Čtení pro děti
Kultura21.cz

Čtení pro děti

Bláznivá škola Lukáše Pavláska a další květnové novinky pro děti z Pikoly

pikola 200Nemají vaše děti v jarních dnech co číst? Máme pro ně i pro vás inspiraci v podobě novinek z nakladatelství Pikola.


 

Pozor, nový Jiří Holub na pultech

slon v polivce200Čtyři skoro nejlepší kamarádi a sprchující se slon v rybníku. To není sen, to jsou prázdniny v jednom zapadákově, kde se normálně nic neděje. Až když přijede maringotka se zbytkem Cirkusu Vomáčka, nevyjdou všichni obyvatelé z údivu.

 


 

Právě probíhá čtvrtý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové

literarni soutez200Nadační fond Gabrielis ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, literární agenturou MÁM TALENT, Vyšší odbornou školou publicistiky a pod patronací spisovatelky Ivony Březinové vyhlašuje čtvrtý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové.


 

Pikola přinese v únoru několik novinek pro děti

pikola 200V nakladatelství Pikola vyjde v průběhu února hned několik knih pro malé i větší čtenáře. Podívejte se!


 

TERIBEAR je vyprávění, které pomáhá. Navíc od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti

Teribear 200V nakladatelském domě Albatros Media vychází unikátní kniha TERIBEAR s podtitulem Tajemství modré krabice, kterou napsala přední česká spisovatelka Alena Mornštajnová.


 

Začínající zvířecí kapela se má stát tou největší v dějinách rock’n’rollu!

Krokodylova kapela 200Jiří Štraub před lety napsal rodinnou komediální knihu Rockové příběhy pro malé rebely a nyní na ni chce navázat volným pokračováním s názvem Krokodýlova kapela.


 

Afrika, dobrodružství a Průtrž

prutrz 200Nečekané duo autorů, oslavovaný Wilbur Smith a jeho posila Chris Wakling, přicházejí s trojdílnou sérií dobrodružných románů pro mladé čtenáře. První díl Průtrž si můžete přečíst už teď, vyšel v říjnu u nakladatelství Bookmedia.


 

Vyprávějte dětem před spaním o Žábarádech

 

Zabaradi 200Pavel Renčín využil času při nemoci a sepsal dobrodružství dvou žabáků. Najdete ho v knize Žábarádi s podtitulem Fantastický výlet Kváčka a Žabimíra od pramene Vltavy až do vesmíru.

 


 

Pivní pohádky ocení hlavně dospělí

ceske-pivni-pohadky 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha České pivní pohádky obsahující osm bájných příběhů, ve kterých dobro zvítězí nad žízní. Knihu dali dohromady sourozenci Vávrovi a věnují ji tatínkovi za jeho bodrou lásku k pivu a mamince za to, že mu tuto lásku nezakazovala.

 


 

Zvukové knížky Na farmě a V lese

V lese (perex)Pokud hledáte knížky pro nejmenší, určitě zvolte knížky zvukové doplněné pěknými ilustracemi a ideálně v tvrdých deskách. Nejenže dítě vnímá barvy a obrázky, ale zároveň si pouští zvuky související s příběhem. Zapojuje tak u knížky více smyslů než jen u knížky bez zvuků. Dvě taková bych vám ráda představila.

 


 

Zajímavosti o dinosaurech jsou zpět!

Dinosauri rekordy  200Vladimír Socha nelenil a po roce od jeho posledního počinu je zde další kniha tentokrát zaměřená na rekordy a zajímavosti o dinosaurech. Opět vyšla v nakladatelství Kazda a spolupracoval na ní s Vladimírem Rimbalou.


 

Opravdu Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie

velka vseobecna ilustrovana encyklopedie 200V říjnu obohatilo nakladatelství Universum své portfolio o úžasnou knihu pro všechny věkové kategorie, nová kniha o vědění nese název Velká všeobecná encyklopedie a musím říct, že dostává svému jménu!

 


 

Přinášíme vánoční a předvánoční tipy na knihy pro děti z nakladatelství Pointa

pointa 200On-line nakladatelská služba Pointa má za třetí rok fungování na kontě přes 160 vydaných knižních titulů, mezi nimi i množství těch pro ty nejmenší. Z nich Pointa vybírá pět zajímavých novinek, které potěší malé čtenáře i jejich rodiče. Všechny knihy budou k dostání na e-shopu Pointy, ale i v tradičních knihkupectvích a jejich e-shopech.


 
Strana 1 z 7

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže


Videorecenze knih

Rozhovor

Recyklované pohádky naučí novou generaci recyklaci

200 rozDo Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět je zapojeno téměř 3100 škol z celé České republiky, které vedou své svěřence k šetrnějšímu přístupu k okolí. Jedním z jejich projektů jsou Recyklované pohádky, které nám podrobně představila ředitelka paní Ilona Johno...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Paříž, splněný sen jedné Američanky

Zivot v parizi perexPocítili jste někdy chuť odstěhovat se do jiné země a začít tam nový život? Newyorčanka Lisa Anselmo to udělala a svou zkušenost se rozhodla sdílet. Nejprve prostřednictvím blogu My (Part-Time) Paris Life, z něhož posléze ...

Divadlo

Palmovka přežila. Svou scénu otevře veřejnosti premiérou o Stalinovi.

palmo200Od dob ničivých povodní v roce 2013, proběhla v Divadle pod Palmovkou rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor budovy  spolu s výměnou vedení a ostatního personálu. Jen díky vstřícnosti a pochopení dalších divadelních scén se podařilo částečný chod divad...

Film

Probudím se včera vás udrží v pozoru až do konce
ImageFilmů o mladých a nešťastných láskách či dospívání máme na skladě mnoho. Co takhle se vrátit do minulosti a změnit to, na co nejsme po právu hrdí, a nebo si jen jinak přeplánovat svojí budoucnost. Tak tohle se splnilo hlavnímu hrdi...