Odložený případ Očistec - seznam hříšníků na zabití

Odložený případ Očistec - seznam hříšníků na zabití

Tisk

Odlozene pripady-Ocistec perexObyvatele Österlandu sužuje série žhářských útoků. Ve všech vypálených domech policie nachází namalovanou číslici. Inspektorka Tess Hjalmarssonové se svou kolegyní Marií Erlingovou a proslulým dánským profilovačem Carstenem Morrisem se snaží nalézt pachatele dříve, než opět udeří.

 

Výpověď ženy, která jediná požáry přežila, pomůže Tess najít spojitost s případem z počátku její policejní kariéry. V honbě za pachatelem se Tess ocitá v nebezpečí, díky své minulosti se ocitá na seznamu hříšníků, které vrah musí zabít.

Série Odložené případy

I třetí díl ze série Odložené případy je inspirován skutečnou událostí, která zaujala uznávanou švédskou novinářku Tinu Frennstedtovou. Stejně jako v obou předchozích dílech autorka vytvořila napínavý příběh s přidanou hodnotou. Díky čtvrtstoletí zkušeností z reportáží o kriminálních případech je její pohled na policejní práci vzácně autentický. Originální jsou i popisy, jak nevyřešené vraždy i po létech ovlivňují životy pozůstalých.

Zajímavá detektivní dvojice

Hlavní hrdinkou je vedoucí Oddělení odložených případů Tess, díky svým minulým úspěchům a urputné touze vyřešit policejní pomníčky hraničící s obsesí, přezdívaná super-polda. Klidná a uvážlivá Tess pracuje ve dvojici s horkou hlavou Marií, která čtenáře zaujme nejen stylem oblékání, ale i osobitým hudebním vkusem.

Linie vyšetřování a pátraní je prokládána událostmi z osobního života hlavních hrdinek, který má do dokonalosti daleko. Tess má novou partnerku, ale musí se vyrovnávat s tím, že ji nemá jen pro sebe, Marie řeší drogovou závislost své sestry. Chmurný podzim na větrem a vlnami bičovaném pobřeží Österlandu dotváří atmosféru typickou pro skandinávský noir.

Očistec je kniha, kterou by si milovníci severského krimi neměli nechat ujít. Napínavé a v závěru mrazivé čtení, které si za dlouhých zimních večerů určitě užijete.

Odlozene pripady-Ocistec

Odložené případy: Očistec
Autor: Tina Frennstedt
Žánr: severské krimi
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2022
Počet stran: 344 s, pevná vazba s přebalem

Hodnocení: 85 %

www.jota.cz/odlozene-pripady-ocistec


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Kreslím jako každý, od té doby, co mi dali do ruky tužku

vaclav-moravecCo nám na sebe prozradil ilustrátor Petr Vyoral, patron naší výtvarné soutěže? Přečtěte si náš krátký rozhovor a třeba se i nechte inspirovat. Povídat si totiž budeme hlavně o tom, jak se stát ilustrátorem knih.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Francouzský noir s hororovou příchutí: Krvavé stíny

krvave stiny200V září vydalo nakladatelství Grada již třetí román francouzského autora Jérôma Loubryho v českém jazyce, konkrétně Krvavé stíny. Zamotaný román s typicky francouzským svérázným prostředím, tajemným případem, odkazy do minulosti a tíživou ...


Literatura

Vykročte za tajemstvím Nostradama

Nostradamova zavet perexO tom, že široká veřejnost miluje detektivní romány, které spojují historické události s fikcí, svědčí například oblíbenost amerického spisovatele Dana Browna. Konkurencí jeho posledního hitu je kniha Nostradamova zá...

Divadlo

RockOpera Praha zahajuje novou sezónu Trojou s Evou Urbanovou v roli bohyně lovu Artemis

evaurbanova 200Pražská RockOpera zahajuje novou divadelní sezónu, která se ponese na vlně festivalu RockOpera Europe 2022. V jeho rámci přivítá v září hvězdy liverpoolského rádia Bloodstream Conalla Longa a Martina Haryndu.

...

Film

V prosinci vstoupí do kin dokumentární film o kapele Už jsme doma

SvetloPRozsviť světlo, ať je vidět je název nového celovečerního dokumentárního filmu, který je dvojportrétem lídra alternativní a dnes již legendární kapely Už jsme doma Miroslava Waneka a jejího dvorního výtvarníka, malíře Martina Velíška. Jen těžko bychom v Čechách našli dvojic...