Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?

Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?

Tisk

Jedna z peti perexEditina oslava čtyřicátých narozenin by byla dokonalá, kdyby nebylo jedné nenadálé události. Náhodou se dozvěděla, že ji její manžel podvádí. A to nebylo to nejhorší.


Jeho milenkou je totiž žena, která také byla na Editině oslavě – což znamená, že to je jedna z jejich pěti kamarádek. Která z nich je ale taková potvora, že se před ní tváří jako kamarádka a za jejími zády jí spí s manželem? Edita se pouští do pátrání a je odhodlaná zjistit, kdo jí lže. Dokáže identitu manželovy milenky odhalit?

Kniha od oblíbené české autorky

Knihu Jedna z pěti napsala Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka. Ta si oblibu čtenářů získala díky svým předešlým ženským románům Nemusíš!, Nesejdeš z cesty a Okno s dívkou a ptáčkem, které, stejně jako její novinku, vydalo Nakladatelství Moba.

Příběhy šesti žen

Úvodní scéna je napínavá a hned vzbudí čtenářovu zvědavost. Edita je odhodlaná zjistit pravdu, a tak si sestaví seznam podezřelých, z nichž chce vylučovací metodou odhalit manželovu milenku. Pátrání však nejde tak, jak si představovala, a ukazuje se, že ženy, o kterých mluvila jako o kamarádkách, vlastně vůbec neznala. Do popředí se tak dostávají příběhy pěti žen, jejichž životy vůbec nejsou takové, jaké vypadají. Důležitý je ale i příběh samotné Edity a jejího rozpadajícího se manželství.

Osudy těchto žen jsou zpracovány realisticky a uvěřitelně. To, co autorka popisuje, se klidně může odehrávat i ve vašem okolí – a to bez toho, abyste o tom věděli. Umění zachytit realitu všedních dní je ostatně autorčinou nejsilnější stránkou.

Lze zachránit narušený vztah?

Během svého pátrání začne Edita psát blog, na kterém se upřímně svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami a pocity. Tyto zápisky knihu ozvláštňují a umožňují čtenářkám Editu důkladně poznat a vcítit se do ní. Edita si klade jednu otázku: Kdy se oplatí o vztah bojovat a kdy je lepší jej ukončit? Velmi rychle však zjistí, že na vztahy žádné poučky neplatí a že musí najít řešení, které je nejvhodnější pro všechny.

Pokud jde o manželovu milenku, v knize se dají najít určité náznaky, takže pokud si je všimnete, překvapeni nebudete. Pokud je nezaznamenáte, čeká vás zajímavý zvrat. Její odhalení ale není nejdůležitější. Nejvíc pozornosti je věnováno rozvíjejícímu se přátelství Edity a ostatních žen, které se postupně mění a upevňuje.

Jedna z peti

JEDNA Z PĚTI
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: MOBA, 2022
Počet stran: 256

Hodnocení: 80 % 

www.mobaknihy.cz/jedna-z-peti.html


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Igor Bareš: Snažím se posluchačům předat ty správné emoce

Bares 200Uznávaný herec Igor Bareš se věnuje čtení rozhlasových pořadů a audioknih už dlouhá léta. S nakladatelstvím OneHotBook spolupracoval na příbězích Žena v kleci, Chatrč, Poslední Laponec a dalších titulech. O tom, co práce na audioknihách obnáší a co h...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Cesta za žlutým trikotem přes mrtvoly

CernyTrikot 200V nakladatelství Kniha Zlín vyšel v červnu thriller z prostředí Tour de France s názvem Černý trikot. Nemusíte šlapat do pedálů, ale do stránek byste mohli.

 

...

Literatura

Odvrácená tvář Indie. Aneb jak jsem se ztratila v indickém pekle

200 litLáká vás návštěva sluncem vyprahlé Indie? Pokud vás dosud neodradily zprávy o situaci, která tam poslední měsíce panuje, pak to bude pravděpodobně tato kniha. Vychází z autentických zážitků ročního života civilizované ženy moderního světa v tomto nemocem...

Divadlo

Divadlo Šumperk uvede premiéru legendárního příběhu Přelet nad kukaččím hnízdem

prelet200Přelet nad kukaččím hnízdem bude první premiérou nové sezóny v Divadle Šumperk. Proběhne v sobotu 10. září a v dramaturgii Michaela Sodomky, překladu Luďka Kárla a režii Jiřího Š. Hájka se představí oblíbení šumperští herci.

...

Film

Konečná uprostřed cesty

altTéma umírání - zpravidla následkem zhoubné choroby - se ve filmech vyskytuje odedávna, ale zpravidla bylo nějak zušlechtěno a zacíleno k významovým přesahům. Tak jsme mohli spatřit příběhy lidí, kteří přehodnotili svůj vztah...