Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi

Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi

promeny sveta 200Britský filozof Roger Scruton, ruský politický aktivista Vladimír Bukovskij, americký historik Timothy Snyder, francouzský filozof Alain Finkielkraut, britský spisovatel a aktivista Edward Lucas, český historik Robert Kváček, Karel Schwarzenberg, lékařka Deborah Tigridová, matematička a disidentka Kamila Bendová, dětská psycholožka Jiřina Prekopová nebo zpěvačka Marta Kubišová. To je jen část světových a českých osobnostní, které v nové knize Proměny světa odpovídají na nejdůležitější otázky začátku 21. století.

 

Unikátní kniha s 50 rozhovory s významnými lidmi z celého světa zamíří na pulty knihkupectví v polovině listopadu. Již teď ji ale lze předobjednat za zvýhodněnou cenu na crowdfundingové platformě Hithit.

Kniha Proměny světa: Rozhovory s 50 osobnostmi je dílem novinářů z redakce Echa. Prostřednictvím jejich interview s předními světovými i českými osobnostmi je v ní pojímán souboj ideologií, východiska konzervativního a progresivistického pohledu na svět, dopady digitální revoluce i přístup ke klimatické změně. Publikace odhaluje příčiny, proč v čele Spojených států stanul Donald Trump, rozebírá důvody brexitu i to, jaký bude mít dopad rozvod Velké Británie s Evropskou unií. Kniha rozhovorů rovněž reflektuje postpandemickou dobu jako důsledek existence čínského viru, která na více než rok ochromila fungování ekonomiky i život ve společnosti.

„Za sedm let existence Týdeníku Echo jsme připravili na 700 rozsáhlých rozhovorů. Jsou to rozhovory s jedinečnými osobnostmi a my jsme z nich vybrali 50 nejzajímavějších. Ani po čase neztratily nic ze své aktuálnosti, atraktivity a svého poslání. Dvacet pět rozhovorů jsme vedli se zahraničními osobnostmi – předními mysliteli a intelektuály z anglosaského světa, Francie, Izraele, Ruska nebo z blízkého sousedství (Německa, Polska, Maďarska),“ přibližuje knihu šéfredaktor Dalibor Balšínek.

promeny sveta 1

Unikátní vzhled i obsah

Především výběr 25 zahraničních osobností představuje v českém prostředí unikátní soubor, který nemá obdoby. V jaké jiné knize se objeví společně Roger Scruton, Edward Lucas, Vladimír Bukovskij, Peter Pomerantsev, Timothy Snyder, Douglas Murray, Alain Finkielkraut, Alain de Benoist... vedle Roberta Kvačka, Petra Čorneje, Kamily Bendové, Deborah Tigridové, Karla Schwarzenberga, Marty Kubišové nebo Jiřiny Prekopové? Kniha Proměny světa je členěna do čtyř kapitol Orientace, dále Evropa, Izrael a muslimové, Český svět a poslední je Rusko a my.

Jedinečná publikace Proměny světa bude mít 600 stran, pevnou vazbu a obálku se zlatou ražbou. Na pultech knihkupectví bude k dostání v polovině listopadu. Až do 6. listopadu si ji lze předobjednat za mimořádně zvýhodněnou cenu na crowdfundigovém serveru Hithit.cz, kde na přispěvatele vedle samotných knih čeká i celá řada zajímavých odměn jako je třeba účast na redakční poradě Echa nebo na večírku spojeném se křtem knihy.

 promeny sveta obalka

Více informací: https://www.hithit.com/cs/project/10429/unikatni-kniha-promeny-sveta-rozhovory-s-50-osobnostmi


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Genny Ciatti: Mám horkou italskou krev

Genny Ciatti 1 perexSympatická zpěvačka a herečka s italskými kořeny Genny Ciatti Vám v následujícím rozhovoru prozradí, jak se jí líbí její role v muzikálu Srdcový král, který měl v září premiéru v Divadle Kalich, a jaké jsou její plány na blí...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Identifikačný kód Slovenska má svoju identitu aj hodnoty - Ocenenie si prevzali ďalšie významné osobnosti za ich prínos pre kultúru

identifikacni kod 200V hudobnej sále Bratislavského hradu si 18. decembra prebralo 14 laureátov ocenenie Identifikačný kód Slovenska. Medzi nimi boli osobnosti ako Anton Blaha, Barbora Botošová, Stanislav Harangozó, Soňa Herényiová Belanová, Gab...


Literatura

Jak průkopníci umírání hledají smysl života

Hovory k sobe perexObavy ze smrti nebo z umírání pocítí na své pouti životem snad každý člověk. Někteří lidé pocítí úzkost tak velikou, že si s ní nevědí rady a vyhledají pomoc psychoterapeuta. Irvin D. Yalom ve své nové knize opět otevírá téma ps...

Divadlo

Horská dráha, přehlídku šarmu a osobního kouzla

Horska draha perexPrvní premiérou roku 2019 v Divadle Bolka Polívky v Brně byla 11. ledna francouzská konverzační komedie Erica Assouse, která si hraje s prvky absurdního humoru. Je určena pro dva herce a v režii Petra Halberstadta se v ní představ...

Film

Zlodějka knih – skvělý zážitek v knižní i filmové podobě

zlodejka 200Konec třicátých let v Evropě, Hitler u moci, nad mnoha skupinami lidí se stahují mračna. Tou dobou se matka dvou dětí rozhoduje je dát do pěstounské rodiny, protože její vlastní bytí je ohroženo. A tak se setkáváme s Liesel, které začíná úplně ...