Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl

Tisk

tomas kympl200Je dobré si pustit tohle album v klidu, třeba se zavřenýma očima, protože díky tomu oceníte nejen jeho zvukovou bohatost i světové parametry stejně jako tvůrčí potenciál Tomáše Kympla. Barevně rockové jiskření, rámus ve světě ticha, proměnlivá krása v zóně soumraku - to všechno lze slyšet a cítit z jeho aktuálního alba nazvaného RED. Je v něm síla, talent, um, krása i oduševnělost. Jedině tak se může vznášet až ke hvězdám.

Vychází nové album, který jsi vymyslel, nahrál i nazpíval. Jak bys jej čtenářům charakterizoval?

Nahrávka RED volně navazuje a rozvíjí loňské album Kernel Panic, z něhož singl Wifi zvítězil v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži UKSC. Snažil jsem se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. Názvy skladeb jako Black, Red, White nebo Yellow jsou inspirovány multikulturním prostředím, ve kterém se pohybuji. Nervózní energie v bublavých beatech, třpytivé lehké textury, planetární smyčce a vzdálené vokály vykreslují obraz světa, který je pustý, ale ne prázdný. Nabitá elektronika a mysteriózní basy znějí jako prostředí, které se připravuje na odplatu za staletí lidského zneužívání.

Můj tip pro poslech desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, nechat tvořit vlastní fantazii, ale především, unášet se svobodným chill out proudem.

tomas kympl foto1

S kým si na nahrávce a kde spolupracoval?

V první řadě s Vesmírem, s jeho nekonečností, laskavostí a inspirativní energií. Vlastně se jen ladím na jeho frekvence a snažím se je zachytit. Technicky - všechny elektronické i akustické nástroje jsem si nahrál v Praze a Londýně sám. Důraz jsem kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Dalšími partnery jsou OSA - Partner, Pexels, Cottonbro studio a Biotech studio.

Pro jaké publikum je tohle album určeno?

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika. Posluchače, kteří mají rádi elektronickou a filmovou hudbu a chill out.

Album můžete získat v naší soutěži: Vyhrajte nové album Tomáše Kympla

Jsi citlivá umělecká duše a máš za sebou zajímavou hudební kariéru. Co ti dala či přinesla vítězství ve světových soutěžích?

Kromě nových pracovních příležitostí je to možnost spolupráce s lidmi z hudebního průmyslu, skladateli, textaři, producenty a interprety. Také možnost stále a znovu se učit od lidí, kteří umí něco, co já ještě ne. A toho je nekonečné množství.

Máš hodně přátel v hudební branži?

Dalo by se říci, že ano. Muzikanti jsou prostě tak trochu jiní a navzájem jsou na podobné vlně. Velmi rychle najdou společnou řeč (nejen tu hudební) shodu a porozumění.

Co ty a volný čas, pokud ho máš? Při jaké činnosti si nejlépe odpočineš?

Čas je relativní a poslední dobou mám pocit, že snad ani neexistuje. Nejradši jsem v přírodě, která je pro mě nekonečným zdrojem inspirace. Když je u toho společnost blízkých bytostí, sluníčko a legrace, nemůžu být šťastnější.

tomas kympl foto2

Co je pro tebe, pro krasavce s uhrančivým pohledem, naprostý luxus?

Tradičně vnímaný luxus skoro neznám. Tím pravým, je pro mě nebýt sám sobě překážkou, nechat věci plynout a skutečně být a žít přítomným okamžikem.

Myslím, že nové album RED, které je venku, nese v sobě umění výjimečnosti. Co další plány, projekty a cíle?

V roce 2023, je to mé další Česko - Slovenské album Tempo. Pracuji na něm již několik let a opravdu se na něj moc těším. S každým následujícím rokem, pak přijde i jedno nové cd - Classic, Strings, Ave Maria, White. Na cestě jsou také další velmi zajímavé tuzemské i zahraniční projekty a singly.

Těšíš se na Vánoce? A jak je obvykle prožíváš?

Vánoce miluju. Ta doba je tak specificky magická a nádherná. Těším se na všechna ta láskyplná setkání s rodinou a blízkými lidmi. Saláty a kapry, koledy a svetry. Kulichy či čepice, na stromeček nejvíce... Vím, že doba není jednoduchá, a cítíme velký tlak. I proto si v srdci zkusme kousek té vánoční bezprostřednosti, harmonie a lásky uchovat po celý nový rok.

tomas kympl foto3

TOMÁŠ KYMPL CURRICULUM VITAE

Tomáš Kympl, hudební skladatel, multi - instrumentalista a producent se narodil v roce 1975 v Praze. V letech 1989 až 2001 studoval Pražskou konzervatoř a Hudební akademii (obory bicí, klavír a skladba). Rozsah jeho autorské činnosti sahá od vážné hudby, duchovní, přes populární, šansony, muzikál až k hudbě filmové. Od roku 2001 je zastupován mezinárodním nakladatelstvím Warner Chappell.

V roce 2021 jeho skladba Wifi (z alba Kernel Panic) zvítězila v kategorii EDM prestižní britské mezinárodní skladatelské soutěže the United Kingdom Songwriting Contest. V roce 2016 jeho skladba New York zvítězila v kategorii Instrumental prestižní britské hudební soutěže UKSC. V roce 2015 jeho skladba Ave Maria zvítězila v kategorii Open prestižní britské hudební soutěže UKSC.

Mezi tuzemské a zahraniční hvězdy klasické i populární hudby, kteří interpretují skladby Tomáše Kympla patří: Peter Dvorský, Jana Sibera, Jiří Suchý, Petr Janda, Naďa Urbánková, Michael Kocáb, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Hana Zagorová, Josef Laufer, Jitka Zelenková, Kamil Střihavka, Radka Fišarová, Daniel Landa, Ladislav Křížek, Petr Kolář, Natalie Kocábová, Bohuš Matuš, David Kraus, Honza Jareš, Jaroslav Satoranský, Josef Dvořák, Jiří Lábus, Jan Hrušínský a mnoho dalších umělců.

tomas kympl foto4

Zdroj foto: archiv Tomáš Kympl

Více informací: https://www.tomaskympl.com/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

„Flying Bulls létají skutečně skupinové přemety, výkruty a další figury v těsné formaci“, láká letový ředitel Vladimír Labuda na XVI. Acrobatshow

acrobatshow flying bullsMilovníci letectví všeobecně mají jistě v kalendáři zaznamenanou neděli 16. září. To se koná v Dlouhé Lhotě u Příbrami XVI. Acrobatshow- XII. Memoriálu M. Stáhalíka. Kromě špičkové letecké akrobacie, která ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Bylo mi třináct, když mě Helena Vondráčková okouzlila Miláčkem, vzpomíná Robert Rohál

robert perexZatímco před dvěma lety mu vyšly tři knihy Legendy česko-slovenské populární hudby, Hvězdy odvedle a Životní příběh Ivety Bartošové, pro letošek Robert Rohál připravil faktografickou knihu o Heleně Vondráčkové. Výpravnou publikaci, která vych...


Literatura

Cesta do hlubin kleptomanské duše

zpoved kleptomanky perexValentine de Lestrangeová je úspěšnou znalkyní současného výtvarného umění a manželkou zámožného bankéře a prezidentova dobrého přítele, který se stal ministrem financí. Synonymy jejího života jsou luxus a pohodlí. Z...

Divadlo

Sněhurka a já: Pohádkový muzikál pro celou rodinu

Snehurka a ja 200Daisy je na prahu dospívání. Miluje pohádky, jejich srozumitelnost, daný řád, šťastné konce. Věří, že to podobně může fungovat i v opravdovém životě. Setkává se ale s nepochopením, znejistěním… Když se podívá do zrcadla, neví, koho v...

Film

Jak si nevzít princeznu: Sympatické sudičky, cestování časem a komplot proti osudu

Jak-si nevzit princeznu (2)

Česká televize uveřejnila na Štědrý večer zbrusu novou koprodukční pohádku v režii Karla Janáka podle scénáře Petra Hudského s názvem Jak si nevzít princeznu. Dle očekávání i tato nová pohádka vyvolala mezi ...