Přírodní tip na posílení imunity

Přírodní tip na posílení imunity

Tisk

sirupPZimní období přeje otužování, posílení imunity, ale také rýmě, chřipce a nachlazení. Na všechno je lék z přírodní lékárničky. Vyzkoušíte? Pár minut v mrazu v krátkých rukávech: nenachladnete! Pokud nejste zastánce cíleného otužování, můžete si ho dávkovat spontánně. Nemusíte se totiž obávat, že při kratším pobytu na čerstvém vzduchu nachladnete, přestože jste nedostatečně oblečeni. Mikroorganismy způsobující nachlazení mají rády teplo,  v němž se rychle rozmnožují. Hrozba je jinde: stačí, když někdo nemocný ve vašem okolí kašle. Rovněž si dejte pozor na podání rukou.

Jste nachlazený a kýcháte? Spolehněte se na lipový čaj: lipový čaj je pro vás ten pravý. Kašlem se organismus efektivně brání infekci tak, že se snaží zbavit bakterií, které by mohly napadnout dýchací cesty a vyvolat nemoc. Škodliviny, spouštěč problémů, jsou z plic odstraňovány obrovskou rychlostí. Chcete-li organismu pomoci, spolehněte se na lipový čaj – obsahuje účinné rostlinné složky: flavonoidy, éterické oleje a jiné součásti, které bojují proti zvýšené teplotě, vyčerpávajícímu kašli, bolesti krku a hlavy. Stejně účinný nejen pro zdraví je anýz: rozhodně nepatří jen do perníků, ačkoli vzpomínka na vánoční svátky potěší srdce v každé chvíli zcela jistě.

Připravte si anýzový čaj: Je to snadné. Zalijte 1 polévkovou lžíci celého anýzu, nebo čajovou mletého, půl litrem vřelé vody a nechte 5  až 10 minut louhovat. Pokud máte rádi, přidejte citron, cukr či med.

Anýz využijete i na způsob 2v1. Zabírá na unavenou pleť, což oceníme vždy, ale zejména při nemoci. Anýz opět zalijte jako při přípravě čaje. Nahněte se nad parní lázeň a deset minut relaxujte s přivřenýma očima. Kořenitý zázrak nejen oživí tvář. Rovněž uvolňuje ucpané dýchací cesty, což je v období častého nachlazení a chřipky užitečná informace.

Bylinkový sirup: Bylinkový čaj je výborný, sirup navíc praktický, stačí zalít vodou. Plný hrnec bylinek zalijeme vodou, necháme přejít varem, hodinu louhovat, scedíme, přidáme 1 kg cukru, zahřejeme na 75 až 80 stupňů, aby se zachovaly prospěšné látky, teplotu odměříme teploměrem, mícháme, cukr necháme rozpustit, plníme do čistých lahví, skladujeme na chladném tmavém místě.

sirup

Text, fotografie, realizace © Maja Kadlečíková, novinářka, spisovatelka
Kniha Bodkulienka
https://marencin.sk/704/Bodkulienka
Kniha Život ide ako má
https://marencin.sk/938/Zivot_ide_ako_ma
Kniha Modré diaľky
https://marencin.sk/1104/Modre_dialky
Kniha Poetika Foto - Grafie
http://www.eshop.librix.eu/Poetika-foto-grafie-d763.htm


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Ondřej Prosický: „Nebaví mě zpracovávat fotografie, nejraději bych byl pořád venku a fotografoval.“

prosicky 200Tentokrát nám k rozhovoru kývl fotograf Ondřej Prosický, jehož fotografie můžete znát například z časopisu Koktejl či Příroda. Jaká zvířata rád fotí, kolik si bere s sebou vybavení a co se děje na jeho workshopech?

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Biodanza – tanec s vášní, vášeň pro tanec

Biodanza 5Na konci července jsem dostala příležitost zúčastnit se Biodanza Festivalu v Kohoutově na Královéhradecku. V přívětivých prostorách Centra Živá voda probíhala intenzivní pětidenní oslava života prostřednictvím tance a dalších speciálních technik pod v...


Literatura

Rok 1968 z pohledu mladého Švéda

1968 200Zamýšlená desetidílná série Velké století je už za svou polovinou. Sedmý díl s jednoduchým názvem 1968 nás zavede nejen do Švédska, ale i do západního Německa a dokonce i do naší země. Podruhé nás událostmi provází Eric Letang, nyní absolvent právnick...

Divadlo

Muzikálová verze oscarového snímku měla premiéru v Brně

grandhotel perexTak jako kdysi Vídeň uvedla do světa operetu, tak se v Americe, na Broadway narodil muzikál. Každým rokem tam vznikají nová a nová díla, ne všechna však vydrží v repertoáru těch divadel víc měsíců a ne všechna se dostanou dál do světa....

Film

Zázraky v České televizi

ct1  perexZázraky se dějí. O tom jsou přesvědčeni autoři podzimního schématu České televize, který se na obrazovkách představí divákům již s prvními zářijovými dny. Zazářit by tak měly vedle stálic především novinky hrané tvorby, kde se dle slov autorů uro...