznice Rurakach

fantasy-2824500 1920 (2)

Povídka Útěk z věznice Rurakach čtvrnáctileté Michaely Pejsarové zaujala snad téměř všechny z redakce i pana Ondřeje Neffa, patrona naší literární soutěže. Proto se také Michaela umístila na jednoznačném prvním místě. Níže si povídku můžete přečíst, přejeme vám příjemné počteníčko! 

...
 

Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!

fantasy-2824500 1920 (2)

Máme tu pro vás výsledky naší literární soutěže sci-fi nebo fantasy povídka. Vybírali jsme pečlivě, celé vedení naší redakce, ale pořadí prvních tří míst jsme nechali na panu Ondřeji Neffovi, který měl tu čest ustanovit absolutního vítěze a tři nejlepší povídky. A kdopak, že se tedy umístil na prvním místě?  

 

Pusťte se do kreslení

realisticka kresba 200Kniha Základy realistické kresby vás provede neobyčejným dobrodružstvím. Naučíte se podle ní kreslit. Především se však naučíte vnímat svět jiným způsobem.

...
 

Naučte se péct zdravěji

low carb 200V knize Low Carb pečení najdete 55 jednoduchých low carb receptů, včetně praktických tipů a jednoduchých receptů na pečivo s různými alternativami obilné mouky.

...
 

Vezměte s výhrou děti do přírody

deti priroda houby200V nakladatelství Grada vycházejí knihy s nálepkou příroda pro děti, které lákají malé i velké na výpravy do přírody. Poslední přírůstky se zaměřují na Houby a Kameny a vy je nyní můžete vyhrát.

...
 

Odhalte tajemství Domu na riviéře

dum na riviere 200Paříž, 1939: Nacisté si myslí, že Éliane nerozumí německy. Domnívají se, že pro ně pouze katalogizuje umělecká díla a netuší, že kradou národní poklady do svých soukromých sbírek. Jenže to se mýlí. Dívka pečlivě dešifruje jejich poznámky a předává informace odboji.

...
 

Soutěžte o mistrovský thriller

dabel si pocka200Po Spolčení ničemů (Metafora, 2021) představuje Ďábel si počká další Chattamův mistrovský thriller, který vám nedá v klidu usnout.

...
 

Vyhodnocení dubnových soutěží

souteze 200Přinášíme vám vyhodnocení soutěží, které na našem webu probíhaly do neděle 1. května.

...
 

Podlehněte kouzlu kapradin

kapradiny soutez 200Jakmile se jednou začnete o kapradiny zajímat, uvidíte je úplně všude – v přírodě i v zahradách, v interiérech, v umění i v designu. Svým vzhledem se výrazně liší od ostatních rostlin a připomínají nám pradávné časy, proto byly dřív považovány za kouzelné. V této výpravné knize jsou popsány čeledi a rody a dále vybrané druhy a od...

 

Začtěte se do příběhu o naději, síle a lásce

bourlive ticho soutez 200Pokračování mezinárodního bestselleru Pobřežní cesta, skutečného příběhu o hledání cesty domů.

 

...
 

Vyhodnocení březnových soutěží

souteze 200Přinášíme vám vyhodnocení soutěží, které na našem webu (až na jednu výjimku) probíhaly do neděle 27. března.

...
 
Strana 1 z 5

Partneři

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Batman versus Černá rukavice

batman rip 200Do města Gothamu dorazilo nové zlo. Joker motá Batmanovi hlavu, protože to tajemství zná, ale nehodlá mu ho prozradit. Za vším má stát Černá rukavice. Batman ale ani zdaleka netuší, kdo neb...

Divadlo

Švandovo divadlo natáčí povzbudivá videa, divákům je nabídne na sociálních sítích

Svandovo divadlo200Povzbudit, zlepšit náladu, zaměřit pozornost k dobrým věcem v životě a také neztratit kontakt s diváky. To je smyslem videí, která začali natáčet tvůrci a herci z pražského Švandova divadla.

...

Film

Také k nám pronikla kultura Made in Japan

janponsko perexJaponsko přitahuje svou exotičností, odlišným či spíše možná paralelním vnímáním snad všeho, nač si vzpomeneme - a jeho kultura fascinuje svou někdy obtížně uchopitelnou svébytností. Evropský či americký uživatel není konfrontován jen s li...