Čtení pro děti

Čtení pro děti

Zářijové novinky pro děti z Pikoly

pikola 200Podívejte se, jaké knihy pro nejmenší čtenáře vyšly nebo vycházejí v těchto dnech v nakladatelství Pikola.

...
 

A z modré krabice se vysoukal červený medvěd. Jmenuje se Teri

Teribear perexAutorkou příběhu „Teribear, tajemství modré krabice“ je známá spisovatelka Alena Mornštajnová. Prostřednictvím ilustrovaného vyprávění ožívá méďa Teri. Možná jste se s ním již někde setkali, je totiž už od roku 2009 maskotem Nadace Terezy Maxové. Kniha je dalším krokem k propagaci charitativního projektu, jehož cílem je podpora dětí vyrůsta...

 

Jaké nové knihy pro děti vyjdou v srpnu?

pikola 200Podívejte se na přehled novinek pro děti z nakladatelství Pikola.

...
 

Jonáš a velryba pro předškolní děti

Jonas a velryba perexLeporelo Jonáš a velryba loni již potřetí vydala Monika Le Fay, která kresby Adolfa Borna doplnila texty. Jedná se o vyprávění o chlapci Jonášovi a velrybě Ubajdě, přičemž čtenáři jsou svědky jejich dobrodružství pod pražským Karlovým mostem.

 

...
 

Tip na knihu: Sourozenecká příručka pro přežití

sourozenecka prirucka200Mít bratra nebo sestru může být náročné. Může to ale taky být báječné!

...
 

Dospívání není černobílé, ale tato kniha ano

tajemstvi-humly-hanssonove 200V nakladatelství HOST vyšla kniha Tajemství Humly Hanssonové, který je určená mládeži, ale pobaví se u ní i dospělí.

 

...
 

Tajná šifra odhalena

zavet krystofa200Všichni jsme se je učili zpaměti, někteří je znají dokonale, jiní občas tápou. Proto je dobré si je občas zopakovat. O čem hovořím? O vyjmenovaných slovech, která je potřeba znát, aby člověk nebyl za moulu. A Závěť Kryštofa Prevíta, pána z Povidliček a Satelitů opakování usnadní.

 

...
 

Má to háček představuje nelehké životní situace ve zlehka napsaných knihách pro děti

ma to hacek 200V nakladatelství ALBATROS vyšla knižní řada s názvem Má to háček, která již v roce 2021 získala ocenění Zlatá stuha. Autorkami jednotlivých vyprávění jsou populární spisovatelky Ivona Březinová, Lenka Rožnovská a dětská psycholožka Petra Štarková.

...
 

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

pohadky-z-kouzelneho-palouku200V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou. Tento čtenářský systém má čtyři stupně: Čteme s...

 

Bláznivá škola Lukáše Pavláska a další květnové novinky pro děti z Pikoly

pikola 200Nemají vaše děti v jarních dnech co číst? Máme pro ně i pro vás inspiraci v podobě novinek z nakladatelství Pikola.

...
 

Pozor, nový Jiří Holub na pultech

slon v polivce200Čtyři skoro nejlepší kamarádi a sprchující se slon v rybníku. To není sen, to jsou prázdniny v jednom zapadákově, kde se normálně nic neděje. Až když přijede maringotka se zbytkem Cirkusu Vomáčka, nevyjdou všichni obyvatelé z údivu.

 

...
 

Právě probíhá čtvrtý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové

literarni soutez200Nadační fond Gabrielis ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, literární agenturou MÁM TALENT, Vyšší odbornou školou publicistiky a pod patronací spisovatelky Ivony Březinové vyhlašuje čtvrtý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové.

...
 

Pikola přinese v únoru několik novinek pro děti

pikola 200V nakladatelství Pikola vyjde v průběhu února hned několik knih pro malé i větší čtenáře. Podívejte se!

...
 
Strana 1 z 8

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Volný pád. Všechno, co milujete, můžete v jediném okamžiku ztratit

Volný pádVšechno, co milujete, můžete v jednom okamžiku ztratit... Nick, čerstvě ovdovělý otec dvou dětí zjistí, že střežená rezidenční čtvrť, ve které žijí, jeho blízké neochrání. Rozhodne se jednat, události se však hrozivě zvrtnou a věci se Nickovi ...

Divadlo

Muzikálová verze oscarového snímku měla premiéru v Brně

grandhotel perexTak jako kdysi Vídeň uvedla do světa operetu, tak se v Americe, na Broadway narodil muzikál. Každým rokem tam vznikají nová a nová díla, ne všechna však vydrží v repertoáru těch divadel víc měsíců a ne všechna se dostanou dál do světa....

Film

Platívalo, že životaschopná je jen naplánovaná kinematografie

naplanovana kinematografie academiaPo Hulíkově knize Kinematografie zapomnění, která mapovala dění na úsvitu normalizace, vydává nakladatelství Academia další obdobnou publikaci Naplánovan...