LiStOVáNí si skvěle poradilo i s detektivkou

LiStOVáNí si skvěle poradilo i s detektivkou

Tisk

listovani 200V holešovském New Drive Clubu se v pondělí 29. dubna konalo poslední LiStOVáNí v letošním školním roce. Tentokrát bylo zaměřené na knihu Než natáhnu brka od finského spisovatele Anttiho Tuomainena.

 

 

I když v těchto přízemních prostorech nebylo vyprodáno, je vidět, že tady LiStOVáNí nabývá na popularitě. Upřímně se tomu vůbec nedivím, sama na něj lákám čím dál více lidí a nenechávám si ujít žádnou příležitost představení z tohoto projektu navštívit.

Než natáhnu brka je novinkou v repertoáru LiStOVáNí a poněkud neobvykle se jedná o detektivku. Jeden z protagonistů, Alan Novotný v úvodu říkal, že detektivky a například sci-fi běžně nehrají, ale tentokrát se rozhodli udělat výjimku.

Anotace představení prozrazuje, že se nejedná o brutální kriminálku, ani kniha anekdot a na diváky čeká detektivní zápletka, pár mrtvol, konkurenční boj a plno úvah proč se všechno tak nějak semlelo. Dále se v ní píše, že „Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. Když se z ordinace vrátí domů, přistihne svou ženu, jak si užívá s mladým, přitažlivým zaměstnancem jejich společné firmy. Firmy, kterou začíná ohrožovat nebezpečná konkurence. Jaakko se rozhodne vypátrat toho, kdo mu usiluje o život. Se smrtí za zády jde všechno rychleji a je potřeba užít si i využít každou minutu.“

Alan Novotný nás zaujal už na předchozím LiStOVáNí s knihou STOP, a moc jsme se na něj těšili. Parťačkou mu byla Markéta Lánská, na kterou oproti Alanovi čekalo hned několik rolí. Chvíli byla ráčkující doktor, jindy manželka Jaakka a také ztvárnila několik zaměstnanců firmy. Klobouk dolů za to, jak to tvůrci dokázali vymyslet a jak se do toho obula! S každou postavou bylo spojeno něco specifického a velmi často to bylo důvodem ke smíchu a úsměvu. Herci navíc skvěle fungovali mezi sebou a těžko si na jejich místě představit někoho jiného. Oba do toho šli naplno a bylo na nich vidět, že je to baví.

To, že se jednalo o detektivku, vůbec nebylo na škodu. I tak představení přispělo k tomu, že by si člověk knihu chtěl přečíst a zjistit, co je v ní navíc, nebo si jednotlivé scény připomenout.

Toto LiStOVáNí bylo opět skvělé, z Clubu jsme odcházeli s příjemnými pocity a dobrou náladou. Naše hodnocení se shodovalo i s ostatními návštěvníky, kteří si pochvalovali tento formát mající spád a přiměřenou délku (zpravidla kolem hodiny). Já navíc oceňuji herecké výkony, jejich zapojení publika a práci s ním i to, že se vždy hodně zasměju. Takže celé LiStOVáNí, díky moc za to!

listovani plakat

LiStOVáNí: Než natáhnu brka
Uvedlo: Projekt Listování, New Drive Club Holešov
Hrají: Alan Novotný, Markéta Lánská
Autor knihy: Antti Tuomainen
Premiéra: březen 2024
Hodnocení: 94 %

Zdroj foto: Listovani.cz

https://www.listovani.cz/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Mistryně ČR v Pole Dance Lucie Šimková: „Šplh na tyči jsem ve škole nenáviděla.“

simkova5 200Pole dance, neboli tanec u tyče, je moderní taneční disciplína, která spojuje dohromady hned několik prvků jako jsou např. balet, akrobacie nebo gymnastika. Tento netradiční sport si na svou stranu získává stále více nadšenců. Svědčí o tom i ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Sbor Dejvického divadla přinesl do Zlína hru Kakadu

kakadu 200Zlín ožil již 20. ročníkem mezinárodního kulturního festivalu Setkání/Stretnutie a měl tu čest přivítat i část sboru Dejvického divadla. Ti nám předvedli hru Kakadu, která nám v obrazech a útržcích ze života mladé autistické ženy reflektuje svět.


Literatura

Nad hlavou francouzské královny se začínají stahovat mračna

200 litKdyž zemřel francouzský král Ludvík XV., byl korunován za nástupce jeho vnuk Ludvík XVI. Celá země ho oslavovala jako vytouženého a osvíceného panovníka, který vyvede lid z bídy, již mu přichystali jeho předchůdci Ludvík XIV. a Ludvík XV. Změny, které by ...

Divadlo

Mnoho nápadů láme Pitínskému dudákovi vaz

dudak perexNic nesluší historické budově Národního divadla tolik, jako inscenování českých klasických dramat a oper. Z tohoto důvodu připravila činohra Národního divadla ve své 131. divadelní sezoně pro svou první scénu návrat Tylova Strakonického dudáka a ...

Film

Hořící keř zaplál

Hoorici ker 200Jen na HBO spatříme nový český film Hořící keř, který se vrací k tragickému, ale nikoli marnému protestu Jana Palacha proti posrpnové okupaci Československa. Řadí se mezi početné výpovědi ...