Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl

Tisk

tomas kympl200Je dobré si pustit tohle album v klidu, třeba se zavřenýma očima, protože díky tomu oceníte nejen jeho zvukovou bohatost i světové parametry stejně jako tvůrčí potenciál Tomáše Kympla. Barevně rockové jiskření, rámus ve světě ticha, proměnlivá krása v zóně soumraku - to všechno lze slyšet a cítit z jeho aktuálního alba nazvaného RED. Je v něm síla, talent, um, krása i oduševnělost. Jedině tak se může vznášet až ke hvězdám.

Vychází nové album, který jsi vymyslel, nahrál i nazpíval. Jak bys jej čtenářům charakterizoval?

Nahrávka RED volně navazuje a rozvíjí loňské album Kernel Panic, z něhož singl Wifi zvítězil v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži UKSC. Snažil jsem se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. Názvy skladeb jako Black, Red, White nebo Yellow jsou inspirovány multikulturním prostředím, ve kterém se pohybuji. Nervózní energie v bublavých beatech, třpytivé lehké textury, planetární smyčce a vzdálené vokály vykreslují obraz světa, který je pustý, ale ne prázdný. Nabitá elektronika a mysteriózní basy znějí jako prostředí, které se připravuje na odplatu za staletí lidského zneužívání.

Můj tip pro poslech desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, nechat tvořit vlastní fantazii, ale především, unášet se svobodným chill out proudem.

tomas kympl foto1

S kým si na nahrávce a kde spolupracoval?

V první řadě s Vesmírem, s jeho nekonečností, laskavostí a inspirativní energií. Vlastně se jen ladím na jeho frekvence a snažím se je zachytit. Technicky - všechny elektronické i akustické nástroje jsem si nahrál v Praze a Londýně sám. Důraz jsem kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Dalšími partnery jsou OSA - Partner, Pexels, Cottonbro studio a Biotech studio.

Pro jaké publikum je tohle album určeno?

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika. Posluchače, kteří mají rádi elektronickou a filmovou hudbu a chill out.

Album můžete získat v naší soutěži: Vyhrajte nové album Tomáše Kympla

Jsi citlivá umělecká duše a máš za sebou zajímavou hudební kariéru. Co ti dala či přinesla vítězství ve světových soutěžích?

Kromě nových pracovních příležitostí je to možnost spolupráce s lidmi z hudebního průmyslu, skladateli, textaři, producenty a interprety. Také možnost stále a znovu se učit od lidí, kteří umí něco, co já ještě ne. A toho je nekonečné množství.

Máš hodně přátel v hudební branži?

Dalo by se říci, že ano. Muzikanti jsou prostě tak trochu jiní a navzájem jsou na podobné vlně. Velmi rychle najdou společnou řeč (nejen tu hudební) shodu a porozumění.

Co ty a volný čas, pokud ho máš? Při jaké činnosti si nejlépe odpočineš?

Čas je relativní a poslední dobou mám pocit, že snad ani neexistuje. Nejradši jsem v přírodě, která je pro mě nekonečným zdrojem inspirace. Když je u toho společnost blízkých bytostí, sluníčko a legrace, nemůžu být šťastnější.

tomas kympl foto2

Co je pro tebe, pro krasavce s uhrančivým pohledem, naprostý luxus?

Tradičně vnímaný luxus skoro neznám. Tím pravým, je pro mě nebýt sám sobě překážkou, nechat věci plynout a skutečně být a žít přítomným okamžikem.

Myslím, že nové album RED, které je venku, nese v sobě umění výjimečnosti. Co další plány, projekty a cíle?

V roce 2023, je to mé další Česko - Slovenské album Tempo. Pracuji na něm již několik let a opravdu se na něj moc těším. S každým následujícím rokem, pak přijde i jedno nové cd - Classic, Strings, Ave Maria, White. Na cestě jsou také další velmi zajímavé tuzemské i zahraniční projekty a singly.

Těšíš se na Vánoce? A jak je obvykle prožíváš?

Vánoce miluju. Ta doba je tak specificky magická a nádherná. Těším se na všechna ta láskyplná setkání s rodinou a blízkými lidmi. Saláty a kapry, koledy a svetry. Kulichy či čepice, na stromeček nejvíce... Vím, že doba není jednoduchá, a cítíme velký tlak. I proto si v srdci zkusme kousek té vánoční bezprostřednosti, harmonie a lásky uchovat po celý nový rok.

tomas kympl foto3

TOMÁŠ KYMPL CURRICULUM VITAE

Tomáš Kympl, hudební skladatel, multi - instrumentalista a producent se narodil v roce 1975 v Praze. V letech 1989 až 2001 studoval Pražskou konzervatoř a Hudební akademii (obory bicí, klavír a skladba). Rozsah jeho autorské činnosti sahá od vážné hudby, duchovní, přes populární, šansony, muzikál až k hudbě filmové. Od roku 2001 je zastupován mezinárodním nakladatelstvím Warner Chappell.

V roce 2021 jeho skladba Wifi (z alba Kernel Panic) zvítězila v kategorii EDM prestižní britské mezinárodní skladatelské soutěže the United Kingdom Songwriting Contest. V roce 2016 jeho skladba New York zvítězila v kategorii Instrumental prestižní britské hudební soutěže UKSC. V roce 2015 jeho skladba Ave Maria zvítězila v kategorii Open prestižní britské hudební soutěže UKSC.

Mezi tuzemské a zahraniční hvězdy klasické i populární hudby, kteří interpretují skladby Tomáše Kympla patří: Peter Dvorský, Jana Sibera, Jiří Suchý, Petr Janda, Naďa Urbánková, Michael Kocáb, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Hana Zagorová, Josef Laufer, Jitka Zelenková, Kamil Střihavka, Radka Fišarová, Daniel Landa, Ladislav Křížek, Petr Kolář, Natalie Kocábová, Bohuš Matuš, David Kraus, Honza Jareš, Jaroslav Satoranský, Josef Dvořák, Jiří Lábus, Jan Hrušínský a mnoho dalších umělců.

tomas kympl foto4

Zdroj foto: archiv Tomáš Kympl

Více informací: https://www.tomaskympl.com/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michal Březina: „Cestování v čase otvírá široké brány nápadům, to mám opravdu rád.“

michal brezina200Michal Březina (* 1977) v bujarém mládí cestoval stopem po Evropě za vydatnými zážitky, z dlouhé chvíle běsnil v několika metalových kapelách, po trvalém usazení v rodinném životě spolupracoval s e-magazíny Sci-fi svět Vanili nebo How...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Baletka Kateřina Voldánová: „Zahrát lišku nebo loupežníka je něco jiného, než pološílenou dívku.“

Katerina Voldanova 200Baletní studio Regina se nachází v Ústí nad Labem a jeho renomé stoupá díky paní ředitelce Regině Holubové Blažkové a velkému množství talentovaných tanečnic a tanečníků. Jednou z nich je Kateřina Voldánová, která po rolích v...


Literatura

Zádušní mše za hraběnku

zadus200Jiří Holub, je autorem další, ne příliš silné knihy menšího formátu, která mi přišla domů v obálce i s věnováním od autora samotného. Jiří není v literárním světě ani trochu neznámým elementem.

...

Divadlo

Divadelní start ve Zlíně se blíží. Připomene Tomáše Baťu, rozdá ceny Aplaus a pobaví premiérou Příběhů obyčejného šílenství

Divadlo ZlinNová 67. sezona Městského divadla Zlín se rozjede s humorem. V sobotu 8. září večer se uskuteční ve Velkém sále premiéra Příběhů obyčejného šílenství, kterou si nenechá aujít ani autor Petr Zelenka

Film

Do kin se přivalí německy mluvené filmy

Dasfilmest perexBěhem října startují jedna filmová přehlídka za druhou. Před několika dny jsme psali o dnech španělsky mluvených filmů i nabídce titulů uvedených na prestižních festivalech v Berlíně, Benátkách a Cannes – viz Filmová sezona začíná (kultur...