Pražská botanická zahrada vystavuje africké sochy – přijďte si vybrat tu svou!

Pražská botanická zahrada vystavuje africké sochy – přijďte si vybrat tu svou!

Tisk

200 sochyV Pražské botanické zahradě Troja probíhá v těchto dnech výstava afrických soch. Exponátů je necelá stovka, a kdyby se Vám některý z nich líbil, můžete si ho dokonce koupit. Celá výstava je totiž prodejní. Veřejnosti bude přístupná až do 1.září.

 

 


Vystavené sochy pocházejí ze Zimbabwe, konkrétně z vesničky Tengenenge. Sochařská komunita zde vznikla v 60. letech minulého století a vychovala už čtyři generace umělců. V současné době v Tengenenge žije a tvoří 200 sochařů. Pro svá díla si vybírají kusy černého kamene – hadce, který se těží hned za vesnicí. Ten pak opracovávají několik týdnů. Když je socha hotová, odkoupí ji internetová galerie Africké sochy.cz, která dílo převeze do České republiky.

sochy

Nový majitel sochy pak získá list o jejím původu, fotografie z místa vzniku a životopis autora. Galerie se snaží ke každému klientovi přistupovat individuálně a vyjít vstříc jeho představám. Disponuje vlastními designéry, kteří Vám s výběrem sochy a jejím umístěním ochotně pomohou. A pokud nemáte zahradu, nezoufejte! Některá díla jsou totiž přímo určená do interiéru. Stanou se tak velice hezkou ozdobou kteréhokoliv koutu Vašeho domova.

sochy1

Na webových stránkách http://www.africkesochy.cz najdete nejen širokou nabídku soch, ale i šperků. Paleta nabízeného zboží se navíc co nevidět rozroste také o africké obrazy.

Každý kousek, který galerie na internetu nabízí je originál a jeho koupí přispějete na dobrou věc. Sochaře z Tengenenge totiž tvorba nejen baví, ale především živí celé jejich rodiny.


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Zdeněk Pohlreich: „Nenávidím špínu, lajdáctví, diletantství, neúctu k majitelům a surovinám.“

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich si získal pozornost díky svému osobitému přístupu při "napravování" českých pánů hospodských a jejich personálu v pořadu Ano, šéfe! Mnoho jeho hlášek už také zlidovělo. V pondělí večer odsta...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

14|15 BAŤŮV INSTITUT nabízí zábavu všeho druhu

batuv institut 200Během letních prázdnin je v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT připraven bohatý program pro celou rodinu. Kromě prohlídky jedinečných stálých expozic muzea a galerie jsou pro návštěvníky připraveny i poutavé k...


Literatura

Počkej na moře je román o lásce dvou mužů z šedesátých let

big pockej-na-more-sfI-503836 (2)Pokud máte chuť přečíst si opravdu dobrý román o lásce, sáhněte po knize Veroniky Opatřilové. Ta vypráví příběh dvou mužů, kteří se setkávají jednoho léta roku 1967 na ostrově Wight. Tento romantický, p...

Divadlo

Divadlo ve Zlíně uvede premiéru Muže pod postelí

muz pod posteli200Docela jiného Dostojevského, než jak jej mnozí znají: Dostojevského komediálního, zábavného a zároveň zajímavého, který přinese vhled do žárlivostí zatemněné duše jednoho muže. To je téma novinky, kterou Městské divadlo Zlín uvede v pre...

Film

Rostou jako z vody a čekají na Ostrov

ostrov prebal perex

Ostrov (2005) je akční sci-fi velmi akčního režiséra Michaela Baye. Jeho filmy jsou pověstné tím, že při nich je nejen na co koukat, ale taky nad čím přemýšlet. Hlavní hrd...