Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi
Kultura21.cz

Unikátní kniha nabízí 50 rozhovorů s předními světovými i českými osobnostmi

promeny sveta 200Britský filozof Roger Scruton, ruský politický aktivista Vladimír Bukovskij, americký historik Timothy Snyder, francouzský filozof Alain Finkielkraut, britský spisovatel a aktivista Edward Lucas, český historik Robert Kváček, Karel Schwarzenberg, lékařka Deborah Tigridová, matematička a disidentka Kamila Bendová, dětská psycholožka Jiřina Prekopová nebo zpěvačka Marta Kubišová. To je jen část světových a českých osobnostní, které v nové knize Proměny světa odpovídají na nejdůležitější otázky začátku 21. století.

 

Unikátní kniha s 50 rozhovory s významnými lidmi z celého světa zamíří na pulty knihkupectví v polovině listopadu. Již teď ji ale lze předobjednat za zvýhodněnou cenu na crowdfundingové platformě Hithit.

Kniha Proměny světa: Rozhovory s 50 osobnostmi je dílem novinářů z redakce Echa. Prostřednictvím jejich interview s předními světovými i českými osobnostmi je v ní pojímán souboj ideologií, východiska konzervativního a progresivistického pohledu na svět, dopady digitální revoluce i přístup ke klimatické změně. Publikace odhaluje příčiny, proč v čele Spojených států stanul Donald Trump, rozebírá důvody brexitu i to, jaký bude mít dopad rozvod Velké Británie s Evropskou unií. Kniha rozhovorů rovněž reflektuje postpandemickou dobu jako důsledek existence čínského viru, která na více než rok ochromila fungování ekonomiky i život ve společnosti.

„Za sedm let existence Týdeníku Echo jsme připravili na 700 rozsáhlých rozhovorů. Jsou to rozhovory s jedinečnými osobnostmi a my jsme z nich vybrali 50 nejzajímavějších. Ani po čase neztratily nic ze své aktuálnosti, atraktivity a svého poslání. Dvacet pět rozhovorů jsme vedli se zahraničními osobnostmi – předními mysliteli a intelektuály z anglosaského světa, Francie, Izraele, Ruska nebo z blízkého sousedství (Německa, Polska, Maďarska),“ přibližuje knihu šéfredaktor Dalibor Balšínek.

promeny sveta 1

Unikátní vzhled i obsah

Především výběr 25 zahraničních osobností představuje v českém prostředí unikátní soubor, který nemá obdoby. V jaké jiné knize se objeví společně Roger Scruton, Edward Lucas, Vladimír Bukovskij, Peter Pomerantsev, Timothy Snyder, Douglas Murray, Alain Finkielkraut, Alain de Benoist... vedle Roberta Kvačka, Petra Čorneje, Kamily Bendové, Deborah Tigridové, Karla Schwarzenberga, Marty Kubišové nebo Jiřiny Prekopové? Kniha Proměny světa je členěna do čtyř kapitol Orientace, dále Evropa, Izrael a muslimové, Český svět a poslední je Rusko a my.

Jedinečná publikace Proměny světa bude mít 600 stran, pevnou vazbu a obálku se zlatou ražbou. Na pultech knihkupectví bude k dostání v polovině listopadu. Až do 6. listopadu si ji lze předobjednat za mimořádně zvýhodněnou cenu na crowdfundigovém serveru Hithit.cz, kde na přispěvatele vedle samotných knih čeká i celá řada zajímavých odměn jako je třeba účast na redakční poradě Echa nebo na večírku spojeném se křtem knihy.

 promeny sveta obalka

Více informací: https://www.hithit.com/cs/project/10429/unikatni-kniha-promeny-sveta-rozhovory-s-50-osobnostmi


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

„To dobré jsme nechali z minulého ročníku a přidali k tomu další zajímavé věci.“ lákají organizátoři Holešovské Regaty

altChcete si sjet vodní lávku na trakaři či kole a u toho poslouchat Tomáše Kluse? Dát si díky Kultuře21 Holešovského utopence? Už za 29 dní máte možnost, protože necelý měsíc nás dělí od druhého ročníku festivalu Holešovská Regata, který nenabízí jen hudbu, ale i s...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Plevel nejen pro vegany! V nové restauraci vám nabídnou bezlepkové pokrmy, hudbu a jinou zábavu, odborné debaty o ekologii a prostor pro různé oslavy.

Plevel 200O zdravý způsob stravování se zajímám již dlouho a vždy mě potěší, když se objeví nějaké nové místo nebo aktivita, kde propagují zodpovědný přístup k výživě a zdravý životní styl. Před časem jsem se náhodou dozvěděla o další zajímavé veganské res...


Literatura

Prostě na mě zapomněli

proc200Tak tohle bych nechtěla nikdy zažít – aby na mě moji blízcí zapomněli. Aby na mě vůbec někdo zapomněl. Není snad nic smutnějšího, než když člověk zůstane sám až do svých posledních dnů a nakonec sám odejde a vlastně nikomu neschází. Takhle to přesně bylo ...

Divadlo

Příběhy a postavy Bohumila Hrabala ožijí na scéně Divadla Kolowrat

Dum foto perexInscenaci Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet uvede na scéně Divadla Kolowrat v pondělí 21. května v 19 hodin pod produkční záštitou ArtWay, z. s. herecké kvarteto Milan Mikulčík, Simona Vrbická, Jiří Bartoň a Kateřina Březinová -...

Film

Zašlá sláva biografů a filmového pásu

biog200Zdalipak tušíte, že kinům se říkávalo biografy, že sídlila jak v neútulných prostorách, kde mnohdy nahradila dřívější zábavní podnikání, tak v přepychových sálech postavených již s vědomím, že se v nich budou promítat filmy. Zdalipak tušíte, že dříve se ...