Kaktusy a sukulenty v praxi

Kaktusy a sukulenty v praxi

Tisk

kaktusy a sukulenty v praxi 200Snad každý má doma nějaký kaktus nebo sukulent a pokud s jejich pěstováním začínáte nebo už o ně nějakou dobu pečujete, právě pro vás vydalo v září nakladatelství Esence parádní knihu Kaktusy a sukulenty v praxi.

 Povolané autorky!

Fran Baileyová vyrostla v zahradnictví specializovaném na řezané květiny, začala pracovat jako floristka a otevřela si cenami ověnčený obchod Forest.

Zia Allawayová je spisovatelka, novinářka a kvalifikovaná zahradnice, která napsala a redigovala řadu knih o zahradničení. Společně napsaly již v roce 2017 knihu Pokojové květiny v praxi (česky 2019).

Copak to tu máme?

Kniha má příjemný větší formát a disponuje celou škálou barevných fotografií, kde jsou zachyceny všechny popisované druhy kaktusů a sukulentů, tak je podrobně zpracováno třeba přesazování nebo různé projekty. Kniha je velmi přehledná, dělí se na několik sekcí: Úvod, Kaktusy a sukulenty jako dekorace, Tvořivé projekty, Profily rostlin, Péče a pěstování (Obecná péče, Jak množit a roubovat, Nejčastější problémy), Rejstřík.

Co mě zaujalo nejvíc?

Je fajn mít po ruce knihu, kde máte rejstřík a profil rostlin po ruce na jednom místě. U dané rostliny je vždy její název, barevná fotografie, nároky na teplotu, světlo, zálivku, hnojení, substrát; dále je zde popsáno kvetení, množení a časté problémy. A velmi mě potěšila praktická část o tvořivých projektech, kde nám nabízí mnoho nápadů, jak tyto rostliny zakomponovat do interiéru, jak vytvořit danou dekoraci a jak se o ni dále starat. Jen víc takových aplikovaných zajímavostí!

Komu se zalíbí?

Kaktusy a sukulenty jsou v moderní zrychlené době na vzestupu a zdobí snad každou domácnost nebo pracovní prostředí a není divu, že jsou tyto rostliny tak obdivované a ceněné. S touto knihou budete mít hned tři věci v jednom - atlas, příručku i encyklopedie a určitě uděláte začínajícím i pokročilejším milovníkům těchto květin radost.

kaktusy a sukulenty v praxi

Název: Kaktusy a sukulenty v praxi
Autor: Fran Baileyová, Zia Allawayová
Originální název: Practical Cactus and Succulent Book (2019)
Žánr: naučná literatura, hobby
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 224
Hodnocení: 100 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/kaktusy-a-sukulenty-v-praxi/kniha/11791/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Pondělní blbnutí s Oscarem
ImageV pondělí 20. 2. 2012 se v Paláci knih Luxor sešli fanoušci Ivony Březinové, aby s ní vypravili do světa už šestý literární cestopis Blbnutí s Oscarem. Tato knižní série, kterou odstartoval v roce 2005 Básník...

Literatura

Jak dlouho nás Gaia ještě snese na svém povrchu?

mizejici tvar gaiiSpíše od autorů sci-fi bychom očekávali myšlenku, že celá planeta se může chovat jak jeden olbřímí organismus, po nekonečnou dobu trpělivý a vyčkávavý, ale nikoli bezbřeze tolerantní. V okamžiku, kdy se bude cítit ohrožený, dokáž...

Divadlo

Pan Kaplan má třídu rád, budete ho mít rádi vy?

pan kaplan ma tridu rad 200V dubnu se v Městském divadle Zlín konala poslední premiéra 73. sezóny, a to lingvistická komedie Pan Kaplan má třídu rád od Leo Rostena.

...

Film

Opět k nám dorazily Dny evropského filmu

evropsky film200Už po dvacáté se konají Dny evropského filmu, tentokrát kromě Prahy proniknuvší ještě do Brna, Hradce Králové, Ostravy, Jablonce nad Nisou a Uherského Hradiště. Organizátoři s podporou řady velvyslanectví a kulturních in...