Čtení pro děti
Banner

Čtení pro děti

Zálesákem snadno a rychle

Zalesactvi 200Pokud se chcete vydat s dětmi do divočiny a nejste si jistí, jak na to, pak je přesně pro vás stvořena kniha Zálesáctví pro celou rodinu od Martina Gebhardta.

 


 

Vydejte se do lesa za příběhy

Vitejte u nas v lese 200Nakladatelství Kazda přineslo další bohatě ilustrovanou knihu nejen o lese pro nejmladší čtenáře. Jedná se o titul Vítejte v lese od Henriette Wichové a Tessy Rathové.

 


 

Bear Grylls: Dobrodružství na moři

dobrodruzstvi na mori 200V červenci vyšel u nakladatelství Pikola 4. díl dobrodružné série Beara Gryllse pro děti od sedmi let, která je vhodná také jako první čtení. Nejnovější příručka nese název Dobrodružství na moři a i zde nás autor utvrzuje v tom, že v divočině jsme silnější jako tým.

 


 

Dva pohledy na život hospodářských zvířat

SkutecnyZivotHospodarskychzvirat 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha určená pro děti od sedmi let ukazující Skutečný život hospodářských zvířat. Jejím cílem přimět malé i velké k zamyšlení nad tím, co jíme.

 


 

Útlé knížečky s důležitou osvětou

sladke deti200O knihách Šípkové Růženky naruby, Sladký roky a Naděje nikdy nekončí Diany Kutilové jsme na Kultura21.cz už několikrát informovali a dnes můžeme potvrdit, že stojí za přečtení!


 

Začtěte se do prastarých vlčích legend

hati 200Nejen milovníci vlků by si neměli nechat ujít útlou knížečku Hati s neotřelými legendami, která vyšla v nakladatelství Pointa.


 

Peter Wohlleben zve děti ven

Pujdes s nami ven 200Německý milovník přírody Peter Wohllleben vydal další knihu pro děti, která je tentokrát zaměřená na přírodu ve městě.


 

Nejen o virech a bakteriích poutavou formou

Tajuplny svet viru a bakteri 200Nakladatelství Kazda přineslo malým i těm dospělým čtenářům velmi aktuální knihu s názvem Tajuplný svět virů a bakterií. Stojí za ní dva biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová.

 


 

Kamarády z Medového lesa čekají hned dva problémy

kamaradi z medoveho lesa 200Člověk se ani nenadál a v nakladatelství Kazda vyšla další kniha s Kamarády z Medového lesa. Má název To zvládneš, Lukáši a je stejně dobrá jako předchozí díly.

 


 

Pohádky tety Áni jako splněný sen


o princeznach perexKe každému významnějšímu životnímu kroku musí člověk většinou dozrát. Anebo do nové situace prostě spadnout. Jedním z takových případů může být narození dítěte, ne nutně vlastního. Annu Langerovou přivedli k napsání její první knihy děti její sestry. Už od jejich příchodu na svět si je nesmírně zamilovala. A právě jim začala vyprávět své pohádky, pro ně se rozhodla napsat knížku plnou princezen, draků, zvířátek i lidí a vydala ji vlastním nákladem.


 

Když se potenciál pšouku tiše vytratí


Tajny zivot psouku perexO některých věcech se na veřejnosti nemluví, natož aby se tam prováděly. Přesto se to stává, a pak se většinou někdo pohorší, nebo taky směje. Případně se tváří, že se nic nestalo, i když je cítit, že se kolem pšoukalo. Děti by prý měly vědět, co dospělým je jasné, že prd neutajíš, ani když se zhasne. Takže pozor, malý brouku – odtajníme život pšouku


 

Vychází kniha a album písniček pro děti. Hosty jsou Ivan Hlas, Jiří Lábus i bratři Homolové z Wohnout. V roli vypravěče poznáte herce Lubomíra Lipského

mamo tato 200Muzikoterapeut, hudebník, skladatel, spisovatel, ředitel Centra sociálních služeb v Tloskově a vnuk Lubomíra Lipského Matěj Lipský vydává knihu pro děti Mámo, táto, v komoře je krockodýl. Součástí je 2CD dětských skladeb s Vaškem Bláhou, Ivanem Hlasem, Milanem Caisem, Jiřím Lábusem a mnoha dalšími skvělými hosty. Úvodní slovo k nim namluvil Lubomír Lipský.


 

Cesta našich hovínek tam a zase zpět


kam odeslo hovinko perexKdyž se ocitneme na místě, kam i císařpán musí pěšky, usadíme se a vykonáme, co je třeba, završíme už automaticky tuto činnost spláchnutím. Produkty našeho snažení zmizí v nenávratnu a nás většinou ani nenapadne přemýšlet, jaký je jejich další osud. Ale zvídavé dítě ve věku kolem 3 – 4 let se může zeptat, kam se to všechno podělo. Vy buď odpovíte, že potrubím do kanalizace, což většinou bude stačit. Anebo se můžete prostřednictvím knížky “Kam odešlo mé hovínko?“ vydat na dobrodružnou cestu a odhalit tajný život našich bobků.


 
Strana 1 z 6

PřihlášeníSoutěže


Banner

Rozhovor

Oldřich Smysl: Rád se zhostím jakéhokoli úkolu

smysl perexPřinášíme Vám krátký rozhovor s muzikálovým hercem Oldřichem Smyslem, který prozradí, jak se těší na nové nastudování muzikálu Krysař v Divadle Kalich.

 

...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Inspektor Zastávka vyšetřuje

zlocin200Vloni uplynulo 90 let od úmrtí jednoho z našich nejlepších malířů, Jakuba Schikanedera. V rámci připomínkových akcí, kdy byla například otevřena velká retrospektivní výstava ve Valdštejnské jízdárně, se nakladatelství Albatros připojilo se svou „troš...

Divadlo

Citové vzplanutí a herecký koncert Hany Maciuchové v Branickém divadle


maciuch 200Zamilovat se lze v jakémkoli věku. A láska může být opětovaná! To je asi největší poselství monodramatu francouzské autorky Noelle Chatelet Žena Vlčí mák. Představení, které uvedlo Branické divadlo, je hereckým koncertem Hany Maciuchové.

Film

Film Občan K. aneb Co se do výstavy nevešlo?

obcan k ztohovenDo kin právě míří film ukazující pozadí unikátního projektu Občan K. Projekt, který přibližně před dvěma lety vzbudil pozornost mnoha lidí, včetně policejních složek, nenásilnou i když trochu kontroverzní metodou připomíná,...