Knižní tipy z Albatros Media

Knižní tipy z Albatros Media

Tisk

Albatros-Media-1Máme pro vás tipy na zajímavé novinky poslední doby z produkce společnosti Albatros Media. Nenechte si ujít dojemné romanťárny, napínavou detektivku nebo příchuť války.

S láskou z Riviéra

S láskou z Riviéry potěší vaší romantickou duši oblíbená spisovatelka Jules Wake. Jedná se ovšem o její pseudonym, většina fanoušků ji zná jako Julii Caplin. Ve své nejnovější česky přeložené knize vezme zejména čtenářky na francouzskou Riviéru, kde o lásku není nouze. Hlavní postavu Carrie požádá její snoubenec o ruku. Krása, jako dívka by o tom nesnila. Problém je ovšem v tom, že Carrie je stále manželkou filmové hvězdy Richarda Maddoxe. Se svými příbuznými se proto vypraví na Azurové pobřeží, aby si záležitosti z minulosti urovnala. Jak už ovšem určitě tušíte, nakonec se to celé ještě více zkomplikuje. Vyšlo pod značkou Motto.

Tehdy jsme žili v letní zemi

Tehdy jsme žili v letní zemi je fascinující román americké spisovatelky Lydie Millet. Vypráví o klimatické katastrofě a střetu generací. Zatímco skupina dospělých si užívá, děti a teenageři musejí sledovat, jak se jejich svět ocitá na pokraji kolapsu. Mladší obyvatelé vědí, že zejména oni v něm budou muset žít daleko déle, a proto se rozhodnou rodičům utéct a bojovat. Vyšlo pod značkou Vyšehrad.

V lásce a válce

V lásce a válce se ocitnete s britskou tvůrkyní Maggie Brookes. V českém překladu už jí vyšla roku 2020 kniha Vězňova žena. I tentokrát se vrací v čase do dob válečných. Ústřední hrdinkou je mladá Angličanka Lucy, která se vydává do občanskou válkou sužovaného Španělska. Chce pomáhat místním dobrovolníkům, ale zároveň si vyřešit i vlastní osobní záležitosti. Na opačných stranách války tu totiž stojí její dva nejlepší kamarádi z dětství. Vyšlo pod značkou Domino.

Moje roky v Izraeli

Moje roky v Izraeli jsou písemným svědectvím o situaci v Izraeli a v neklidné oblasti Blízkého východu. Své prožité zkušenosti do nich zpracovává zpravodaj České televize David Borek, který byl do nich nasazen. Co obnáší práce v takovéto oblasti? Jak vypadá izraelsko-palestinský konflikt zblízka? V této barvité reportáži se dozvíte řadu zajímavých informací včetně fotografického doprovodu. Vyšlo pod značkou BizBooks.

Kdo odejde už se nevrací

Kdo odejde, už se nevrací vypráví příběh muže, který opustil ortodoxní židovskou komunitu. Až do osmnácti žil v uzavřené chasidské komunitě ve Spojených státech, ale potom se rozhodl více prozkoumat svět. Napomohl mu k tomu i internet, jenž ho navedl na jinou cestu. Opravdu upřímná autobiografie Shulema Deena vás rozhodně zasáhne. Jedná se o opravdu silný příběh tohoto muže, který začal objevovat nový svět. Vyšlo pod značkou Garamond.

Život Vernona Subutexe

Život Vernona Subutexe aneb Houellebecq v sukních. Začtěte se do vyprávění z prostředí francouzského undergroundu od spisovatelky Virginie Despentes. Rocková scéna je ochromena smrtí muzikanta Alexe Bleache. Pohroma je to především pro majitele obchodu s gramodeskami Vernona Subutexe, jehož slavný přítel držel nad vodou. Jediným zbylým Vernonovým vlastnictvím je poslední videonahrávka zesnulé rockové ikony. Ta ho ovšem může přivézt do pěkné šlamastyky. Vyšlo pod značkou Garamond.

Zatmění

A nakonec nesmíme zapomenout ani na největší hvězdu severské krimi Jo Nesba. Nejnovější případ Harryho Hola přichází s dalším napínavým případem, tentokrát pod jménem Zatmění. Harry v něm jako soukromý vyšetřovatel bude pátrat po vrahovi dvou žen. Po boku mu přitom budou stát zkorumpovaný policista, umírající psycholog a bývalý taxikář prodávající kokain. No slušná partička. Vyšlo pod značkou Kniha Zlín.


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Fotograf bez talentu: „Lidé umí být svině i hrdinové. Je jen na každém z nás, co si vybereme.“

bez talentu 200Fotograf bez talentu má na Facebooku po necelých dvou letech od založení stránky téměř 14 000 členů. Iedntita pro něj není důležitá, má svůj osobitý přístup i styl. Radí jak fotit a jeho posledním projektem je ten s názvem Hrdinové. Nejen o...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Pobavte se na účet Francouzů se Stephenem Clarkem aneb „Merde!“ se vrací

merde perexObčas se stane, že vyjde skvělá kniha, na kterou se postupem času pozapomene. Tak funguje dnešní marketing. Vydávají se stále nové a nové kousky (různých kvalit) a ty pak někdy bohužel zcela upozadí řadu na...


Literatura

Kam až může dotančit bláznovství?


cekani na bojanglese200Nakladatelství Plus v červnu obohatilo knižní pulty o titul Čekání na Bojanglese, rozvernou literární prvotinu začínajícího francouzského autora Oliviera Bourdeauta (*1980). Jedná se o román, který ve Francii zaznamen...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

Bizarní hříčka Davida Cronenberga jménem Cosmopolis

comopolis pattinsonDavid Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí, Východní přísliby) patří k jedněm z nejzajímavějších režisérů současnosti. Robert Pattinson (Twilight sága) naopak k těm nejvysmívanějším hercům z aktu...