Zamilovaný teenager a záhadná dívka. Jaké tajemství je rozdělilo?

Zamilovaný teenager a záhadná dívka. Jaké tajemství je rozdělilo?

Okno perexProtože devatenáctého Reného už jeho matka přestává zvládat, pošle ho na převýchovu k otci do Francie. René z toho není nadšený. V normandské vesničce není žádná zábava, otec trvá na tom, aby mu pořád s něčím pomáhal, a navíc nemá ani přístup k internetu!

Když se seznámí se záhadnou dívkou, kterou pojmenoval Gale, jeho život se změní. René objeví svůj talent na kreslení a pomalu začne navazovat vztah se svým otcem. Snaží se také zapůsobit na Gale, do které se beznadějně zamiloval. Když se dozví, že dívka zemřela, zhroutí se mu svět. O tři roky později je z Reného úspěšný umělec. Se ztrátou Gale se ale nevyrovnal, a tak se ve chvíli, kdy zjistí, že je dívka pravděpodobně v pořádku, vydá za ní, aby získal odpovědi. Co se tehdy v Normandii vlastně stalo?


Novinka od české autorky
Knihu Okno s dívkou a ptáčkem napsala Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka. Ta si oblibu čtenářů získala díky svým předešlým ženským románům Nemusíš! a Nesejdeš z cesty, které, stejně jako její novinku, vydalo Nakladatelství Moba.

Příběh o lásce a o hledání vlastní cesty
Příběh se dělí na tři části. V první se seznámíte s Reném a prožijete s ním prázdniny v pohádkové Normandii, jeho lásku ke Gale i bolest z její ztráty. V druhé části se René vydává pátrat po Gale. Nevěnuje se však jen jejímu hledání, ale ujasňuje si i svou životní cestu. V poslední části je celý příběh převyprávěný z pohledu Gale, díky čemuž se zaplní bílá místa ve vyprávění Reného.

Dokonale vykreslené chování teenagera
Autorce se skvěle povedla především postava Reného. Jeho chování teenagera, který je věčně otrávený, vzdorující a trochu zmatený a nejistý, je popsáno opravdu uvěřitelně. To samé platí i pro muže, ve kterého dospěl. Gale je také zajímavou postavou. Je plná rozporů, a tak ani po dočtení pravděpodobně nebudete vědět, zda ji máte nesnášet, litovat, chápat nebo s ní sympatizovat.

Příběh je napsaný čtivým a poutavým stylem. Kombinuje v sobě romantické prvky, trochu detektivky i rodinné drama, a tak v něm najdete nejen pasáže plné lásky i naděje, ale ty, které vypráví o nenávisti a o touze po pomstě. Kromě postav a originální zápletky oceníte také překvapivé rozuzlení, které vás přiměje podívat se na celý příběh jinak.

Okno

OKNO S DÍVKOU A PTÁČKEM
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: MOBA, 2021
Počet stran: 276

Hodnocení: 80 % 

www.mobaknihy.cz/okno-s-divkou-a-ptackem


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Aleš Prager: „Když jsem vstoupil do knižního světa, všichni z oboru říkali, že je to běh na dlouho trať – tak běžím. “

ales pragerLetos na jaře jste si na webu K21 mohli přečíst rozhovor "Kniha, kterou má cenu číst" se začínajícím táborským spisovatelem Alešem Pragerem. A protože je Aleš ...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

David Mitchie: Kouzelník z Lhasy

Kouzelnik 200Jestli očekáváte jenom příběh tibetských mnichů, protkaný moudrostí buddhismu, vzletný a vznešený, tak budete možná zklamáni. Autor přidal do svého příběhu ještě jakýsi „nádech limonády z hollywoodu“. Kvalitní text se snoubí s tím, u kterého si...


Literatura

Kdy skončí naše utrpení – dopisy a básně z Terezína

Do rukou českých čtenářů se nyní dostává, zásluhou nakladatelství Academia, unikátní svědectví o tragickém osudu jedné z mnoha obětí holocaustu, nadané a obdivuhodné ženy, československé občanky a vlastenky Ilsy ...

Divadlo

Hurvínek v neděli 2.5. 2021 oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny

hurvinek 20095 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý kluk. O to jsou narozeniny cennější. Mánička, která letos oslavila jednadevadesát tvrdí, že to nejsou kulatiny a že se to slavit nemusí, ale kdo by řeči ta...

Film

Ledové Království je o dvou princeznách

Frozen perexLedové Království (2013) je zvláštní směs nejoblíbenějších a nejpozitivnějších žánrů. Animovaná pohádka je zároveň muzikál, komedie i dobrodružná akce, plná nebezpečí a nečekaných zvratů. Předlohu pro pohádku napsal Hans Christ...