Velikonoční vajíčka nůžkami z manikury za pár minut bez práce

Velikonoční vajíčka nůžkami z manikury za pár minut bez práce

Tisk

Velikonoce

Volá mi kamarádka z benzínové pumpy na cestě domů z lázní, nešťastná kvůli tomu, že nestihne připravit všechno na Velikonoce. „Tchyně onemocněla, děcka nebudou mít perníky. Nesu jim lázeňské oplatky, protože už ani koláče napéct nestihnu.” Zasmála jsem se: „Stihneš všechno, tak budou mít vajíčka z oplatek.” Postup najdete v článku.

Kamarádka: „Cože? Vajíčka z oplatek?" Říkám: „No jasně, můžeš je vystřihnout nůžkami z manikury i na pumpě, pokud máš nůžtičky u sebe."

Kamarádka se zasmála: „Tak jo, zkusím to až dojedu doma s dětmi. Ozvu se pak, jak to dopadlo."

Stalo se to všechno sice už před pár lety, ale od té doby kamarádka nedá na tyto originální velikonoční vajíčka dopustit.

Vajíčka z lázní narychlo

Připravíme si:

 • lázeňské oplatky
 • moučkový cukr a kakao na posypání
 • vykrajovátka nebo nůžky z manikury

Postup:

Oplatky rozložíme na rovnou plochu a zkusíme pomocí ostrého vykrajovátka vykrojit požadovaný tvar, třeba vajíčko nebo zajíčka či kuřátko. Dáváme pozor, aby nám oplatka nepraskla. Po vykrojení je můžeme posypat cukrem a kakaem, skořicí, vanilkou či polít medem.

Velikonoční vajíčka opravdu lze vykrojit z oplatek, plněných oplatek, sušenek. Bezlepkových, čokoládových s oříšky či jiných plněných oplatků, slaných sušenek, ale třeba i plátkového sýra nebo plátků nakrájené zeleniny. Pokud nemáte k dispozici vykrajovátka, zkuste si požadovaný tvar vyříznout nožíkem, nebo opravdu i vystřihnout nůžtičkami z manikury. Navíc tvar vajíčko není jediná možnost. Použijte vykrajovátka, která se vám líbí.

Oplatkovými vajíčky lze ozdobit dezert, například pudink se šlehačkou a podobně.nSlaná vajíčka ze sýra, slaných sušenek či zeleniny jsou perfektní ozdobou velikonoční mísy. Ještě vás něco napadlo? Směle do toho, fantazii se meze nekladou. Stále platí, že co si připravíte sami či společně s dětmi, chutná nejlépe! Takové vajíčko se hodí i místo chipsů a při nabírání dipu pak poslouží jako lžička.

Vajíčko je symbol znovuzrození a nového života podobně jako Velikonoce. V křesťanství je to zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Velikonoce

Text, fotografie, realizace © Maja Kadlečíková

Kniha Bodkulienka
https://marencin.sk/704/Bodkulienka
Kniha Život ide ako má
https://marencin.sk/938/Zivot_ide_ako_ma
Kniha Modré diaľky
https://marencin.sk/1104/Modre_dialky
Kniha Poetika Foto - Grafie
http://www.eshop.librix.eu/Poetika-foto-grafie-d763.htm


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

 • Tapír č. 3/2024
  Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
 • TAPÍR 2/2024
  Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
 • TAPÍR 1/2024
  S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Daniela Choděrová: Divadlo a kreativní práce jsou mojí bytostnou součástí

Daniela Choderova perexJe dvojnásobnou mistryní ČR v pole dance, což je tanec na tyči. Na scéně vystupuje ve vtipné komedii Cavewoman a je to podle ní jedna z nejlepších hereckých zkušeností. Vyzkoušela si také psaní scénářů a kromě divadla milu...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení

hokej Pavelec brankar 200Vypadá to, že scénář probíhajícího světového šampionátu v ledním hokeji sepsal někdo jako Stieg Larsson nebo Olle Lönnaeus. Na turnaji, který se hraje ve Švédsku a Finsku, je něco jinak, než se čekalo. Jestli za t...


Literatura

Nová detektivní série Souřadnice zločinu začíná, nejprve v Táboře

mrtva200Legenda české fantastiky Jiří W. Procházka se pustil do v poslední době moderního žánru - ponořil se do vod detektivního příběhu. Nebyl na to sám, pomohla mu jeho činorodá manželka a spisovatelka knih převážně pro dětské čtenáře, Klára Smolíková. Jak s...

Divadlo

Cirkus, který vám vyrazí dech

Festival Letní LetnáMezinárodní festival Letní Letná oživí od 19. srpna do 2. září pražské Letenské sady již podeváté atmosférou nového cirkusu a divadla. Vyroste zde pestré a veselé festivalové městečko s cirkusovými šapitó, kde...

Film

Společenské vědy a audiovize

spol vedy audiovize perexNás nynější svět ovládají audiovizuální média: skrze filmy, televizi, internet či počítačové hry si utváříme představu o současnosti a poměrech v ní. Jenže fungování těchto médií lze zkou...