Pamětní deska na počest novinářky Terezy Spencerové
Banner

Pamětní deska na počest novinářky Terezy Spencerové

Tereza Spencerova perexV pondělí 6. dubna uplynul rok od chvíle, kdy náhle zemřela novinářka Tereza Spencerová. Na její počest byla na domě v pražských Vinohradech, kde jedenáct let žila, instalována pamětní deska, o kterou se zasloužila Terezčina matka společně s jejími dlouholetými kamarádkami.

 


Jak na sociální síti Facebook připomněla jedna z pozůstalých kamarádek Martina Landergott, Tereza Spencerová každé ráno vstávala v pět hodin a tři hodiny procházela všechny mezinárodní agentury, aby si udělala obrázek o celosvětovém dění. „Popíjela u toho svou přeslazenou mléčnou kávičku a kouřila jednu od druhé. V osm hodin už měla hotovou svou zprávu ze světa v podobě "Ranní kávičky Terezy Spencerové",“ uvedla.

Tereza Spencerova


Lidé si jí vážili
„Pak vyrazila na procházku s pejskem a hlasitě tím svým hurónským způsobem zdravila kolemjdoucí. Byla postavičkou Vinohrad, kterou lidi radostně zdravili z dálky a měli ji rádi a vážili si jí,“ dodala mimo jiné. Ranní kávička byla publikována na iprima.cz a u čtenářů byla oblíbená. Tereza během své dlouhé novinářské kariéry spolupracovala i s mnoha dalšími médii. Orientovala se především na problematiku Blízkého východu.

Tereza Spencerova 1Foto: Facebook Martiny Landergott
Související článek: Zemřela Tereza Spencerová. Novinářka, kterou bolelo srdíčko z toho, jaký je svět...


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Zchlaďte se u rozhovoru O sněhu

pata 100 o snehu 200V těchto horkých letních dnech vám přinášíme rozhovor s Pavlem Talašem, kterého můžete znát z našeho webu. A sice ne z článků, ale z rubriky Komiks, do kterého nám laskavě propůjčuje jeho stripy. Loni mu vyšla k...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Recept: Popraskané sušenky

CUKR 200Znáte to, je tu září, děti jdou do školy. V říjnu je to jedno volno za druhým a užíváme si prodloužených víkendů a v listopadu, to už lidi pomalu začínají panikařit. Jistě jste uhádli proč. Ano, Vánoce se kvapem blíží. Takže oprášíme sněhule, vytáhne...


Literatura

Jaká je vaše hodnota P. Š.?

fak200Jonas Karlsson je všestranný umělec. Ve svém rodném Švédsku hraje ve filmech, divadelních hrách, které i píše a k tomu se věnuje povídkové tvorbě. Letos jsme ho mohli během května potkat v Praze na Severském literárním večeru nebo veletrhu Svět knihy, kde p...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

Bez gravitace může být člověku nevolno

gravitace perexFilm Gravitace (2013) je uváděný jako jeden z nejlepších filmů současnosti. Speciálními efekty a impozantními záběry vesmíru je doslova přeplněný. Až je možná škoda, že se podobných filmů netočí víc.