Pomoc dětem s postižením, bravurní tanec Dády s amputovanou nohou

Pomoc dětem s postižením, bravurní tanec Dády s amputovanou nohou

Tisk

pomoc200Osmiletý Míša po dětské mozkové obrně, šestnáctiletá Terezka s následky po vážném onkologickém onemocnění na mozku, malá Emička s těžkou mikrocefalií, tříletý Adámek s cystickou fibrózou, osmiletá Lucinka, u které kvůli banálnímu vyšetření v nemocnici došlo k nevratnému poškození mozku. Tyto a další děti dostaly od nadačního fondu KlaPeto finanční příspěvky na rehabilitace či nezbytné pomůcky, které nehradí (či jen částečně) pojišťovna.

 

 

Slavnostní předání, spojené s Afterparty, se uskutečnilo na lodi Green Yacht hotel, zakotvené U Libeňského mostu. Zúčastnilo se ho asi 150 lidí. Přihlížející, činovníci KlaPeto i rodiče dětí byli dojati, na dětech bylo vidět, s jakou statečností zvládají překážky, které jim v životě nastaly či jim byly dány již do vínku. Promítnut byl pětiminutový dokument - coby vzpomínka na květnový výstup na Sněžku, kterého se zúčastnili i amputáři. Nadaci KlaPeto se podařilo vybrat 700 tisíc korun, které pomohly nejen rodině Měskových, jejichž Vojtíškovi byly krátce po narození amputovány obě nožičky nad kolenem, nýbrž i dalším dětem. Příští výstup na Sněžku se uskuteční v sobotu 28. května 2016.

„Peníze poslouží například na rehabilitace v Adeli Medical Center v Piešťanech, které nehradí pojišťovny, jako příspěvek na elektrický vozíček, na speciální tříkolku, masážní lehátko nebo speciální kočárek. Zkrátka na věci, na které rodiče nemají, ale které výrazně zlepší zdravotní stav a ulehčí život jejich dětem,“ říká spoluzakladatelka NF KlaPeto Kateřina Klasnová. „Výsledek benefice považuji za obrovský úspěch a děkuji všem, kdo přispěli. Mám radost, že jsme mohli dát naději dalším devíti malým  bojovníkům, kteří si naši pomoc opravdu zaslouží,“ dodává autor projektu výstupu na Sněžku, handicapovaný atlet a čerstvý držitel českého rekordu v hodu diskem Jaroslav Petrouš.

pomoc5

 

V rámci slavnostního večera promluvil i třináctiletý Péťa Januš, pro kterého se charitativní výstup na Sněžku konal v loňském roce. Letos - s protézou - pokořil Sněžku sám! „Je úžasné, když někdo někomu může pomoci, jako KlaPeto,“ řekl. V rámci programu vystoupila handicapovaná tanečnice pole dance, Dáda Pecinová, která má po onkologickém onemocnění amputovanou nohu nad kolenem. Její vystoupení bylo brilantní a přítomní jej náležitě odměnili potleskem. Málokdo se dokáže točit kolem tyče s oběma nohama, ona to bez nejmenšího škobrtnutí dokázala s jednou. V závěru vystoupila uznávaná blues rocková kapela The Cell. Přítomní si pochutnávali i na bohatém rautu, který byl pro ně - jako odměna za všechny výkony - nachystán!

pomoc6

 

Související text se jmény obdarovaných dětí ZDE

Foto: David Malík/deník Blesk


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

„Jsem z těch tkalců, co pracují současně na více stavech,“ prozrazuje na sebe spisovatelka Martina Drijverová

altPo dlouhých čtrnácti letech se Albatros vrátil ke knize Domov pro Marťany. Už její první vydání se vleklo neuvěřitelných 8 let. Nakladatelé, jako kdyby se této knížky báli. Veřejnost odborná ji vřele přijala – získala pět lit...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Květiny za oběti Pinocheta u pomníku chilského básníka Pabla Nerudy

Pablo Neruda perexV sobotu 11. září uplynulo osmačtyřicet let od puče v Chile v režii vojsk pod velením generála Augusta Pinocheta. Následovaly veřejné popravy na stadionech, diktatura si vyžádala tisíce mrtvých či zmizelých a desetitisíce vězněný...

Z archivu...


Literatura

Menna van Praag: Nejšťastnější na světě

nejstastnejsi na svete perex„To, co máš, je dar pro tebe od Boha. A to, co s tím uděláš, je tvůj dar Bohu.“ Citace z knihy, kterou si asi jednou provždy zapamatuji. Jsou vzácné a nesmírně cenné právě tyto knihy, ze kterých si čtenář odnese něco tak jednoduchého, ...

Divadlo

Neváhejte a vyrazte za zážitky na Kulturu pod hvězdami

kultura pod hvezdami200Kultura pod hvězdami pořádá letní kulturní akce open-air s tím, že spojuje krásná místa s krásným zážitkem v podobě muzikálů a činohry pod širým nebem. Už mají za sebou několik zastávek jako je Opočno, Kroměříž, Brno nebo ...

Film

Mobil a jeho tajemství: Film ZNÁMÍ NEZNÁMÍ odkryje pravou tvář každého z nás

Znami neznami 200Filmová komedie, která se zapsala do Guinnesovy knihy rekordů, míří do českých kin. Příběh party přátel odkrývá tajemství, která mezi sebou skrývají. Snímek ZNÁMÍ NEZNÁMÍ přichází do kin 31. března 2022.

...