Zasmějte se u Historek z Tinderu

Zasmějte se u Historek z Tinderu

Tisk

Historky z Tinderu200Historky z Tinderu je název knihy Lucie Macháčkové, která vyšla v nakladatelství Cosmopolis. Jedná se o skvělou oddechovku, nenechte si ji ujít!

 

 

 

 

Kniha je věnována třem konkrétním ženám, ale také všem holkám a ženám, které se ve vztazích občas tak trochu plácají s tím, že v tom nejsou samy. To je podle mě velká přednost této knihy a jak se říká, každý se rád zasměje cizímu neštěstí.

Na Lucii Macháčkovou jsem narazila dávno v rámci nějakého stand-upu a moc mě tehdy rozesmála. Odpustila jsem jí i vystoupení, kde kritizuje jméno Jana. Tím pádem jsem opravdu zbystřila a měla jsem radost, když jsem zjistila, že jí vychází kniha. Navíc zaměřená na seznamování a vztahy.

Jednotlivé historky jsou rozděleny do krátkých kapitol a zdaleka se netýkají jen Tinderu. Lucie Maháčková v nich vzpomíná, prezentuje své názory i popisuje zajímavé okamžiky. Kniha se opravdu dobře čte. Lucie píše odlehčeně, je trefná a přichází také se zajímavými nápady. Na stránkách tak najdete například kategorizaci mužů podle jejich podobnosti s bodavým hmyzem, deset klišé profilových fotek kluků na Tinderu nebo třeba pět tipů, co dělat, když při šnorchlování v moři narazíte na svého ex. Také mi bylo blízké její vyjadřování, což bylo dáno i naším podobným věkem a musím přiznat, že mi prostě skvěle sedla a hodně jsem se díky ní nasmála.

„Jaký je nejromantičtější příběh všech dob? ptám se občas publika při stand-upu. V osmdesáti procentech případů zní odpověď: Romeno a Julie. Ve dvou procentech někdo zmíní Rose a Jacka z Titaniku (to je vlastně Romeo a Julie, ale v kryosauně).
(…)
Titanic je story jedné nepotopitelné lodi a holky, která je tak trochu kráva. Pamatujete si tu scénu, jak se Rose, která má pohodičku na plovoucích dveřích, otočí na Jacka, který je ve VODĚ, a co mu řekne?!
„Jacku… je mi zima!“
Zatímco on je asi Piešťanech, co? Co máš holka ještě za problém, nemáš třeba hlad, nemá ti ulovit rybu? A co žízeň, nedala by sis čaj – v tomto případě ledový?“ (str. 100)

Pokud si potřebujete trochu projasnit den a nechcete se vám číst něco vážného, určitě sáhněte po Historkách z Tinderu. A kdo dává přednost nějakému jinému zpracování, může vyrazit na Listování Lukáše Hejlíka, které bude jistě také stát za to!

Lucie Macháčková je stand-up komička, scenáristka, moderátorka, herečka a lektorka. Vystudovala obor scenáristika a dramaturgie a během stáže ve Velké Británii začala chodit do stand-up comedy klubů a objevovat krásy tohoto žánru. Poprvé stála na pódiu v září 2014 a záhy začala pravidelně vystupovat s pražskou stand-up skupinou Underground Comedy. Spoluzaložila vlastní komediální projekt Koko Comedy – a začala se objevovat na obrazovkách stanice Prima Comedy Central a internetových projektů Mall.tv a Stream.cz. Nyní pravidelně vystupuje a moderuji v češtině, angličtině a francouzštině, píše scénáře, točí vtipné skeče na YouTube, příležitostně hraje a věnuje se režii. Lucie o sobě říká, že miluje humor a všechno, co dělá, má společného jmenovatele- rozesmát lid a přinést do jejich života víc legrace.

Historky z Tinderu

Historky z Tinderu
Autor: Lucie Macháčková
Žánr: humor
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 240
Hodnocení: 88 %

https://www.grada.cz/historky-z-tinderu-13238/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Jsem v podstatě od přírody neuvěřitelně líný tvor a jen okolnosti mě neustále nutí vyvíjet další a další aktivity,“ tvrdí dabér a moderátor Michal Jagelka

jagelka michal 200Michal Jagelka – herec, moderátor a princ českého dabingu. Jeho hlas známe všichni, díky němu k nám česky hovoří takové hvězdy, jako jsou Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Orlando Bloom… Denně slýcháme j...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Dobrodružná výprava po stopách matriarchálních společností

kde zeny vladnou200Cestovat je v dnešní době velmi jednoduché. Ráno se probudíte doma a odpoledne už se můžete procházet kolem Seiny, projíždět se na kole kolem kanálů v Amsterdamu nebo si prohlížet laponské rukodělné výrobky na Kauppatori v Helsinkác...


Literatura

Pepíci - dramatické století Čechů polskýma očima
ImagePolský historik a novinář Mariusz Surozs, jehož literární debut Pepíci nyní vychází i v českém překladu, se v knize, kterou vydalo nakladatelství Plus, nijak netají svou láskou k českým dějinám a ku...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Čas je jejím sluhou, nikoliv pánem


princezna zakleta v case perexPrincezna Ellena (Natalia Germani) je od narození prokletá. Kletba, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien (Simona Zmrzlá), se má naplnit o jejích dvacátých narozeninách. Na její oslavě se plán...