Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

Tisk

sam mezi zenami 200Sám mezi ženami – Kohout je název knihy Aleše Vogela, která vyšla v nakladatelství CPress a rozhodně vám rozkmitá bránici.

 

 

 

Hlavní hrdina Alexander je učitelem na druhém stupni základní školy a ve svém životě zoufale postrádá dalšího muže. Doma má manželku, dvě dcery a matku a ve škole jsou kolem něj také jen učitelky. Na jednu stranu by si tuto situaci mohl užívat, on se však cítí jako kohout a na stránkách knihy popisuje své útrapy při hledání nějakého parťáka.

Když mi kniha dorazila, klasicky jsem si přečetla poděkování a úvod. Ze zvědavosti jsem pak zkusila i první kapitolu, a nakonec kvůli knize obětovala odpočinek po obědě a po práci ji pak večer dočetla. Tak moc mě chytla a především bavila. Aleš Vogel se ukázal jako skvělý, a hlavně velmi vtipný vypravěč. Smála jsem se skoro celou dobu a často také něco předčítala manželovi. Mnoho situací bylo popsaných s nadsázkou, ale vyznívalo trefně a ne trapně.

„Představa, že se celý víkend budu starat o tucet žen mi nebyla totiž moc příjemná. Ono by to mohlo na první pohled vypadat jako záviděníhodná věc, být přes víkend samotný chlap s tolika ženskýma, ale věřte mi, není. Už jsem se zmínil, že můj kurz navštěvuje pár mých kolegyň. A víte, co je hlučnější a otravnější než učitelka? No přeci učitelka mimo školu. Pokud někdy uvidíte, třeba v restauraci nebo na dovolené, skupinku žen, které jsou smíchem, rozpustilostí a prostě celým svým chováním daleko hlučnější než jejich okolí, a projíždějící a troubící auta nevyjímaje, nebude to žádný třídní sraz, dokonce ani kamarádky někde na kávě, budou to na devadesát devět procent učitelky.“ (str. 40)

Shodou okolností jsem v podobné době četla podobnou humornou knihu z učitelského prostředí – Učytelskej a musím říct, že každá má svoje. Zatímco Učytelskej se zaměřuje více na školní prostředí a mezilidské vztahy, tady je hlavním tématem hledání „muže“. A dává zde maximální smysl, že autor knihu psal během lockdownu, kdy prý vrcholila jeho frustrace z online výuky a výhradního kontaktu s ryze ženským kolektivem.

Celkem dvacet dva kapitol uteklo opravdu jak voda a přiznám se, že jsem si oněch 120 stránek vychutnala s úsměvem na rtech. Kniha se mi líbila i dějově, v závěru se vše pěkně uzavřelo. Jednalo se o příjemnou jednohubku a mou jedinou výtkou na autora tak zůstává, že se slovo tchyně píše s krátkým ypsilon. Každopádně doufám, že bude v psaní pokračovat a jeho knihy si nenechám ujít.

Aleš Vogel je učitel z Jindřichovic pod Smrkem (od září 2021 v ZŠ Dětřichov) s vášní pro hudbu, bojová umění, ochotnické divadlo a pedagogiku. Je také mistrovským pozorovatelem života a vtipných situací, které s sebou učitelské povolání přináší.

sam mezi zenami

Sám mezi ženami – Kohout
Autor: Aleš Vogel
Žánr: humor, česká beletrie
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 120
Hodnocení: 89 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/75650588/sam-mezi-zenami/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Na film Známí neznámí si tvůrci vzali úvěr půl milionu. Producentka Wanda Adamík Hrycová to manželovi radši nepřiznala

wanda adamik hrycova200Už za pár dní vstoupí do českých kin film Známí neznámí. U této příležitosti jsme vyzpovídali producentku filmu Wandu Adamík Hrycovou.

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Daredevil: Muž beze strachu 4 aneb pecka peckovitá

daredevil200Ponuře temný příběh Daredevila pokračuje ve čtvrté knize Muže beze strachu. Brian Michael Bendis a Alex Maleev nám na zlatém podnosu přináší poslední část této ságy.


Literatura

Regula Elizabeth Fiechter: Mystická Lenormand

Mysticka  Lenormand 200Pro Regulu Elizabeth Fiechterovou musel být splněný sen dostat do rukou vzácnou možnost „přepracovat, uhladit a načechrat“ své oblíbené karty. Lenormand, nádherné, věky přežívající dílo madame Lenormand, která s těmito kar...

Divadlo

Divadlo Ungelt se chystá na léto. Jeho Letní scénu ovládne Touha jménem Einodis

ungelt200Ačkoliv to za okny dlouho vypadalo, jako kdyby jaro, a natožpak léto, nemělo vůbec přijít, v divadle Ungelt jsou lidé optimističtí a již s předstihem plánovali program letošní Letní scény. Co se chystá? Pojďme se podívat.

...

Film

Ace Ventura je dětinský parchant s morálními principy

ace ventura plakat200Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995) je druhým pokračováním detektivního žánru, který může fungovat i trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Schopnost dedukce nemají jenom namyšlení obtloustlí páni, ale i normální ...