Odložený případ Očistec - seznam hříšníků na zabití

Odložený případ Očistec - seznam hříšníků na zabití

Tisk

Odlozene pripady-Ocistec perexObyvatele Österlandu sužuje série žhářských útoků. Ve všech vypálených domech policie nachází namalovanou číslici. Inspektorka Tess Hjalmarssonové se svou kolegyní Marií Erlingovou a proslulým dánským profilovačem Carstenem Morrisem se snaží nalézt pachatele dříve, než opět udeří.

 

Výpověď ženy, která jediná požáry přežila, pomůže Tess najít spojitost s případem z počátku její policejní kariéry. V honbě za pachatelem se Tess ocitá v nebezpečí, díky své minulosti se ocitá na seznamu hříšníků, které vrah musí zabít.

Série Odložené případy

I třetí díl ze série Odložené případy je inspirován skutečnou událostí, která zaujala uznávanou švédskou novinářku Tinu Frennstedtovou. Stejně jako v obou předchozích dílech autorka vytvořila napínavý příběh s přidanou hodnotou. Díky čtvrtstoletí zkušeností z reportáží o kriminálních případech je její pohled na policejní práci vzácně autentický. Originální jsou i popisy, jak nevyřešené vraždy i po létech ovlivňují životy pozůstalých.

Zajímavá detektivní dvojice

Hlavní hrdinkou je vedoucí Oddělení odložených případů Tess, díky svým minulým úspěchům a urputné touze vyřešit policejní pomníčky hraničící s obsesí, přezdívaná super-polda. Klidná a uvážlivá Tess pracuje ve dvojici s horkou hlavou Marií, která čtenáře zaujme nejen stylem oblékání, ale i osobitým hudebním vkusem.

Linie vyšetřování a pátraní je prokládána událostmi z osobního života hlavních hrdinek, který má do dokonalosti daleko. Tess má novou partnerku, ale musí se vyrovnávat s tím, že ji nemá jen pro sebe, Marie řeší drogovou závislost své sestry. Chmurný podzim na větrem a vlnami bičovaném pobřeží Österlandu dotváří atmosféru typickou pro skandinávský noir.

Očistec je kniha, kterou by si milovníci severského krimi neměli nechat ujít. Napínavé a v závěru mrazivé čtení, které si za dlouhých zimních večerů určitě užijete.

Odlozene pripady-Ocistec

Odložené případy: Očistec
Autor: Tina Frennstedt
Žánr: severské krimi
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2022
Počet stran: 344 s, pevná vazba s přebalem

Hodnocení: 85 %

www.jota.cz/odlozene-pripady-ocistec


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

David Stypka se draka NEBOJí

Neboj perex28. dubna 2017 vychází nové album Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez s názvem NEBOJ. Už teď je v médiích poprask a jméno Stypka se skloňuje v mnoha pádech, naposledy byl s kapelou viděn v Dobrém ránu s ČT, a jak sám uvádí, poskytuje šest rozhov...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Přítomnost s minulostí v těsném propojení – Oběť Molochovi

200llCelé vyšetřování odstartovala brutální a zdánlivé nesmyslná vražda Sol-Britt Uusitalové. Proč někdo ubodal vidlemi nemajetnou ženu vychovávající sedmiletého vnuka? Vše nasvědčuje, že jde o vraždu ze zášti nebo žárlivosti. Ostatně Sol-Britt mnoha lidem lež...


Literatura

Předmět doličný

Predmet dolicny200Soudní patoložka Kay Scarpettová řeší případ brutální vraždy mladé spisovatelky. Všechno se ale ukáže být mnohem komplikovanější. S novým detektivním příběhem z pera americké spisovatelky Patricie Cornwellové přichází Knižní klub.<...

Divadlo

Škrhola a lotři ze mlýna ovládli hrad Sovinec

sovinec 200Středověký hrad Sovinec nacházející se v krajině Nízkého Jeseníku je proslulý nejen svou dlouhou minulostí, ale i historickými hrami v podání různých divadelních souborů. Mnoho návštěvníků zavítalo o víkendu na tradiční oblíbenou rodinnou akci s...

Film

Olga – objekt, který si dělal, co chtěl

Olga perexPoté, co MagicBox vydal na DVD dokument Století Miroslava Zikmunda, postaral se i o distribuci dokumentu o další významné české osobnosti, ke kterým Olga Havlová bezesporu patří. Jak Olga ovlivňovala život prvního českého prezident, jak prožívala dl...