Dům kultury v Kroměříži zve na tradiční výstavu FOTOBRANÍ 2023

Dům kultury v Kroměříži zve na tradiční výstavu FOTOBRANÍ 2023

Tisk

vystava200Už první říjnové dny jsou každoročně ve znamení prezentace tvorby členů Fotoklubu DK Kroměříž. Výjimkou nebyl ani 29. ročník tradiční výstavy FOTOBRANÍ 2023, která je i tentokrát k vidění v Domě kultury v Kroměříži. Slavnostní vernisáž proběhla za velkého zájmu ve čtvrtek 5. října.

 

Svou fotografickou činnost z minulého roku představuje celkem 13 autorů – Šárka Andrlíková, Jakub Halama, Ladislav Horák st., Vladimír Hudeček, Marie Korbelová, Josef Kuna, Pavel Letko Miroslav Pilát, Miroslav Pláňava, Danuše Stelmachová, Petr Šamánek, Petra Šmerdová a Jan Zahornacký. Některé fotografie jsou černobílé, jiné barevné, přičemž divák může obdivovat styl, um, nápady i fotografické žánry. Například Miroslav Pilát vystavuje „hvězdy vídeňské opery“, Marie Korbelová zachytila ptáky, zatímco Vladimír Hudeček letos sází na černobílé portréty.

vystava foto 1

Zatímco hlavní část je k vidění ve foyer Domu kultury v Kroměříží, v Pravé klubovně (které se také říká Konferenční sál a je v prvním patře) představí Roman Bašta výstavu černobílých fotografií svého otce Jaroslava Bašty k jeho výročí 100 let od narození. Snímky představuje Kroměříž a její kouzelná místa či různá zákoutí, ale také půvabná pohledy do Podzámecké i Květné zahrady.

Výstava nazvaná FOTOBRANÍ 2023 A JAROSLAV BAŠTA potrvá do 31. října 2023.

Po skončení výstavy nejlepší fotografie budou použity pro nový ročník Českobudějovického okruhu a pro elektronickou soutěž TANAPO.

vystava foto 2

Zdroj foto: Robert Rohál


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Jaroslav Kučera: „Fotky jsem vystavovat samozřejmě nemohl, jejich skrytý význam by prokouknul i blbý komunista.“

fotokucera 4Sice už není listopad, který jsme zde, na Kultuře21, označili měsícem fotografie, ale na zajímavé čtení není nikdy pozdě. Pojďte s námi tedy nyní nakouknout za objektiv panu inženýrovi Jaroslavu Kučerovi a přečíst si o jeho zkušenostech. 

...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Na Výstavišti se opět bude malovat na ženské tělo!

altJiž tuto sobotu 31. 3. 2012 by si návštěvníci pražského Výstaviště neměli nechat ujít návštěvu kosmetického veletrhu Interbeauty. Uskuteční se tam devátý ročník Mistrovství České republiky Body Art 2012. A že se bude na co dívat!


Literatura

Doreen Virtue: Karty, jež odhalí smysl života?

doreen virtue karty smyslu zivotaVánoční čas – to je nejen příjemné rozjímání, ale také bilancování. Pokud cítíte zoufalou prázdnotu, protože váš život není naplněný tak, jak byste si přáli, nevíte, kam se sami se sebou vrtnout, pak ještě před...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

„Když se pořád snažíš udržet na správné cestě, je příjemné si dát pauzu.“

ten koho se bojis200Ani první listopadový čtvrtek se neobešel bez severského filmu, který promítal Skandinávský dům. Zájemci o notnou dávku dramatu nesměli chybět v Komorním kině Evald, aby se podívali na ubíhající dny běžné dánské rodiny. Tedy a...