Kaktusy a sukulenty v praxi
Kultura21.cz

Kaktusy a sukulenty v praxi

kaktusy a sukulenty v praxi 200Snad každý má doma nějaký kaktus nebo sukulent a pokud s jejich pěstováním začínáte nebo už o ně nějakou dobu pečujete, právě pro vás vydalo v září nakladatelství Esence parádní knihu Kaktusy a sukulenty v praxi.

 Povolané autorky!

Fran Baileyová vyrostla v zahradnictví specializovaném na řezané květiny, začala pracovat jako floristka a otevřela si cenami ověnčený obchod Forest.

Zia Allawayová je spisovatelka, novinářka a kvalifikovaná zahradnice, která napsala a redigovala řadu knih o zahradničení. Společně napsaly již v roce 2017 knihu Pokojové květiny v praxi (česky 2019).

Copak to tu máme?

Kniha má příjemný větší formát a disponuje celou škálou barevných fotografií, kde jsou zachyceny všechny popisované druhy kaktusů a sukulentů, tak je podrobně zpracováno třeba přesazování nebo různé projekty. Kniha je velmi přehledná, dělí se na několik sekcí: Úvod, Kaktusy a sukulenty jako dekorace, Tvořivé projekty, Profily rostlin, Péče a pěstování (Obecná péče, Jak množit a roubovat, Nejčastější problémy), Rejstřík.

Co mě zaujalo nejvíc?

Je fajn mít po ruce knihu, kde máte rejstřík a profil rostlin po ruce na jednom místě. U dané rostliny je vždy její název, barevná fotografie, nároky na teplotu, světlo, zálivku, hnojení, substrát; dále je zde popsáno kvetení, množení a časté problémy. A velmi mě potěšila praktická část o tvořivých projektech, kde nám nabízí mnoho nápadů, jak tyto rostliny zakomponovat do interiéru, jak vytvořit danou dekoraci a jak se o ni dále starat. Jen víc takových aplikovaných zajímavostí!

Komu se zalíbí?

Kaktusy a sukulenty jsou v moderní zrychlené době na vzestupu a zdobí snad každou domácnost nebo pracovní prostředí a není divu, že jsou tyto rostliny tak obdivované a ceněné. S touto knihou budete mít hned tři věci v jednom - atlas, příručku i encyklopedie a určitě uděláte začínajícím i pokročilejším milovníkům těchto květin radost.

kaktusy a sukulenty v praxi

Název: Kaktusy a sukulenty v praxi
Autor: Fran Baileyová, Zia Allawayová
Originální název: Practical Cactus and Succulent Book (2019)
Žánr: naučná literatura, hobby
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 224
Hodnocení: 100 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/kaktusy-a-sukulenty-v-praxi/kniha/11791/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Jako baletka bych už na kariéru byla celkem stará, zatímco v literatuře můžu být ‚mladou nadějí‘,“ směje se Vesna Tvrtković

altVesna Tvrtković překvapila v roce 2010 čtenářskou obec hned dvakrát, nejdříve jí vyšla sbírka povídek Ani ve snu a v knize Nauč mě milovat byla zařazena její povídka Ze strachu. Na dva roky se odmlčela, aby letos v dubnu vydala ucelený p...

Hledat

Anketa

Jak se vám líbil film Po čem muži touží 2?
 

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Držíte-li dietu, nečtěte Poslední tango s Carmen

200littNe, že by to bylo špatné čtení, ale pořád se tam vaří laskominy, pořádají se hostiny a baští se, až se dělají protagonistům (a tím i čtenářům) boule za ušima. Alena Jakoubková přivedla na svět ženu s netradičním jménem Carmen, zajímavým povoláním (zubařka...


Literatura

Nevšední Kouzlo všednosti

Kouzlo vsednosti 200Nakladatelství NOXI nedávno vydalo knihu oblíbené slovenské autorky Táni Keleové-Vasilkové. Ta píše o ženách a běžném životě jedinečným stylem, ve kterém se nejedna žena najde. Kouzlo všednosti čtenáře pozve do domácnosti Magdy ...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede inscenaci Adamova jablka, střetne se v ní Robert Jašków s Jacobem Erftemeijerem

Adamova jablka 200Téměř rok po původně ohlášeném termínu se ve Švandově divadle dočká premiéry hra Adamova jablka. V sugestivním příběhu o dobru a zlu v režii Jiřího Pokorného se sejdou Jacob Erftemeijer jako pastor Ivan a Robert Jašków v roli neo...

Film

Evoluce: Krotitelé sci-fi hmyzu

altFilm Evoluce se od svého vzniku v roce 2001 těší stálé oblibě a nezestárnul dodnes. I na béčkové počítačové animaci totiž můžeme vidět, jak by se život vyvíjel, kdyby nešlo o náhodu, ale jakýsi akcelerovaný záměr.

...