Tajemství starého domu

Tajemství starého domu

Tisk

Temný stin noci perexAva potřebuje dvě věci. Velkou kuchyň, v níž by mohla testovat recepty, které plánuje zařadit do své nové kuchařské knihy, a odlehlé místo, na kterém by se mohla ukrýt před výčitkami svědomí. Udělala totiž něco neodpustitelného.

 


Jejím podmínkám dokonale vyhovuje Brodieho vyhlídka, starý dům s pohnutou historií a úchvatným výhledem na moře. Dům, ve kterém pořád bloudí duch původního majitele, kapitána Brodieho, Když se s ním Ava setká poprvé, má strach. Brodie ji ale překvapí a řekne jí, že pod jeho střechou je v bezpečí. Od té doby se na jeho návštěvy začne těšit, a nejen to. Zjistí, že ji tenhle mrtvý muž neuvěřitelně přitahuje.

Ne, tohle není thriller!
Román Temný stín noci napsala americká spisovatelka Tess Gerritsen, která má na svém kontě několik desítek knih. Kniha je prezentována jako thriller, ale o thriller se skutečně nejedná. Jistě, nějaké thrillerové prvky v ní lze najít, ale příběh se více zaměřuje na Aviny nekonečné a dokola se opakující výčitky svědomí, které doprovází vydatná konzumace alkoholu, její intimní hrátky s duchem a neznámou temnou historii starobylého domu. Neobjasněná úmrtí související se zmiňovaným domem dodávají ději napětí, ale jinak hrají jen okrajovou roli, což je škoda, protože právě na ně anotace láká.

Skvělá atmosféra a poutavý styl psaní
Kniha je tedy mírně chaotickým spojením psychologického románu, erotické literatury a duchařiny okořeněné trochou thrilleru. Žádné z témat není využito naplno, přeskakuje se mezi nimi a občas se objeví nějaká podstatná informace. Takhle to pokračuje až do konce, v němý se mělo objevit hned několik velkých odhalení. Na některé otázky se odpovědi našly, jiné věci zůstaly nevysvětlené. ¨

Navzdory tomu všemu má ale kniha dvě velké přednosti. Jednou z nich je autorčina schopnost vybudovat působivou atmosféru a tou druhou neuvěřitelně poutavý styl psaní, který vás přiměje číst dál i v případě, že se vám kniha netrefí do vkusu.

Temný stin noci

TEMNÝ STÍN NOCI
Autorka: Tess Gerritsen
Originální název: The Shape of Night
Překlad: Lucie Johnová
Žánr: thriller
Vydáno: Kalibr, 2020
Počet stran: 256

Hodnocení: 70%

www.knizniklub.cz/knihy/447020-temny-stin-noci.html


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Jiří Zbořil: Pokud člověk může pomoci, pomáhat má!

Zboril 200Těší se na své vánoční pořady, věnuje se charitě, učí, připravuje pohybovou dílničku pro děti, chystá projekt s herci Evou Hruškovou a Janem Přeučilem, bude natáčet první díly nového televizního pořadu, podporuje aktivity cviči...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Lapeni ve spárech organizovaného zločinu

andaluskypritel perexS očekáváním jsem otevřela román Andaluský přítel. Anotace slibovala strhující čtení, dechberoucí děj, akčnost. Příběh opravdu potvrdil slova upoutávky. Alexander Södeberg spustil od prvních strá...


Divadlo

Slovácké divadlo uvede brilantní komedii Dealer´s Choice

Dealers Choice 200Nový rok začal před pár dny a Slovácké divadlo už hlásí první premiéru. Představí ji v sobotu 14. ledna a jedná se o brilantní komedii Patricka Marbera Dealer´s Choice, která se s obrovskými úspěchy uvádí po celém světě.

...

Film

Velkolepá Bitevní loď připlouvá do našich kin

altAč to za okny mnohdy nevypadá, léto se kvapem blíží a s tím pomalinku začíná každoroční filmová sezóna plná nenáročných a zábavných kousků, u nichž by se měl divák hlavně pobavit a zapomenout na všednodenní starosti. První letošní vlaštovkou je Bitevní...