Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?
Kultura21.cz

Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?

Jedna z peti perexEditina oslava čtyřicátých narozenin by byla dokonalá, kdyby nebylo jedné nenadálé události. Náhodou se dozvěděla, že ji její manžel podvádí. A to nebylo to nejhorší.


Jeho milenkou je totiž žena, která také byla na Editině oslavě – což znamená, že to je jedna z jejich pěti kamarádek. Která z nich je ale taková potvora, že se před ní tváří jako kamarádka a za jejími zády jí spí s manželem? Edita se pouští do pátrání a je odhodlaná zjistit, kdo jí lže. Dokáže identitu manželovy milenky odhalit?

Kniha od oblíbené české autorky

Knihu Jedna z pěti napsala Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka. Ta si oblibu čtenářů získala díky svým předešlým ženským románům Nemusíš!, Nesejdeš z cesty a Okno s dívkou a ptáčkem, které, stejně jako její novinku, vydalo Nakladatelství Moba.

Příběhy šesti žen

Úvodní scéna je napínavá a hned vzbudí čtenářovu zvědavost. Edita je odhodlaná zjistit pravdu, a tak si sestaví seznam podezřelých, z nichž chce vylučovací metodou odhalit manželovu milenku. Pátrání však nejde tak, jak si představovala, a ukazuje se, že ženy, o kterých mluvila jako o kamarádkách, vlastně vůbec neznala. Do popředí se tak dostávají příběhy pěti žen, jejichž životy vůbec nejsou takové, jaké vypadají. Důležitý je ale i příběh samotné Edity a jejího rozpadajícího se manželství.

Osudy těchto žen jsou zpracovány realisticky a uvěřitelně. To, co autorka popisuje, se klidně může odehrávat i ve vašem okolí – a to bez toho, abyste o tom věděli. Umění zachytit realitu všedních dní je ostatně autorčinou nejsilnější stránkou.

Lze zachránit narušený vztah?

Během svého pátrání začne Edita psát blog, na kterém se upřímně svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami a pocity. Tyto zápisky knihu ozvláštňují a umožňují čtenářkám Editu důkladně poznat a vcítit se do ní. Edita si klade jednu otázku: Kdy se oplatí o vztah bojovat a kdy je lepší jej ukončit? Velmi rychle však zjistí, že na vztahy žádné poučky neplatí a že musí najít řešení, které je nejvhodnější pro všechny.

Pokud jde o manželovu milenku, v knize se dají najít určité náznaky, takže pokud si je všimnete, překvapeni nebudete. Pokud je nezaznamenáte, čeká vás zajímavý zvrat. Její odhalení ale není nejdůležitější. Nejvíc pozornosti je věnováno rozvíjejícímu se přátelství Edity a ostatních žen, které se postupně mění a upevňuje.

Jedna z peti

JEDNA Z PĚTI
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: MOBA, 2022
Počet stran: 256

Hodnocení: 80 % 

www.mobaknihy.cz/jedna-z-peti.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Děti si tancem osvojí koordinaci těla, získají fyzickou kondici, učí se pracovat ve skupině, a hlavně nesedí doma u počítače nebo televize.“

mezinarodni centrum tance 200Přečtěte si rozhovor s Kristýnou Kronovetrovou, jednatelkou a vedoucí produkce Mezinárodního centra tance a Tanečního centra Praha. Zjistíte v něm, jak se dostala do tanečního světa, v čem tkví výhody tance a n...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Povinná četba z Toronta

opustis li mne nezahynes skvorecky salivarova hvizdalaKnižní rozhovory Karla Hvížďaly se Zdenou Salivarovou a Josefem Škvoreckým nedávno vyšly pod názvem  Opustíš-li mne, nezahyneš


Literatura

Marcela Zlatohlávková: Mudry

mudry 200Sám sobě léčitelem, zní podtitul této knihy. Je celkem útlá, ale čtivá, její obsah shltnete za hodinku. Dojem, který zanechává je  ale velmi zvláštní. Na jednu stranu jde o léčitelskou techniku, která tu není ještě příliš rozšířená a tak k ní běžný...

Divadlo

Na podzim do divadla: Divotvorný hrnec

divotvorny hrnec 200O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Jedním z tipů je Divotvorný hrnec v podání Městského divadla ...

Film

Báseň aneb Skoro úplně vymyšlený film vzniká v Olomouci

Basen bukowski200V březnu 2013 padne v Olomouci poslední klapka nového nezávislého filmu na motivy jedné z básní Charlese Bukowskeho. Své místo v hereckém ensemblu našli jak osobnosti z krajských divadel, tak mladí herci a neherci. Ten...