Myslíte si, že by byl váš život lepší, kdybyste znali budoucnost? Možná se mýlíte
Banner

Myslíte si, že by byl váš život lepší, kdybyste znali budoucnost? Možná se mýlíte


Nesejdes z cesty perexNahlédnout za závoj času a podívat se, co nás čeká v budoucnosti? To je velmi lákavá představa. Když Vandu její přítelkyně přemluví k návštěvě kartářky, nemá tato pragmaticky založená žena žádná očekávání. Na takové věci nevěří a nic, co jí kartářka řekne, ji přece nemůže ovlivnit!


Když jí však kartářka místo toho, co se stane v příštích dvou letech, načrtne mnohem delší časový úsek a zmíní několik bolestivých ztrát, dostane Vanda strach. Ze sebevědomé ženy se postupně stane ochromená loutka, která myslí jen na to, jak utéct před předpovězeným osudem. Ale je něco takového vůbec možné?


Novinka oblíbené české spisovatelky
Román Nesejdeš z cesty je novinkou z autorské dílny české spisovatelky Dagmar Digmy Čechové, kterou si čtenářky oblíbily díky její předešlé knize nesoucí název Nemusíš!. Obě tyto knihy vydalo Nakladatelství Moba. Kromě ženských románů, které zaujmou originálním nápadem a neotřelým poselstvím, píše Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka, i divadelní scénáře a dětské knihy.


Když budoucnost není příznivá
Předpověď budoucnosti je výchozím bodem celého příběhu. Dělí Vandin život na předtím a potom a ovlivňuje ji víc, než by si dokázala představit. Tato klíčová scéna je opravdu skvěle promyšlená a napsaná a má ten správný emoční náboj. Šokuje a vyvolává zvědavost. Splnilo se, co kartářka řekla? Dějová linka románu se dělí na minulost a přítomnost, a tak můžete sledovat celý Vandin život.


Ten projde hned několika proměnami. Všechny Vandiny plány se změní v citový chaos, v němž se musí naučit existovat, přičemž se nad ní neustále vznáší temný stín předpovědi. Té Vanda chvíli nevěří, chvíli ji popírá, někdy je ochromená strachy a poté se snaží na vše dívat racionálně, přemýšlí, jak změnit budoucnost nebo je odhodlaná přijmout svůj osud. Tato směs pocitů zasahuje do jejích rozhodnutí a pomalu rozkládá nejen její osobnost, ale i rodinu. Občas si možná řeknete, že se chová bláznivě. A možná se tak opravdu chová. Ocitla se však ve specifické situaci, takže ji těžko můžeme soudit. Kdo ví, co bychom dělali na jejím místě my.


Působivý ženský román
I když kniha řeší těžká témata, nechybí ani humorné či šťastné okamžiky, které příběh trochu odlehčují. Příběh je napsaný čtivým a dynamickým stylem, ke kterému přispívají i živé dialogy. Při čtení oceníte i uvěřitelné postavy, jejichž motivace i pocity jsou promyšlené. Kniha nutí k zamyšlení a patří k těm ženským románům, na které tak snadno nezapomenete.

Nesejdes z cesty


Nesejdeš z cesty
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Moba, 2021
Počet stran: 248

Hodnocení: 90 %

www.mobaknihy.cz/nesejdes-z-cesty-cechova-dagmar-digma


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Banner

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Danielom, bývalým vedúcim redaktorom Dikobrazu o legendárnom karikaturistovi Jiří Winterovi Nepraktovi (1924-2011)

Neprakta perexV tomto roku si kultúrna verejnosť v Čechách pripomína nedožité deväťdesiate narodeniny výtvarníka, ilustrátora a karikaturistu Jiřího Wintera Nepraktu. Známy karikaturista bol vedúcou výtvarn...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Zamilovaná pohoda z Francie se vrací

Lituji recenze perexFrancouzská autorka Agnes Martin-Lugand se už u českých čtenářů zapsala srdcervoucím příběhem Diane, která přišla o svou rodinu a jela svou duši léčit do Irska, kde narazila na komplikovaného a charismatického Edwarda (Šťast...


Literatura

Poznejte královnu francouzského thrilleru

pouhy stin 200Pouhý stín, tak se jmenuje kniha nadějné francouzské autorky Karine Giébelové, která vyšla v březnu v nakladatelství Jota. Napínavé čtení se záludnou zápletkou si prostě nemůžete nechat ujít!

...

Divadlo

Šestnáctá Flora nabízí desetidenní porci divadla

altCelkem osm scén bude hostit 16. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora, který se tentokrát v Olomouci uskuteční 10. – 20. května. Tradiční nesoutěžní přehlídka divadelní tvorby českých i zahraničních soubor...

Film

Vyšla kniha o Zdivočelé zemi

zdivocela zeme pilatSeriál Zdivočelá země (1996-2012), jehož čtvrtou řadu nyní vysílá Česká televize, pokrývá celé poválečné období, některé jeho postavy v průběhu děje zestárnou bezmála o půl století. Vypráví ...