Rozmarné léto v Háji ve Slezsku

Rozmarné léto v Háji ve Slezsku

Tisk

rozmarne leto plakat 200Občanské sdružení Vladislava Vančury z Háje ve Slezsku pořádá tradiční letní slavnost Rozmarné léto. Slavnost se uskuteční v sobotu 22. června 2013 v Háji ve Slezsku.

 

 

Účastníci tradiční letní slavnosti Rozmarné léto, která se uskuteční v sobotu 22. června v Háji ve Slezsku, se mohou těšit na vystoupení mažoretek z polské Ratiboře, na vzpomínkový akt u pomníku Vladislava Vančury i na slavnost v Dohnálkově parku, kde budou taneční soubory z Kyjovic, Bejatky ze Štítiny či lidový soubor z Ratiboře. Chybět nebude lidové vyprávění ani cimbálová muzika Háj, zábava pro děti včetně skákacího hradu, teplé i studené občerstvení včetně bio jídelníčku. Vstup na akci je volný.

Občanské sdružení Vladislava Vančury, které bylo založeno před deseti lety, se snaží rozvíjet vančurovskou tradici - propaguje dílo umělce, jehož jméno má ve svém názvu. Spisovatel, dramatik, scenárista a režisér Vladislav Vančura se v Háji narodil a má tam i pomník. Od roku 2005 je za přínos kulturních hodnot a za popularizaci díla slavného rodáka udělována umělcům i uměleckým kolektivům, zejména v mikroregionu Matice Slezská, Cena Vladislava Vančury.

rozmarne leto

Z iniciativy Sdružení se ze staré, nepoužívané hájecké kaple stala pěkná výstavní síň a jedna z nejlepších základních uměleckých škol v Moravskoslezském kraji nese jméno Vladislava Vančury. Při příležitosti 115. výročí narození Vančury byla na jeho rodném domě odhalena pamětní deska.

Sdružení má také svou hudební skupinu – Hájecký šraml, která má ve svém repertoáru na dvě stě lidových a zlidovělých skladeb a která vystoupila na festivalech v Liptovských Sliačích, polské Ratiboři a dokonce i před štrasburským sídlem Evropského parlamentu. Sdružení vydává i publikuje, z jeho podnětu a za jeho přispění bylo do španělštiny přeloženo nejznámější Vančurovo dílo, Rozmarné léto.

rozmarne leto plakat


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Na dobré přátele by člověk neměl zapomínat, říká Robert Rohál

robert perex1Nejen dramaturgii divadelního předplatného, ale také koncertů či besed má od letošního května v Domě kultury v Kroměříži na starosti Robert Rohál. Jako programový pracovník se také spolupodílí na dalších akcích a festivalech. Kultura mu v...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

ELINKA - historická elektrická dráha z Tábora do Bechyně slaví 110 let

elinka bechyne 200Je červen roku 1903 a na železniční trať spojující jihočeský Tábor a Bechyni vyráží elektrický vlak českého konstruktéra Františka Křižíka. Tato událost se významně zapsala do histo...

Z archivu...


Literatura

I Chirurg tvrdý chleba má

chirurg 200Před pár dny vyšel v nakladatelství HOST další román Petry Dvořákové. Ta nás po Dědině pozvala do lékařského prostředí, kde je hlavní hrdinou Chirurg.

 

...

Divadlo

Kdyby Nestroy vědel…premiéra PRO NIC ZA NIC v Městském divadle v Brně

pro nic za nic perexKdyby Johann Nepomuk Nestroy věděl, že po něm bude ve Vídni pojmenováno náměstí i zastávka metra, asi by se moc divil. On to byl totiž už za svého života na jedné straně miláček publika, měšťanského i lidového, ale mocn...

Film

Osvícení straší i po čtyřiceti letech, teď už i na Blu-ray

Osviceni perexKdyž se čas od času dělají na různých serverech a ve filmových časopisech žebříčky nejlepších adaptací románů Stephena Kinga, máte jednu jistotu. Snad ve všech najdete letos už čtyřicet let (neuvěřitelné, jak to letí) starý horor St...