Zasmějte se u Historek z Tinderu

Zasmějte se u Historek z Tinderu

Tisk

Historky z Tinderu200Historky z Tinderu je název knihy Lucie Macháčkové, která vyšla v nakladatelství Cosmopolis. Jedná se o skvělou oddechovku, nenechte si ji ujít!

 

 

 

 

Kniha je věnována třem konkrétním ženám, ale také všem holkám a ženám, které se ve vztazích občas tak trochu plácají s tím, že v tom nejsou samy. To je podle mě velká přednost této knihy a jak se říká, každý se rád zasměje cizímu neštěstí.

Na Lucii Macháčkovou jsem narazila dávno v rámci nějakého stand-upu a moc mě tehdy rozesmála. Odpustila jsem jí i vystoupení, kde kritizuje jméno Jana. Tím pádem jsem opravdu zbystřila a měla jsem radost, když jsem zjistila, že jí vychází kniha. Navíc zaměřená na seznamování a vztahy.

Jednotlivé historky jsou rozděleny do krátkých kapitol a zdaleka se netýkají jen Tinderu. Lucie Maháčková v nich vzpomíná, prezentuje své názory i popisuje zajímavé okamžiky. Kniha se opravdu dobře čte. Lucie píše odlehčeně, je trefná a přichází také se zajímavými nápady. Na stránkách tak najdete například kategorizaci mužů podle jejich podobnosti s bodavým hmyzem, deset klišé profilových fotek kluků na Tinderu nebo třeba pět tipů, co dělat, když při šnorchlování v moři narazíte na svého ex. Také mi bylo blízké její vyjadřování, což bylo dáno i naším podobným věkem a musím přiznat, že mi prostě skvěle sedla a hodně jsem se díky ní nasmála.

„Jaký je nejromantičtější příběh všech dob? ptám se občas publika při stand-upu. V osmdesáti procentech případů zní odpověď: Romeno a Julie. Ve dvou procentech někdo zmíní Rose a Jacka z Titaniku (to je vlastně Romeo a Julie, ale v kryosauně).
(…)
Titanic je story jedné nepotopitelné lodi a holky, která je tak trochu kráva. Pamatujete si tu scénu, jak se Rose, která má pohodičku na plovoucích dveřích, otočí na Jacka, který je ve VODĚ, a co mu řekne?!
„Jacku… je mi zima!“
Zatímco on je asi Piešťanech, co? Co máš holka ještě za problém, nemáš třeba hlad, nemá ti ulovit rybu? A co žízeň, nedala by sis čaj – v tomto případě ledový?“ (str. 100)

Pokud si potřebujete trochu projasnit den a nechcete se vám číst něco vážného, určitě sáhněte po Historkách z Tinderu. A kdo dává přednost nějakému jinému zpracování, může vyrazit na Listování Lukáše Hejlíka, které bude jistě také stát za to!

Lucie Macháčková je stand-up komička, scenáristka, moderátorka, herečka a lektorka. Vystudovala obor scenáristika a dramaturgie a během stáže ve Velké Británii začala chodit do stand-up comedy klubů a objevovat krásy tohoto žánru. Poprvé stála na pódiu v září 2014 a záhy začala pravidelně vystupovat s pražskou stand-up skupinou Underground Comedy. Spoluzaložila vlastní komediální projekt Koko Comedy – a začala se objevovat na obrazovkách stanice Prima Comedy Central a internetových projektů Mall.tv a Stream.cz. Nyní pravidelně vystupuje a moderuji v češtině, angličtině a francouzštině, píše scénáře, točí vtipné skeče na YouTube, příležitostně hraje a věnuje se režii. Lucie o sobě říká, že miluje humor a všechno, co dělá, má společného jmenovatele- rozesmát lid a přinést do jejich života víc legrace.

Historky z Tinderu

Historky z Tinderu
Autor: Lucie Macháčková
Žánr: humor
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 240
Hodnocení: 88 %

https://www.grada.cz/historky-z-tinderu-13238/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s jednou ze zručných umělkyň sesterského dua Malypetrovy!

malypa perexVytvořit šperk, který svými vlastnostmi bude odpovídat představám potenciálních zákazníků, to není jen tak. Chce to nemalou dávku šikovnosti a trpělivosti, bez toho se zkrátka příkladný výrobce prostě neobejde.  O tom by mohla říct své J...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Od semínka v prach: Něžné vyprávění o jedné zahradě

Od semínka v prach 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Od semínka v prach od Marce Hamera nabízející milý pohled na práci s rostlinami.

 

...

Literatura

Pečeme bez mouky

peceme bez mouky perexV květnu vyšla v nakladatelství Esence moderní kuchařka Anji Donnermeyerové Pečeme bez mouky. Nabízí nám přes 90 inspirativních receptů na nejrůznější dezertíky, moučníky a další sladké pochutiny v bezlepkové formě. Pok...

Divadlo

Tragédie člověka, který neuměl říct NE

netrpelivost-srdce perexPoručík Anton Hofmiller (Petr Matyáš Cibulka) má jednu vlastnost, která mu občas nesmírně komplikuje život: neumí říkat ne. Když se spřátelí s nádhernou Ilonou (Romana Widenková), zdá se, že našel své štěstí.

<...

Film

První a jedinečný portrét princezny československého popu. Na Voyo září Iveta

Iveta 200V pražské Lucerně proběhla slavnostní premiéra nové třídílné minisérie Iveta z dílny Voyo Originál. Příběh scenáristy a režiséra Michala Samira mapuje kariérní vzestup Ivety Bartošové (Anna Fialová) a její vztah s Petrem Sepešim (Vojtěch Vodochodský) –...