Čtení pro děti

Čtení pro děti

Bílá vlčice

Tisk

VlcicePNa první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích,...

 

Svět myšek z Ostružinového houští díky ilustracím skutečně existuje

Tisk

vypraveni-z-ostruzinoveho-housti perexNádherně ilustrované příběhy Jill Barklemové, které si získaly oblibu po celém světě, nyní poprvé vycházejí také v češtině. Díky propracovaným ilustracím můžeme proniknout do míst, o nichž autorka vypráví. Do tajuplného světa v Ostružinovém houští, kde žijí láskyplné a starostlivé myšky. 

 

Deník z budoucnosti

Tisk

denik1

Jaké by to bylo, kdybychom mohli cestovat do minulosti? Osobně vidět i zažít vybrané více či méně záhadné události a jevy spojené s dějinami lidstva i přírody jako takové? Já si myslím, že by to bylo báječné a vzbudilo by to ve mně spousty otázek. Podobný pocit měla i má desetiletá dcera, která knihu Deník budoucnosti z nakladatelství Gra...

 

Poučná kniha nejen pro děti

Tisk

jak se dostat z maleru200Jak se dostat z maléru? je název knihy Petry Štarkové a nese podtitul Občanskoprávní průvodce pro děti od 8 let.

...
 

Hmyzí pohádky pro nejmenší mohou mít pokračování. Díky vám!

Tisk

Hmyzí pohádkyMáte doma tiplici? Víte, kdo je vřetenatka nebo sýc? Jak vypadá punčoškář? Má pavouk šest či osm očí? Kouše čmelák? Sají nám krev kluci nebo holky? Pokud vás to zajímá a máte doma malé zvědavce, kteří by se o hmyzím světě něco dozvěděli, můžete jim koupit knihy Rostislava Poláčka, anebo i podpořit jejich další vydávání. 

...
 

Divoké básničky nejenom pro dětičky

Tisk

Básničky pro dětiDivoké básničky jsou sbírka hravé poezie od Aleny Müllerové, co pobaví nejen děti, ale troufám si říci, že i většinu dospělých. Na první pohled na knize zaujmou originální a nápadité ilustrace Denisy Grimmové. Dělají po stránkách neplechu a podněcují fantazii. Jejich prohlížení je vyloženě lahůdka a dělají z publikace vizuálně uměle...

 

Jaké vyšly říjnové dětské knihy v Pikole?

Tisk

pikola 200Podívejte se na říjnové novinky pro děti z nakladatelství Pikola.

...
 

Knížka Moje pocity učí děti rozumět svým emocím

Tisk

moje pocityNa knihu Moje pocity jsem byla opravdu zvědavá už od chvíle, kdy jsem na titul narazila. Práce s emocemi je téma, které se společensky teprve otevírá a přitom je to jeden z nejzásadnější faktorů životní spokojenosti a stability. Právě proto jako pedagog i maminka vítám podobné publikace. Pomůžou totiž nejen dětem, ale i rodičům a učitelům, aby si téma zmapovali a po...

 

Lžeme dětem v pohádkách?

Tisk

Ludmila Bakonyi SelingerováChudák se stane boháčem, princeznu zachrání princ na bílém koni, hloupý Honza to dotáhne na krále, děti porazí čarodějnici, rytíř obrovského draka a mávnutím kouzelného proutku se vyřeší každý problém. Ve světě pohádek naprosto normální věci. Jaké tím dáváme dětem ponaučení do živo...

 

Kouzelná cesta k Poslední řece

Tisk

cesta k posledni rece200V nakladatelství KAZDA vyšla nyní v září kniha Cesta k poslední řece. Původně jsem si myslela, že jde o běžnou dětskou dobrodružnou knihu, ale nakonec mě opravdu pohltila.

 

...
 

Nevrlý Ruda

Tisk

ruda perexZase jedna boží knížka pro děti.  O tom, že projevovat emoce je v pořádku, že mít špatnou náladu je v pořádku a přiznat si, že jsem naštvaná, je v nejlepším pořádku.

...
 

Kamarádi z báječné školy pana Scotta jsou zpět

Tisk

petova-bajecna-dobrodruzstvi200Péťova báječná dobrodružství je název další knihy volně inspirované zážitky Miroslavy Salajkové a jejího syna. Jedná se tedy o pokračování titulu Báječná škola pana Scotta, který vyšel v roce 2020.

 

...
 

Srpen byl na dětské knihy bohatý

Tisk

pikola 200Podívejte se na novinky pro děti z Pikoly.

...
 
Strana 1 z 11
Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Zasmějte se u Světa úžasné Báry

Svet uzasne Bary200V Radioservisu vyšla knížečka Svět úžasné Báry od Barbory Janečkové Vítové. Nemá ani dvě stě stran, ale zaručeně si u ní odpočinete a pobavíte se.

 

...

Divadlo

Herec Lukáš Janota slaví významné životní jubileum

Lukas Janota200Ve středu 4. října 2023 oslavil své 40. narozeniny dlouholetá herecká opora muzikálového souboru Městského divadla Brno Lukáš Janota.

...

Film

Valerian a město tisíce planet

valerianValerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírních teritoriích. Valerian má se svou kolegzní víc než jen profesionální záměry a neustále jí dává milostní návrhy....