Mrazivá krimi: Osamělá noc

Mrazivá krimi: Osamělá noc

Tisk

osamela noc200Vidím-li v nabídce knih jméno Charlotte Linková, vždy zbystřím, jelikož je zárukou kvalitního počtení! V prosinci nám nakladatelství Ikar nadělilo knihu Osamělá noc z její detektivní série Kate Linville a Caleb Hale. Pokud neznáte, změňte hned.

 Německá jednička

Charlotta Linková (* 1963) se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem. Je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost.

Minulost se vrací…

Uprostřed pustiny v North York Moors jede chladnou prosincovou nocí ve voze mladá žena. Příští ráno je nalezena zavražděná ve svém autě, které stojí téměř zasněžené na polní cestě. Existuje svědkyně, která viděla, jak k ní cestou nastoupil nějaký muž. Kate Linvillová se ujímá vyšetřování a brzy je na stopě, která vede do minulosti, k brutálnímu odloženému případu, který tenkrát vyšetřoval Caleb Hale, ale nikdy nebyl vyřešen.

Pozor: prudce čtivé

Knihy Charlotte Linkové se vyznačují spádem a svižností, se kterou se příběh čte jako jedna báseň. V případě Osamělé noci se nebojí explicitní brutality a nechutných vražd, ale přináší také sondu do lidské duše a mnohdy toho, co lidem chybí a jak si to kompenzují.

Lépe se podíváme i na soukromý život vyšetřovatelky (a dalších členů vyšetřovacího týmu) a prozkoumáme, jak je těžké si v této profesi vybudovat funkční partnerský život. Hlavní protagonistka Kate je normální sympatická ženská, která žije svou prací, přesto jí chybí partner a ukotvení.

Linková opět nezklamala a zase tu máme detektivku na úrovni, pojďte se na ni podívat podrobně. Vřele doporučuji celou propracovanou detektivní sérii, tedy: Podvedená (2017), Zmizení (2020), Bez viny (2021) a nyní Osamělá noc (2023).

osamela noc

Název: Osamělá noc
Autor: Charlotte Linková
Série: Kate Linville a Caleb Hale (4. díl)
Původní název: Einsame Nacht (2022)
Žánr: světová literatura
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 376
Hodnocení: 85 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/osamela-noc/kniha/15937/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Bydlím na vesnici v domku se zahradou. A to musí být moje hobby ať chci nebo ne, říká herečka Eva Daňková

eva dankova200Během let jsem viděl herečku Evu Daňkovou na scéně Městského divadla ve Zlíně minimálně v patnácti velkých rolích. I když hrála v české klasice a titulech světového repertoáru, obdivoval jsem její civilní projev a schopnost výstižné char...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Může být cesta zpátky krokem vpřed?

otaznik je polovina srdce perexPokud existuje něco jako dokonalý život, Elin Bolasová ho má. Žije v New Yorku. Je úspěšnou a uznávanou fotografkou. Má laskavého a milujícího manžela a nádhernou dospívající dceru Alici. Nemá důvod n...


Literatura

Nechal jí vzkaz a zmizel beze stopy. Proč?

Jeho posledni slova perexOwen Michael zmizel beze stopy. Své ženě Hannah zanechal jen vzkaz, ve kterém stojí: „Ochraň ji.“ Hannah ví, koho má Owen na mysli: svou dospívající dceru Bailey, která v dětství přišla o matku a která nechce mít s m...

Divadlo

Tereza Ramba a Eliška Křenková odehrají Amerikánku: V kleci už tento čtvrtek ze Safari Parku Dvůr Králové

amerikanka 200Další představení Amerikánky z plánované série Hrajeme pro medici se tento čtvrtek 30. dubna odehraje ve vnitřním výběhu pro hyeny ze Safari Parku Dvora Králové.

...

Film

Nejoblíbenější ruská pohádka Mrazík baví už několik generací

altRuská filmová pohádka Mrazík (1964) je asi jediná klasika z bývalého Sovětského svazu, na kterou se dá dívat. Možná dnešní doba poněkud svádí ke zjednodušování, ale na rozdíl od ostatních filmů nebo knih se tohle neopírá jen o chudobu a tragédii, al...