První díl komiksové revue zaujme především kluky

První díl komiksové revue zaujme především kluky

Tisk

komiks200Na poli české komiksové scény se příliš často nedějí výrazné změny. V současné době se u nás můžete setkat především s formou pro dospělé. Ale tento druh četby byl přece původně určen z velké části pro děti. Jen si vzpomeňte na Rychlé šípy či Čtyřlístek. Jejich nová vydání vycházejí dodnes. Ale jinak se v rámci komiksové tvorby pro naše nejmilejší caparty příliš neděje. A právě tuto skutečnost se rozhodla změnit Klára Smolíková, autorka Vynálezce Alvy a mnoha dalších knih.

 


V nakladatelství Triton vyšel první díl komiksové revue s názvem Bublifuk. Je určena především dětem od 7 do 12 let. V první řadě je soustředěný na kluky, ale své si určitě najdou i některé dívky. Pod taktovkou zdatné šéfredaktorky se shromáždila celá řada zkušených a šikovných kreslířů i autorů. Jeden z výtisků se mi dostal do rukou, a proto mi nezbývá než zhodnotit jeho kvality. Zároveň Vás snad trochu nalákám na jeho originální příběhy.
Prvním příběhem je dobrodružství Fernanda a Stelly. Nakreslil ho Vojtěch Šeda a textem obohatil Jiří W. Procházka (mimochodem manžel zmiňované šéfredaktorky). Je to příběh malého vynálezce a jeho kamarádky. Děti v něm najdou i určité poučení a na konci návod, jak si vyrobit větrník.
Následují Piráti na suchu, kteří zabírají pouze jednu dvojstránku. Text sepsala sama Klára Smolíková a ilustrace nakreslil Lukáš Fibrich. Pobavíte se v něm s bandou krvelačných pirátů, kteří brázdí široké moře. Typická záležitost pro kluky.
Dalším lehce naučným a vysoce zábavným dílem je kapitola Jak se dělá komiks. V něm vás hlodavec poučí o tom, jak to chodí v redakci takové komiksové revue. Seznámíte se s jednotlivými členy i samotným prostředím. Na závěr můžete rozluštit malý kvíz. Nakreslil Viktor Svoboda a napsala Klára Smolíková.
Ve velmi moderním duchu se nese dobrodružství Pípa a Půpa. Dvojice robotů hledá svého nezvěstného kamaráda a zažije přitom nemalé dobrodružství. Tato část patří k jedněm z nejzábavnější a zároveň i nejlépe zpracovaným z celého tohoto čísla. O text se postaral Martin Šinkovský a ilustrace zpracoval člověk s tajuplným nickem Ticho762.
Na pomezí pohádky a fantasy se pohybuje příběh Zelený vlk. Můžete se těšit na jeden z nejdelších komiksů tohoto vydání, který skončí opravdu nečekaně. Objeví se v něm totiž někdo, koho byste možná nečekali.
Tři mušketýři jsou už takovou klasikou, že ji asi nemusím téměř nikomu představovat. Z velké části vycházejí ze své románové předlohy. Určitě vás pobaví a zároveň dostanou do přitažlivého prostředí Francie.

komiks


Téměř na konci se představí Tomáš Kučerovský, který napsal i nakreslil Hilfréda Huberuse Babočku. Jedná se o podivného strýčka, který své neteři a synovci vypráví něco z napínavých vzpomínek. Velice zajímavým způsobem se v něm některé věci prolnou se současnými moderními technologiemi. Ani tentokrát v něm nechybějí roboti.
Poslední stránka vás naláká na Trampoty principála Piškoty. Jiří Walker Procházka a Petr Šrédl dokážou na pouhé jedné stránce rozvinout zajímavou a opět legrační příhodu. Hlavní roli v ní sehraje Petřínská rozhledna.
Na samotném obalu se ještě seznámíte s knihomolem Bubu od Báry Buchalové a Ondřeje Buchala. V něm bude položena jedna zásadní otázka, která se týká komiksů a hladového žaludku.
První díl komiksové revue Bublifuk jistě zaujme všechny děti, které nebaví dlouhé romány. Právě komiksy jsou pro ně jako dělané. Kombinace obrázků a mluveného slova bude možná pro některé z nich úvodem do čtení. Toto dílo je určeno především pro kluky. Najdete v něm celou řadu dobrodružných příběhů. Každý si v něm určitě vybere svůj oblíbený.
K jeho vzniku přispěla celá řada šikovných lidiček a tím vytvořili opravdu poutavý časopis. Zaujal mě i fakt, že někteří dokážou rozvinout zajímavou příhodu na velice malém prostoru. Jindy si můžete zasnít a přenést do maličko delších příběhů. Rozhodně by se Bublifuk měl ocitnout v každé domácnosti s dětmi v daném věkovém rozpětí. Vaši andílci budou uchváceni a třeba přestanou dělat lumpárny. Nebudou totiž na ně díky čtení mít čas.

Komiksová Revue Bublifuk
Autor: kolektiv, šéfredaktorka Klára Smolíková
Žánr: Dětský komiks
Nakladatelství: Triton
Rok vydání: 2015
Počet stran: 32 + obálka
Hodnocení: 90 %


Odkaz na web: http://komiksbublifuk.cz/


 
Banner

Přihlášení



Občanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

„Mám prostě zvířata i kytky rád“, říká leader kapely KEKS Štěpán Kojan

Štěpán KojanKEKS je čtyřčlenná česká rocková hudební skupina. Kapela byla založena roku 1981, zprvu hráli pouze v okolí Benešova, nicméně v průběhu let se jejich působnost rozšířila. KEKS má poměrně stálé složení, čase...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Dům, ve kterém straší vzpomínky

Dum perexNakladatelství Jota vydalo poutavou detektivku s názvem Dům. Autorem je britský novinář Simon Lelic. Už od začátku vás děj chytne a nepustí. Všechno je jaksi tajuplné a podivné. 

 

...

Literatura

I v těch nejhorších časech v sobě lze nalézt jiskřičku života

Jiskra zivota perexKoncentrační tábor Mellern slouží jako odkladiště pro vězně, kteří už nejsou schopni žádné práce. V nelidských podmínkách tady přežívá dvanáct „veteránů“, kteří jsou obklopeni řadou nově příchozích zbídačených vězňů.

...

Divadlo

Zabíjejte popírače klimatických změn. Švandovo divadlo chystá satirickou komedii o střetu politiky a ekoteroristů

Zabijejte popirace 200Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? Ministryně životního prostředí se ocitá v největší morální krizi za svoji kariéru a koncert v australském parlamentu, který je...

Film

F. A. Brabec: “ Každé „své“ filmové dítě miluji.”
ImageF.A.Brabec se v současné době kromě svých filmových projektů zabývá výukou mladé generace kameramanů na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Jeho ateliér kamery je jeden z nejnavštěvovanějších, protože o své...