Nepřestávejte se usmívat! Obzvlášť v dnešní době!

Nepřestávejte se usmívat! Obzvlášť v dnešní době!

smybox 200Určitě si ještě vzpomínáte na to, jaká byla na večírcích, svatbách a jiných party zábava u fotokoutku. Fotky jste si mohli odnést a přilepit na památku třeba na ledničku. Teď když se na ně podíváme, tak nás úplně jímá nostalgie, a přitom na fotokoutky už přes rok padá prach. Smybox - jeden z prvních fotokoutků u nás - ale nezahálí a rád by dělal radost i potom, až se zase svět vrátí do normálu. A podporují ho v tom třeba Jakub Kohák nebo Rey Koranteng.

Smybox, dříve Smilebox, funguje již od roku 2011. Od té doby ušel dlouhou cestu, vyfotil a vytisknul tisíce fotek. Pro Davida Čeřovského, zakladatele firmy, jsou všichni ti, kteří se ve fotokoutku vyfotí, téměř jako rodina. Proto, i když už přes rok nemůže vyrážet se svým týmem na akce a fotit pro radost, rozhodl pracovat na novém přístroji, který bude fungovat bez obsluhy. Díky němu pak bude možnost blýskat úsměvy na památku nejen na akcích s omezeným počtem lidí, ale i tam, kde je například nereálná každodenní instalace. Tímto místem má být jako první Stezka korunami stromů, kam se rozhodl umístit svou stálou instalaci. Proto, aby mohl tento svůj sen uskutečnit, potřebuje ale finanční podporu. 

smybox1

Na stránkách www.donio.cz/smybox tak rozjet kampaň, kterou podpořily i známé české osobnosti. Mimo Jakuba Koháka, který natočil, jak přístroj funguje, to byl třeba Rey Koranteng nebo Nikol Moravcová. Ti s láskou zavzpomínali, jakou legraci si před Smyboxem užili.

Pokud i vy máte fotku od Smyboxu/ Smileboxu v albu a chcete Davida podpořit, přispějte libovolnou částkou v kampani. Odměna vás nemine.


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Jiří Šubrt: „I modelky a modelové jsou lidé a chovají se jako lidé“

200rozMísto celebrit jsme tentokrát vyzpovídali jiného umělce, a totiž fotografa Jiřího Šubrta. Zaměřuje se na různé typy fotografií a na vše má jasný názor. Přečtěte si o modelkách, křivkách a lásce k fotografování…

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Příběhy z Bible pro nejmenší

altOriginálně napsaný text 2CD Moje první Bible je pojatý srozumitelně pro nejmenší a vychází z nejlepších tradic české tvorby pro děti. Každá část je navíc doprovázena překrásnými, vtipnými a snadno zapamatovatelnými ...

Z archivu...


Literatura

Ultimate Spider-Man a spol. Vol. 9

200spCrew s.r.o. pokračuje v sérii příběhů o pavoučím muži a mutantech se speciálními schopnostmi už devátým číslem.

...

Divadlo

Malebný Mikulov ožije od 13. do 17. července Letní scénou Divadla Bolka Polívky!

Divadlo perex V Amfiteátru Pod Turoldem v Mikulově se odehrají hned čtyři oblíbené inscenace z produkce Divadla Bolka Polívky a divadla Studio Dva, Agentury Point a Agentury Harlekýn. Diváci se mohou těšit 13.  a 14. července na DNA – komedii s autobio...

Film

Film ZER měl pražskou derniéru, režisér s hercem byli přivítáni kurdskými šálami

ZER perexPražská derniéra filmu ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öz, který získal řadu ocenění na různých festivalech, se uskutečnila ve velkém stylu. Film byl dvakrát za sebou promítán ve vršovickém kině Pilotů, zúčastnil se nejen režisér,...