Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

Tisk

sam mezi zenami 200Sám mezi ženami – Kohout je název knihy Aleše Vogela, která vyšla v nakladatelství CPress a rozhodně vám rozkmitá bránici.

 

 

 

Hlavní hrdina Alexander je učitelem na druhém stupni základní školy a ve svém životě zoufale postrádá dalšího muže. Doma má manželku, dvě dcery a matku a ve škole jsou kolem něj také jen učitelky. Na jednu stranu by si tuto situaci mohl užívat, on se však cítí jako kohout a na stránkách knihy popisuje své útrapy při hledání nějakého parťáka.

Když mi kniha dorazila, klasicky jsem si přečetla poděkování a úvod. Ze zvědavosti jsem pak zkusila i první kapitolu, a nakonec kvůli knize obětovala odpočinek po obědě a po práci ji pak večer dočetla. Tak moc mě chytla a především bavila. Aleš Vogel se ukázal jako skvělý, a hlavně velmi vtipný vypravěč. Smála jsem se skoro celou dobu a často také něco předčítala manželovi. Mnoho situací bylo popsaných s nadsázkou, ale vyznívalo trefně a ne trapně.

„Představa, že se celý víkend budu starat o tucet žen mi nebyla totiž moc příjemná. Ono by to mohlo na první pohled vypadat jako záviděníhodná věc, být přes víkend samotný chlap s tolika ženskýma, ale věřte mi, není. Už jsem se zmínil, že můj kurz navštěvuje pár mých kolegyň. A víte, co je hlučnější a otravnější než učitelka? No přeci učitelka mimo školu. Pokud někdy uvidíte, třeba v restauraci nebo na dovolené, skupinku žen, které jsou smíchem, rozpustilostí a prostě celým svým chováním daleko hlučnější než jejich okolí, a projíždějící a troubící auta nevyjímaje, nebude to žádný třídní sraz, dokonce ani kamarádky někde na kávě, budou to na devadesát devět procent učitelky.“ (str. 40)

Shodou okolností jsem v podobné době četla podobnou humornou knihu z učitelského prostředí – Učytelskej a musím říct, že každá má svoje. Zatímco Učytelskej se zaměřuje více na školní prostředí a mezilidské vztahy, tady je hlavním tématem hledání „muže“. A dává zde maximální smysl, že autor knihu psal během lockdownu, kdy prý vrcholila jeho frustrace z online výuky a výhradního kontaktu s ryze ženským kolektivem.

Celkem dvacet dva kapitol uteklo opravdu jak voda a přiznám se, že jsem si oněch 120 stránek vychutnala s úsměvem na rtech. Kniha se mi líbila i dějově, v závěru se vše pěkně uzavřelo. Jednalo se o příjemnou jednohubku a mou jedinou výtkou na autora tak zůstává, že se slovo tchyně píše s krátkým ypsilon. Každopádně doufám, že bude v psaní pokračovat a jeho knihy si nenechám ujít.

Aleš Vogel je učitel z Jindřichovic pod Smrkem (od září 2021 v ZŠ Dětřichov) s vášní pro hudbu, bojová umění, ochotnické divadlo a pedagogiku. Je také mistrovským pozorovatelem života a vtipných situací, které s sebou učitelské povolání přináší.

sam mezi zenami

Sám mezi ženami – Kohout
Autor: Aleš Vogel
Žánr: humor, česká beletrie
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 120
Hodnocení: 89 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/75650588/sam-mezi-zenami/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je to stim, metoda uklidnění s velkou přidanou hodnotou originality a etičtější výroby

RheeMladá umělkyně a lingvistka Rhiana Horovská se věnuje ručním pracím. Ano, čtete správně. Plete svetry při přednáškách na fakultě a dokonce o svých počinech natáčí videa. Možná není na škodu představit tento způsob zdánlivě zapomenuté řemeslné výroby, k...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Pozor, Sleduje tě!

sleduje te 200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr napínavou detektivní knihu Sleduje tě britského autora Charlieho Gallaghera, která by rozhodně neměla ujít vaši pozornosti, holdujete-li tomuto žánru.

...

Literatura

CoolMom in da house

coolmom-in-da-house perexŘíká se, že pokud si z náročných situací umíte udělat srandu a berete život s nadhledem, vyčerpání a bolest vás tolik nepohltí. Kamila Štěpánková, autorka knihy CoolMom in da house, je toho přesným důkazem.

...

Divadlo

Holešovská Regata 2014 nabídne i divadelní zážitky

regata 200Čtvrtý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata se koná 20. – 21. června v areálu holešovského zámku. Právě u zámku úspěšně proběhla rekonstrukce nádvoří, což nalákalo organizátory festivalu k uspořádání několika divadelních ak...

Film

Cyrano – nadčasový příběh o srdceryvném milostném trojúhelníku

cyrano 200Fanoušci dobrých filmů se mají na co těšit! Nové zpracování nesmrtelné love story s názvem Cyrano, ve které exceluje jedinečný Peter Dinklage vstoupí na konci měsíce do kin. Nešťastně zamilovaný hrdina, skvělý šermíř a básník Cyrano z Bergeracu v jeh...