Filmy 30. Českého lva jsou online na dafilms.cz

Filmy 30. Českého lva jsou online na dafilms.cz

Tisk

cesky lev 200Streamovací portál DAFilms nabízí tradiční online přehlídku nominovaných filmů Českého lva. Diváci si až do 31. března mohou na jednom místě vychutnat nejen filmy nominované na 30. Českého lva, ale i speciál k 30leté historii udílení cen. Milovníci českého filmu mohou zavzpomínat na nejvýraznější filmy a hlasovat pro svého favorita mezi vítěznými filmy z let 1993-2022, čímž budou automaticky zařazeni do slosování o tři roční předplatná DAFilms.

 

 

Online přehlídka v letošním roce nabízí divákům 21 vybraných nominovaných filmů. V nabídce nechybí hrané snímky: Arvéd, (režie Vojtěch a Mašek), který získal nejvíc nominací, Grand Prix (režie Jan Prušinovský) a historický velkofilm Jan Žižka (režie Petr Jákl) se 4 nominacemi, Poslední závod (režie Tomáš Hodan) se dvěma nominacemi, Kdyby radši hořelo (Adam Koloman Rybanský) nebo rodinný film Buko (režie Alice Nellis).

Kompletní zastoupení má na dafilms.cz kategorie o nejlepší dokumentární film. Snímek Bratrství (režie Francesco Montagner), který byl na DAFilms uveden už v loňském roce v exkluzivní online premiéře. Příběh českých letců RAF Good Old Czechs (režie Tomáš Bojar). Dokumentární opera KaprKód (režie Lucie Králová). Observační dokument z přijímaček na AVU Zkouška umění (režie Adéla Komrzý, Tomáš Bojar). A mimořádně zdarma si mohou diváci přehrát příběh nekonvenční umělkyně Toyen, baronka surrealismu (režie Andrea Sedláčková).

„Přehlídka Českého lva na dafilms.cz je pro diváky a divačky skvělou příležitostí vidět co nejvíc nominovaných filmů na jednom místě. O to víc máme radost, že můžeme tento rok uvést také průřez historie ocenění za 30 let Českého lva a při tomto ohlédnutí za českým filmem nechat zvolit diváky a divačky nejoblíbenější český film od roku 1993“, shrnuje k přehlídce výkonná ředitelka DAFilms Diana Tabakov.

Přehlídka nominovaných filmů na DAFilms probíhá ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií, která výroční ceny Český lev uděluje. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 4. března 2023 v pražském Rudolfinu a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20.10 hod.

cesky lev1

Seznam snímků dostupných online v rámci přehlídky:

Hrané a animované filmy

 • A pak přišla láska – režie Šimon Holý (online od 28. února)
 • Běžná selhání – režie Cristina Grosan (online od 27. března)
 • Arvéd – režie Vojtěch Mašek
 • Buko – režie Alice Nellis
 • Carp Xmass – režie Anna Heribanová
 • Grand Prix – Jan Prušinovský
 • Jan Žižka – režie Petr Jákl
 • Kdyby radši hořelo – režie Adam Koloman Rybanský
 • Poslední závod – režie Tomáš Hodan
 • Slovo – režie Beata Parkanová (online od 1. března)
 • Tmání – režie Ondřej Moravec (making of VR film)
 • Zuza v zahradách – režie Lucie Sunková

Dokumentární filmy

 • Bratrství – režie Francesco Montagner
 • Good Old Czechs – režie Tomáš Bojar
 • KaprKód – režie Lucie Králová
 • Toyen, baronka surrealismu – režie Andrea Sedláčková
 • Zkouška umění – režie Adéla Komrzý, Tomáš Bojar

Studentské filmy

 • Asterión – režie Francesco Montagner
 • Atestace – režie Jan Hecht
 • Ostrov svobody – režie Petr Januschka
 • Vinland – režie Martin Kuba

Filmy jsou divákům dostupné online od 21. února (pokud není uvedeno jinak).

Cena za zhlédnutí filmu od 45 Kč.

Vybrané filmy jsou uváděné zdarma po registraci.

Více informací: https://dafilms.cz/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Podzim už je v plném proudu, ale jitra jsou zde tichá, říká Robert Rohál

robert rohal perex

Kulturou žije řadu let. Působil v novinách, kde napsal tisíce článků, později začal také fotit a psát knížky. Dnes Robert Rohál pracuje v jednom kulturním domě, ale nadále píše a publikuje, prezentuje své fotografické výsta...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Mimořádná událost pro fanoušky českého humoru i milovníky vlaků

MU Jana Plodkova Igor Chmela 01 foto Jaroslav KutheilMimořádná událost je sympatickou českou komedií, jejíž zápletka se inspirovala skutečnou příhodou. Jestli se chcete od srdce zasmát a už vás nebaví velké množství ne...


Literatura

Dopisy od mrtvého

dopisy od mrtveho perexČtenářům Stevea ROBINSONA není nutné představovat amerického genealoga Jeffersona Tayta, který se vydává opět řešit záhadu v Anglii. Žije již trvale v Londýně, má malého synka, takže od rodiny se mu moc nechce. Ale ...

Divadlo

Měli bychom se na svět dívat růžovými brýlemi

ruzove bryle 200V Divadle Ungelt se v březnu představily v české premiéře dvě výjimečné herečky – Hana Maciuchová a Zuzana Byndžovská. Milan Hein pro ně vybral hru Růžové brýle...

Film

Chystá se nový český film PŘIŠLA V NOCI - černá komedie Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka

prisla v noci200Na sklonku loňského roku skončilo natáčení nového českého filmu Přišla v noci. Poslední klapka projektu, za kterým stojí autorské duo Tomáš Pavlíček a Jan Vejnar, padla 25. listopadu. Černá komedie vypráví o páru třicátníků, jehož poklidný...