Mluvené slovo

Mluvené slovo

„A svěřím ti zázrak, jenž se mi zjevil ve snu: Cesta sama je již královstvím.“

Tisk

OHB Jeho kralovstvi 200Stvořitel Egypťana Sinuheta – původním školením teolog – přiblížil Kristovu dobrou zvěst moderně, s ohledem na všední mentalitu obyvatel starověkého Středomoří. Pro pochopení kořenů křesťanství tím učinil mnohem víc než díla o svědcích Benu Hurovi či Barabášovi. Plasticitou pohledu na biblickou Judeu se román vyrovná Bulga...

 

Fascinující pohled na budoucnost člověka

Tisk

progres guru ctvrtyvek200Čtvrtý věk, audiokniha, která se zabývá fascinující otázkou: Jak technologický pokrok ovlivní budoucnost lidstva? Autor Byron Reese v této audioknize poodhaluje různé scénáře a předpovědi o tom, co nás čeká v době, kterou nazývá Čtvrtý věk.

 

...
 

Vatikán nikdy nezapomíná. Akční thriller balancující na ostří skutečné historie

Tisk

voxi faktor-omega200Co skrývá Gentský oltář a proč byl tolikrát v historii ukraden či poničen?

...
 

Bylo nás pět za časů normalizace

Tisk

Zitra přijde Olah200Tak by se dal charakterizovat tragikomický román ze šumavského pohraničí, líčený očima Michala Zídka, žáka 7. C vimperské Základní školy československo-sovětského přátelství.

...
 

Carmilla: Mysteriózní hrabě Drákula v ženské podobě

Tisk

tympanum carmilla200Slavná gotická novela z roku 1872 líčí příběh mladé ženy, jež podlehla vlivu upírky jménem Carmilla. Vyprávění je opředeno tajemnou, mráz nahánějící atmosférou.

...
 

Všichni plakali, jen Petronius se usmíval a v očích mu plál oheň

Tisk

tympanum neni rimskeho lidu200Oblíbený román líčí poměry v Římě za vlády císaře Nerona. Hlavní postavou je básník a osobní přítel císaře Gaius Petronius, svědek císařovy cesty ke slávě i prokletí.

 

...
 

Upřímné srdce hledá pravou lásku

Tisk

tympanum opatstvi200V příběhu sedmnáctileté Catherine, chytré a dobrosrdečné dívky, rozehrává autorka svůj nezaměnitelný smysl pro humor a ironii na pozadí kulis módního lázeňského města a strašidelných gotických románů.

 

...
 

Vychází šestý případ inspektorky Lottie Parkerové

Tisk

Poslední zrada200Když dvě mladé dívky nedorazí z nočního klubu domů, jejich rodiny jsou bez sebe strachy. Z vězení totiž nedávno propustili Conora Dowlinga, muže, který jednu z dívek nenáviděl, protože právě kvůli ní skončil za mřížemi.

...
 

Dubnové audionovinky z nakladatelství Témbr

Tisk

tembr 200 151 příběhů na Stezce Českem - kopieInspirujte se, co poslouchat z novinek z nakladatelství Témbr (Euromedia Group).

...
 

Středozemě není nikdy dost

Tisk

tympanum tolkien200Jak se vyvíjel svět Silmarillionu, rekonstruoval z otcových zápisků Christopher Tolkien, jenž předkládá tři verze příběhu – od epického po mytologický.

 

...
 

Takhle důvěrné přátelství je může stát život…

Tisk

OneHotBook Dareba 200Strhující próza debutující italské autorky se stala literární senzací ještě před oficiálním vydáním a dočkala se překladu ve většině evropských zemí.

 

...
 

Sport je bolest: Užívejte si pohyb, zbavte se zranění a chytře jim předcházejte

Tisk

progres guru sport200Ve sportu se bolesti nevyhneme, ale můžeme jí porozumět, aby nám dobře sloužila. Znáte nějaký sport, který by byl stoprocentně zdravý a riziko poranění by bylo takřka nulové? Téměř žádný. Mnozí z nás se musí časem svého oblíbeného sportu vzdát, právě kvůli zdravotním problémům, které si při něm způsobí. Jak se toho vyvarovat? ...

 

Oheň proti vodě. Přízrak z daleké arabské pouště proti strašidlu z povodí Hronu

Tisk

tympanum pekelnici200Přicházejí před tureckými oddíly, aby jim vyčistili cestu pekelným ohněm. Pekelníci. Proti nim stojí kapitán Báthory a Stěpan Voronin. Na pomoc jim přichází vodní příšera jménem Blivajz.

...
 
Strana 1 z 48

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Rozhovor

CLARINET FACTORY: NEUSTÁLÉ HLEDÁNÍ NOVÝCH CEST

ClarinetFactory perexClarinet Factory patří k souborům, které vždycky něčím překvapí. Nikoliv virtuózní bravurou, o té už každý dávno ví, ale třeba propojováním žánrů a oblastí, ve kterých se doká...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Richard Feynman opět na scéně

snad-ti-nedelaji-starosti-cizi-nazory 200Po roce a něco vydala Audiotéka pod značkou Bookmedia další dílo fyzika Richarda Phillipse Feynmana. Po autobiografickém vyprávění s názvem To nemyslíte vážně, pane Feynmane! tak přichá...


Literatura

Teorie rozpadu aneb evropský politický komiks

teorie rozpadu 200Nakladatelství Crew nám v řadě Mistrovská díla evropského komiksu přináší již devátý svazek, tentokráte politický thriller Teorie rozpadu, kde najdeme dva nejznámější příběhy autorského dua scénáristy Pierra Christina a oslavované...

Divadlo

Ve zlínském divadle začali zkoušet Šakalí léta

sakali leta 200Datum premiéry nikdo nezná, přesto začali zkoušet! Po čase se do Městského divadla Zlín vrátil režisér Dodo Gombár (Zvlčení, Mezi nebem a ženou, Žítkovské bohyně, Baťa Tomáš, živý a další) a pustili se do příprav hudební komedie Šakalí lét...

Film

Šimon a Matouš nikdy nezestárnou a budou bavit ještě mnoho generací

Film Šimon a Matouš jedou na riviéru (1975) byl ve své době velmi populární a podepsal se na duši nejednoho malého rváče. Proč je mlácení a urážení lidí taková legrace, těžko říci. Oba hrdinové totiž narazí na šéfy mafie, kteří jsou sice mocní a n...