Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Tisk

Příliš vysoká 200Příliš vysoká očekávání Karoliny Hošek jsou zábavným deníkem, který se věnuje životu obyčejného člověka na pozadí událostí posledních desetiletí. Už úvodní obrázky jednoznačně dokazují, že lidé s mládím v devadesátkách se mají na co těšit.

 

 

Příběh knihy se začíná odehrávat v roce 1989, kdy Československo stojí na pomezí velkých změn. Některé budou pozitivní, určitě se najdou i ty negativní, ale to všechno ještě v mozečku právě narozené holčičky nehraje velkou roli. I tak jsou ovšem její očekávání od života příliš vysoká.

Karolina Hošek ve svém debutovém literárním díle sleduje osudy jedné rodiny z pohledu dítěte revolučního roku. Hlavním opěrným bodem knihy je humor, na kterém je celý text postaven. Řada zábavných momentů odlehčenou formou popisuje dospívání v devadesátkách, i když v trochu netradiční rodině.

Pověstný český rozmar zasazený do těchto kulis funguje na výbornou. Můžete se těšit na klasické symboly prvních let svobody jako byly Family Frost nebo Bravíčko, dojde samozřejmě i na hospodu a politiku, prostě všechno, co tehdy patřilo do našich životů.

Jednotlivé kapitoly jsou krátké. Jedná se vlastně o deníkové zápisky z různých dnů. Roky v knize plynou velice rychle až se nakonec všechno zastaví v léta páně 2008. Rozhodně tedy nečekejte nějaké předlouhé popisy nebo dialogy. Všechno je založeno na bezprostředním humoru a někdy až absurdních scénách.

Deník je fiktivní záležitostí, což vám dojde vzhledem často až téměř nereálným nebo nepříliš uvěřitelným situacím. I přesto v něm mnoho čtenářů určitě objeví chvíle, které jako by vypadly z jejich vlastního života.

Jaké byly "devadesátky"?

Devadesátky totiž byly natolik specifickým obdobím, že si jejich kultovní znaky budeme pamatovat celý život. Jen těžko asi svým dětem narozeným teprve nedávno budete vysvětlovat, jak to tenkrát chodilo, jaké pořady frčely, a třeba ledvinku si asi taky nebudou chtít vzít.

Karolinu Hošek můžete znát jako novinářku i moderátorku Primy, respektive CNN Prima News. Od minulého roku je na mateřské dovolené a zřejmě i díky pomoci nejbližších si mohla dovolit sepsat svou knižní prvotinu. A určitě je to dobře, protože nabízí opravdu řadu vtipných chvilek, které vám mohou trochu prosvětlit momentálně nepříliš zábavnou dobu.

Doufáme, že i nadále bude pokračovat a zvyšovat své literární ambice, protože talent na psané slovo prostě má. Příště by to mohl být třeba deník z doby koronavirové, který by při stejném množství humoru mohl být opět hitem.

Nechte se tedy v knihkupectví zlákat parádní retro obálkou a pusťte se do vyprávění, které vás možná přenese v čase do dob vašeho mládí. Hlavní ovšem je, že se během čtení určitě příjemně pobavíte.

Příliš vysoká 450


Příliš vysoká očekávání

Autor: Karolina Hošek

Žánr: Humor, Česká literatura

Vydalo: Motto – Albatros Media 2020

Počet stran: 272

ISBN: 9788026718406

Hodnocení: 70 %

https://www.motto.cz/tituly/63399869/prilis-vysoka-ocekavani/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Na paletě „Paleta“.

lakoma barka 200V pátek 8.11. si mohli milovníci českokrumlovské kapely Lakomá Barka v sále pivovaru Eggenberg vychutnat koncert, který byl věnován křtu nového CD Paleta. Kapelnice folkové kapely Lakomá Barka...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Dharmachari Nagaraja: Pohádky pro malé Buddhy

Pohadky pro male Buddhy 200Příběhy v této knize dodají dětem odvahu vytvořit si pozitivní přístup k obtížím, které je mohou v životě potkat. Pokusila jsem se na tuto neobvyklou pohádkovou knihu podívat očima dětí. Jako dospělák bych řekla,...


Literatura

Zbavte se bolesti jídlem

jid 200

O tom, že jídlo a jeho složení má vliv na naše zdraví, vědí dietologové a nutriční terapeuti svoje. Nejrůznější diety se v průběhu 20. a 21. století objevují, aby nás zbavily přebytečných kil a nabily nás energií. Ale že se dá jídlem zbavit bolest...

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Dokument o pražském Divadle MA „Zabíjení draka“ zve na předpremiéru

zabijeni draka 200„Zabíjení draka“ – tento příznačný název si pro svůj čerstvý dokumentární film zvolil režisér a rozhlasový redaktor Václav Müller. Snímek s podtitulem „Prvních 100 dní ruské agrese na Ukrajině pohledem unikátní malé scény v Praze“ refl...