Pamětní deska na počest novinářky Terezy Spencerové
Kultura21.cz

Pamětní deska na počest novinářky Terezy Spencerové

Tereza Spencerova perexV pondělí 6. dubna uplynul rok od chvíle, kdy náhle zemřela novinářka Tereza Spencerová. Na její počest byla na domě v pražských Vinohradech, kde jedenáct let žila, instalována pamětní deska, o kterou se zasloužila Terezčina matka společně s jejími dlouholetými kamarádkami.

 


Jak na sociální síti Facebook připomněla jedna z pozůstalých kamarádek Martina Landergott, Tereza Spencerová každé ráno vstávala v pět hodin a tři hodiny procházela všechny mezinárodní agentury, aby si udělala obrázek o celosvětovém dění. „Popíjela u toho svou přeslazenou mléčnou kávičku a kouřila jednu od druhé. V osm hodin už měla hotovou svou zprávu ze světa v podobě "Ranní kávičky Terezy Spencerové",“ uvedla.

Tereza Spencerova


Lidé si jí vážili
„Pak vyrazila na procházku s pejskem a hlasitě tím svým hurónským způsobem zdravila kolemjdoucí. Byla postavičkou Vinohrad, kterou lidi radostně zdravili z dálky a měli ji rádi a vážili si jí,“ dodala mimo jiné. Ranní kávička byla publikována na iprima.cz a u čtenářů byla oblíbená. Tereza během své dlouhé novinářské kariéry spolupracovala i s mnoha dalšími médii. Orientovala se především na problematiku Blízkého východu.

Tereza Spencerova 1Foto: Facebook Martiny Landergott
Související článek: Zemřela Tereza Spencerová. Novinářka, kterou bolelo srdíčko z toho, jaký je svět...


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

"Buď do něčeho jdu se stoprocentním zapálením anebo to nechávám být."

isla200Nedávno ste mohli zaznamenať na našich stránkach viacero článkov týkajúcich sa Islandu. Na Febiofeste bol ocenený islandský režisér za film Vrabčáci, v Prahe sa 9.4 uskutoční Islandský deň organizovaný Klubom islandských fanatikov a určite ste tiež zaznamenali recenziu na kni...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

VyšeHrátky se blíží, první víkend v září nabídnou divadlo, workshopy a doprovodný program pro děti i dospělé

vysehratky TZ2 perexOsmnáctý ročník festivalu pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky se v termínu od 3. do 5. září 2021 uskuteční v prostorách Královské a knížecí akropole na pražském Vyšehradě. Kromě divadelních představení nabídne worksho...

Z archivu...


Literatura

Jiří Anderle – Láska za lásku

laskazalasku perexBohumil Hrabal řekl:
Vzpomínka je druhá přítomnost.
A někdo jiný řekl:

Divadlo

Koule – skvělá rozhlasová hra
ImageKoule je opravdu silná rozhlasová hra. Myslím, že se od ní málokdo odtrhne, že skoro každý ji vyslechne až do konce, i když spousta replik mu nebude po chuti. Když posloucháte Pavlu Tomicovou v roli Mileny, máte chu...

Film

3Kino ve virtuálním prostoru září jako Supernova

3kINO-FEST perexLeckteré přehlídky, když se nemohly konat v kinech, buď byly zrušeny (např. karlovarský festival) nebo naopak byly přesunuty do virtuálního prostoru. To se týká rovněž festivalu 3KINO, pořádaného letos již po sedmé. Stejně jako v m...