Nakladatelství Kazda pokračuje ve vydávání po světě oblíbených knih Johna Strerleckeho. Tentokrát na čtenáře čeká Návrat do Kavárny na konci světa s podtitulem Inspirativní cesta k poznání sebe sama.
V Kavárně na konci světa se v předešlé knize ocitl reklamní manažerem Johnem, který byl na cestě na dovolenou a chtěl uniknout frustraci z práce, účtů a života obecně. Na neobvyklém místě pak musel čelit třem zásadním otázkám: Proč jste tady? Bojíte se smrti? Cítíte se naplnění? Na základě rozhovorů s obsluhou a hosty kavárny se zamyslel a změnil svůj život. Na začátku druhého dílu jej potkáváme v mnohem lepším rozpoložení, kdy se projíždí na kole a opět se před ním zjeví Kavárna na konci světa. V ní nachází jak staré známé v podobě Casey a Mika, tak i jeho malou dceru Emmu nebo Jessicu. Ta je zde hostem a také na ni čekají tři otázky na jídelním lístku a mnoho zajímavého ponaučení.
Už v předchozí recenzi jsem uvedla, že podobné tituly nevyhledávám a beru je spíše jako příběh a že vždy záleží na aktuálním rozpoložení člověka. Opět jsem si tedy Návrat do Kavárny na konci světa vychutnala jako takovou milou a čtivou pohádku. Tentokrát mě však mnohem více zajímalo, jak se to vyvine, líbilo se mi, jak se střídaly promluvy Jessicy nebo Johna – jak se každý zamýšlel nad něčím jiným a ve výsledků si měl navzájem co předat.
Přečtěte si jednu z našich recenzí na předešlou knihu: Kavárna na konci světa. Příběh o smyslu života
Potěšil mě také větší rozsah a našlo se mnohem více věcí, které mě samotnou oslovily a vypsala jsem si je. Za zmínku stojí například učení surfování jako velká lekce o životě, kdy je třeba vybrat si vlnu (najít smysl), nachystat si místo, ze kterého můžete vlnu chytit (pozice pro život) začít pádlovat (být aktivní), nezastavovat se, když cítíte energii vlny (vytrvat) a svést se na vlně (užít si to). Také se mi líbila tato poučka: „Každý odborník začíná tím, že neví nic o oboru, v němž se stane odborníkem.“ ze strany 149 a zaujala mě tato ukázka:
„Další P znamená: ptej se. Se Sophií to děláme pořád. Sledujeme nejlepší surfaře a pak je požádáme, aby nám poradili.
„A poradí?“
„No, ne vždycky. Někteří ne. Ale většina z nich je opravdu milá.“ Pokrčila rameny: „Nesmíš dopustit, aby ti maličkosti zabránily dělat velké věci. To, že někdo není milý, je prostě maličkost. Ze začátku bylo těžké se s tím vyrovnat, ale teď se prostě hned jdeme zeptat dalšího člověka. Jezdit na velkých vlnách je velká věc. Nechceme o to přijít jen proto, že na nás byl někdo protivný.“ (str. 184)
Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Další inspirace z Kavárny na konci světa
Návrat do Kavárny na konci světa patří ke knihám, které mohou někomu otevřít oči, nebo je nasměrovat. Sice nejde do hloubky a nechává čtenáře, ať se inspiruje po svém, ale věřím, že si v ní každý může něco najít a také odnést.
John Strelecky žije v Orlandu na Floridě. Jeho knihy, workshopy a lekce pomáhají lidem zjistit, co vlastně od života chtějí. V Německu založil organizaci John Strelecky & Friends, která má kromě jiného na starost organizaci jeho vystoupení. Událost, která mu v jeho třiceti letech změnila život, ho inspirovala k tomu, aby vyprávěl příběh Kavárny na konci světa. Kniha, která vznikla, se stala bestsellerem na třech kontinentech a tento úspěch ho dodnes nepřestává udivovat. Společně s dalšími příběhy o cestě k nalezení smyslu vlastní existence se na celém světě prodalo osm milionů výtisků jeho knih. Když John Strelecky zrovna nepíše, často cestuje. Největším dobrodružstvím jeho rodiny bylo roční putování kolem světa.
Návrat do Kavárny na konci světa
Inspirativní cesta k poznání sebe sama
Autor: John Strelecky
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2024
Počet stran: 256
Hodnocení: 80 %
https://www.knihykazda.cz/navrat-do-kavarny-na-konci-sveta/
< Předchozí | Další > |
---|