Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi

Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi

Tisk

promeny sveta 200Britský filozof Roger Scruton, ruský politický aktivista Vladimír Bukovskij, americký historik Timothy Snyder, francouzský filozof Alain Finkielkraut, britský spisovatel a aktivista Edward Lucas, český historik Robert Kváček, Karel Schwarzenberg, lékařka Deborah Tigridová, matematička a disidentka Kamila Bendová, dětská psycholožka Jiřina Prekopová nebo zpěvačka Marta Kubišová. To je jen část světových a českých osobnostní, které v nové knize Proměny světa odpovídají na nejdůležitější otázky začátku 21. století.

 

Unikátní kniha s 50 rozhovory s významnými lidmi z celého světa zamíří na pulty knihkupectví v polovině listopadu. Již teď ji ale lze předobjednat za zvýhodněnou cenu na crowdfundingové platformě Hithit.

Kniha Proměny světa: Rozhovory s 50 osobnostmi je dílem novinářů z redakce Echa. Prostřednictvím jejich interview s předními světovými i českými osobnostmi je v ní pojímán souboj ideologií, východiska konzervativního a progresivistického pohledu na svět, dopady digitální revoluce i přístup ke klimatické změně. Publikace odhaluje příčiny, proč v čele Spojených států stanul Donald Trump, rozebírá důvody brexitu i to, jaký bude mít dopad rozvod Velké Británie s Evropskou unií. Kniha rozhovorů rovněž reflektuje postpandemickou dobu jako důsledek existence čínského viru, která na více než rok ochromila fungování ekonomiky i život ve společnosti.

„Za sedm let existence Týdeníku Echo jsme připravili na 700 rozsáhlých rozhovorů. Jsou to rozhovory s jedinečnými osobnostmi a my jsme z nich vybrali 50 nejzajímavějších. Ani po čase neztratily nic ze své aktuálnosti, atraktivity a svého poslání. Dvacet pět rozhovorů jsme vedli se zahraničními osobnostmi – předními mysliteli a intelektuály z anglosaského světa, Francie, Izraele, Ruska nebo z blízkého sousedství (Německa, Polska, Maďarska),“ přibližuje knihu šéfredaktor Dalibor Balšínek.

promeny sveta 1

Unikátní vzhled i obsah

Především výběr 25 zahraničních osobností představuje v českém prostředí unikátní soubor, který nemá obdoby. V jaké jiné knize se objeví společně Roger Scruton, Edward Lucas, Vladimír Bukovskij, Peter Pomerantsev, Timothy Snyder, Douglas Murray, Alain Finkielkraut, Alain de Benoist... vedle Roberta Kvačka, Petra Čorneje, Kamily Bendové, Deborah Tigridové, Karla Schwarzenberga, Marty Kubišové nebo Jiřiny Prekopové? Kniha Proměny světa je členěna do čtyř kapitol Orientace, dále Evropa, Izrael a muslimové, Český svět a poslední je Rusko a my.

Jedinečná publikace Proměny světa bude mít 600 stran, pevnou vazbu a obálku se zlatou ražbou. Na pultech knihkupectví bude k dostání v polovině listopadu. Až do 6. listopadu si ji lze předobjednat za mimořádně zvýhodněnou cenu na crowdfundigovém serveru Hithit.cz, kde na přispěvatele vedle samotných knih čeká i celá řada zajímavých odměn jako je třeba účast na redakční poradě Echa nebo na večírku spojeném se křtem knihy.

 promeny sveta obalka

Více informací: https://www.hithit.com/cs/project/10429/unikatni-kniha-promeny-sveta-rozhovory-s-50-osobnostmi


 

Přihlášení



Banner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Kultura pro mě znamená čtení v posteli a fascinaci lidskou tvořivostí

Radka perexŠéfredaktorka Kultury 21 Radka Mothejzíková toho stíhá opravdu hodně. Kromě civilního zaměstnání, má spoustu koníčků a svůj vlastní krámek v České Lípě. Obětavě se věnuje i vedení magazínu K21, což všichni maximálně oceňujeme. Možná vás bude zajímat,...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Na křtu Sexy strategie v Paláci knih Luxor to jiskřilo

Krest Praha perexV pondělí 23. listopadu byla v pražském knihkupectví Neoluxor pokřtěna nejnovější kniha Sylvy Lauerové – Sexy strategie, aneb staňte se lékem i drogou! Kmotry byli režisérka Irena...


Literatura

Evropa, náš domov

evropa nas domov 200V říjnu vyšel pod hlavičkou nakladatelství Albatros zajímavý knižní projekt s názvem Evropa, náš domov, který má čtenářům přiblížit nejrůznější aspekty starého kontinentu z mnoha úhlů. Hlavně o historii, přírodě i kultuře se ...

Divadlo

Jak se francouzská revoluce proměnila v povyk

1789 200Národní divadlo v Praze si umanulo, že bude uvádět experimentální hry - a vylézají z toho příšernosti. Čekání na Godota se změnilo v pitvořivou roztlemenost, ze slavného experimentálního počinu Ariane Mnouchkinové 1789 aneb Dokonalé štěstí režisér Vl...

Film

Spielbergův Lincoln: inspirace mramorovým prezidentem

lincoln 200Americká režisérská legenda Steven Spielberg vystřídala ve své filmařské kariéře nespočet poloh. Šestašedesátiletý tvůrce začal jako inovátor neetablovaných žánrů: v roce 1975 filmem Čelisti zkultivoval thriller o...