Kaktusy a sukulenty v praxi

Kaktusy a sukulenty v praxi

kaktusy a sukulenty v praxi 200Snad každý má doma nějaký kaktus nebo sukulent a pokud s jejich pěstováním začínáte nebo už o ně nějakou dobu pečujete, právě pro vás vydalo v září nakladatelství Esence parádní knihu Kaktusy a sukulenty v praxi.

 Povolané autorky!

Fran Baileyová vyrostla v zahradnictví specializovaném na řezané květiny, začala pracovat jako floristka a otevřela si cenami ověnčený obchod Forest.

Zia Allawayová je spisovatelka, novinářka a kvalifikovaná zahradnice, která napsala a redigovala řadu knih o zahradničení. Společně napsaly již v roce 2017 knihu Pokojové květiny v praxi (česky 2019).

Copak to tu máme?

Kniha má příjemný větší formát a disponuje celou škálou barevných fotografií, kde jsou zachyceny všechny popisované druhy kaktusů a sukulentů, tak je podrobně zpracováno třeba přesazování nebo různé projekty. Kniha je velmi přehledná, dělí se na několik sekcí: Úvod, Kaktusy a sukulenty jako dekorace, Tvořivé projekty, Profily rostlin, Péče a pěstování (Obecná péče, Jak množit a roubovat, Nejčastější problémy), Rejstřík.

Co mě zaujalo nejvíc?

Je fajn mít po ruce knihu, kde máte rejstřík a profil rostlin po ruce na jednom místě. U dané rostliny je vždy její název, barevná fotografie, nároky na teplotu, světlo, zálivku, hnojení, substrát; dále je zde popsáno kvetení, množení a časté problémy. A velmi mě potěšila praktická část o tvořivých projektech, kde nám nabízí mnoho nápadů, jak tyto rostliny zakomponovat do interiéru, jak vytvořit danou dekoraci a jak se o ni dále starat. Jen víc takových aplikovaných zajímavostí!

Komu se zalíbí?

Kaktusy a sukulenty jsou v moderní zrychlené době na vzestupu a zdobí snad každou domácnost nebo pracovní prostředí a není divu, že jsou tyto rostliny tak obdivované a ceněné. S touto knihou budete mít hned tři věci v jednom - atlas, příručku i encyklopedie a určitě uděláte začínajícím i pokročilejším milovníkům těchto květin radost.

kaktusy a sukulenty v praxi

Název: Kaktusy a sukulenty v praxi
Autor: Fran Baileyová, Zia Allawayová
Originální název: Practical Cactus and Succulent Book (2019)
Žánr: naučná literatura, hobby
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 224
Hodnocení: 100 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/kaktusy-a-sukulenty-v-praxi/kniha/11791/


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor Absolut Deafers

ABSOLUTDEAFERS 200

Absolut Deafers, to jsou mladí rockeři z Ostravy, kteří přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Nyní přicházejí s...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

Série Naturalista řeší Temný vzorec

temny vzorec 200V říjnu vyšla u nakladatelství Kalibr další kniha Andrewa Maynea ze série Naturalista, nápaditý thriller Temný vzorec. A já už chápu, proč je kolem toho takové haló! Pokud vás autor Andrew Mayne také míjel, měli byste to napravit.


Literatura

Kniha Bratříček překvapí alternativními konci

bratricek 200Dovolte nám představit vám novou knihu s názvem Bratříček od autora Marka Hnila. Těšte se na umně propracovaný příběh s prvky psychologie s jednou exkluzivitou- existuje ve dvou vizuálně stejných verzích, které se od sebe vzájemně liší pouz...

Divadlo

Divadlo Ungelt se chystá na léto. Jeho Letní scénu ovládne Touha jménem Einodis

ungelt200Ačkoliv to za okny dlouho vypadalo, jako kdyby jaro, a natožpak léto, nemělo vůbec přijít, v divadle Ungelt jsou lidé optimističtí a již s předstihem plánovali program letošní Letní scény. Co se chystá? Pojďme se podívat.

...

Film

Herecký koncert Jana Wericha v krásné dvojroli

cisaruv-pekar 200Historická komedie Císařův pekař a Pekařův císař (1951) byla už v té době barevná, a přitom natočena tak dokonale, že dějový spád celého filmu nenudí ani dnešní, takzvaně uspěchané době. Režisér Martin Frič