Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká 200Příliš vysoká očekávání Karoliny Hošek jsou zábavným deníkem, který se věnuje životu obyčejného člověka na pozadí událostí posledních desetiletí. Už úvodní obrázky jednoznačně dokazují, že lidé s mládím v devadesátkách se mají na co těšit.

 

 

Příběh knihy se začíná odehrávat v roce 1989, kdy Československo stojí na pomezí velkých změn. Některé budou pozitivní, určitě se najdou i ty negativní, ale to všechno ještě v mozečku právě narozené holčičky nehraje velkou roli. I tak jsou ovšem její očekávání od života příliš vysoká.

Karolina Hošek ve svém debutovém literárním díle sleduje osudy jedné rodiny z pohledu dítěte revolučního roku. Hlavním opěrným bodem knihy je humor, na kterém je celý text postaven. Řada zábavných momentů odlehčenou formou popisuje dospívání v devadesátkách, i když v trochu netradiční rodině.

Pověstný český rozmar zasazený do těchto kulis funguje na výbornou. Můžete se těšit na klasické symboly prvních let svobody jako byly Family Frost nebo Bravíčko, dojde samozřejmě i na hospodu a politiku, prostě všechno, co tehdy patřilo do našich životů.

Jednotlivé kapitoly jsou krátké. Jedná se vlastně o deníkové zápisky z různých dnů. Roky v knize plynou velice rychle až se nakonec všechno zastaví v léta páně 2008. Rozhodně tedy nečekejte nějaké předlouhé popisy nebo dialogy. Všechno je založeno na bezprostředním humoru a někdy až absurdních scénách.

Deník je fiktivní záležitostí, což vám dojde vzhledem často až téměř nereálným nebo nepříliš uvěřitelným situacím. I přesto v něm mnoho čtenářů určitě objeví chvíle, které jako by vypadly z jejich vlastního života.

Jaké byly "devadesátky"?

Devadesátky totiž byly natolik specifickým obdobím, že si jejich kultovní znaky budeme pamatovat celý život. Jen těžko asi svým dětem narozeným teprve nedávno budete vysvětlovat, jak to tenkrát chodilo, jaké pořady frčely, a třeba ledvinku si asi taky nebudou chtít vzít.

Karolinu Hošek můžete znát jako novinářku i moderátorku Primy, respektive CNN Prima News. Od minulého roku je na mateřské dovolené a zřejmě i díky pomoci nejbližších si mohla dovolit sepsat svou knižní prvotinu. A určitě je to dobře, protože nabízí opravdu řadu vtipných chvilek, které vám mohou trochu prosvětlit momentálně nepříliš zábavnou dobu.

Doufáme, že i nadále bude pokračovat a zvyšovat své literární ambice, protože talent na psané slovo prostě má. Příště by to mohl být třeba deník z doby koronavirové, který by při stejném množství humoru mohl být opět hitem.

Nechte se tedy v knihkupectví zlákat parádní retro obálkou a pusťte se do vyprávění, které vás možná přenese v čase do dob vašeho mládí. Hlavní ovšem je, že se během čtení určitě příjemně pobavíte.

Příliš vysoká 450


Příliš vysoká očekávání

Autor: Karolina Hošek

Žánr: Humor, Česká literatura

Vydalo: Motto – Albatros Media 2020

Počet stran: 272

ISBN: 9788026718406

Hodnocení: 70 %

https://www.motto.cz/tituly/63399869/prilis-vysoka-ocekavani/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Richard Műller - rozhovor pro festival Benátská! s Impulsem

mullerSlovenská legenda, která je na špici československé hudební scény již třicet pět let, vystoupí na festivalu Benátská! s Impulsem v pátek 26. července v doprovodu 11 famózních hudebníků. Nádherné skladby Richarda Müllera zazní jak ještě nikdy předtím. Ci...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Společenský román na motivy skutečných událostí

kryci jmeno studentka perexHusákovská normalizace nutila lidi k přetvářce a lhaní. Jen tak mohli vést jakžtakž normální život. Jen málokdo se proti ní dokázal otevřeně postavit.

 

...

Literatura

Jak (ne)být divný na netu aneb na rande s Feliciou Day

jak nebyt divny na netu 200Felicia Day je velmi zajímavá postava – v prvé řadě profesionální herečka, ale také člověk žijící velmi aktivně na internetu. Například založila webový kanál Geek & Soundry a je autorkou nebo herečkou v mnoha inter...

Divadlo

Recitál Marta se pro velký úspěch bude na Letní scéně Musea Kampa hrát také v září!

marta 200Zájem diváků o divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové s přibývajícími reprízami neklesá, všechna červencová a srpnová představení jsou vyprodaná. Pořadatelé proto zareagovali na intenzivní poptávku po vstupenkách přidáním dalších termínů ...

Film

Dlouhý příběh ve zkratce

sfz 200Znáte to - žijete v menší či větší skupině lidí, se kterou podnikáte různé akce a znáte se už tak dlouho, že je těžké to spočítat. I v té vaší skupince se dějí změny, zvraty, novinky. I Ellen, hlavní protagonistka Dlouhého příběhu ve zkratce, má takovou s...