O svobodomyslnosti a lásce ve všech podobách s Adamem Pavlovčinem, vítězem Superstar

O svobodomyslnosti a lásce ve všech podobách s Adamem Pavlovčinem, vítězem Superstar

adam perexU každého výherce SuperStar jsou lidé zvědaví, jaký bude jeho další osud. Adam Pavlovčin vystupující pod uměleckým jménem Adonxs tuto soutěž vyhrál v roce 2021 a už vydal svoji první píseň s názvem Moving On. Zároveň otevřeně mluví o vztazích, sexualitě a celé LGBT+ komunitě. Není proto divu, že se aktivně účastní letošního Prague Pride Festivalu. Spojil se, kromě jiného, také se značkou Coca-Cola. Co se mu na letošním duhovém festivalu líbí a jak vnímá přístup veřejnosti k LGBT+ komunitě?

Adame, mohl by ses nám v krátkosti představit?
Jmenuji se Adam Pavlovčin a na pódiu vystupuji pod akronymem Adonxs. Věnuji se tedy hudbě a vaši čtenáři si můžou najít můj první singl Moving on, třeba na Spotify nebo jiných streamovacích platformách.

Minulý měsíc si se zúčastnil duhového průvodu v Bratislavě. Jak bys zhodnotil atmosféru tam a tady na Prague Pride Festivalu?
V Bratislavě to pro mě byla premiéra. A vlastně i v Praze je to pro mě poprvé, minimálně v československých vodách. Pridu jsem se zatím účastnil jen v Londýně či Brightonu. Prozatím nevidím mezi Prahou a Bratislavou velké rozdíly. Atmosféra je tu otevřená a uvolněná, stejně jako v Bratislavě. Věřím, že letošní Prague Pride Festival bude velmi povedený.

adam 2

Uvedl jsi, že ses nikdy nepovažoval za aktivistu LGBT+ komunity, ale že ses jím tak nějak přirozeně stal. Co tě k tomu vedlo?
Je to tak. Sám sebe jsem nikdy nedefinoval jako aktivistu, protože si myslím, že být aktivistou je opravdu velká zodpovědnost. Člověk musí být vzdělaný v daném tématu. Já v podstatě jen žiju svůj život. Asi tím, že jsem mediálně známý, lidi možná pociťují tento přesah. Tím by asi byl přisouzený status aktivisty. Ale já jsem se mezi aktivisty nikdy sám neřadil, spíš jsem se jím stal svou přirozenou tvorbou. Zároveň si myslím, že je super, a i podstatné, normalizovat LGBT+ komunitu a vztahy.

Na letošním Prague Pride Festivalu ses stal tváří pro značku Coca-Cola. Proč ses pro toto propojení rozhodl?
Na festivalu je moje propojení trošku širší, spojil jsem se i s jinou značkou. S Coca-Colou jsme se propojili hlavně na Q&A týkající se témat Prague Pride či LGBT+ komunity. A pro spojení s Coca-Colou jsem se rozhodl, protože si myslím, že tyto různé otázky mohou zajímat jak moje publikum, tak i publikum Coca-Cola.

Co se ti tady na pražském Prague Pride Festivalu nejvíce líbí?
To místo. Líbí se mi, že je pro to vyhrazený celý Střelecký ostrov. Prague Pride Festival má krásnou atmosféru. Vyšlo i počasí, je tu skvělá nálada, umělci i line-up.

Kdybys mohl vzkázat něco lidem, kteří nejsou schopni přijmout sami sebe takoví, jací jsou. Co by to bylo?
Určitě bych vzkázal, že je to v pořádku, pokud to přijetí trvá delší dobu. Ne všechno musí být teď hned. Každý pocházíme z úplně jiných rodin, z úplně jiného rodinného zázemí a rozdílných podmínek. A bohužel někdy je ta cesta delší, někdy kratší. Každopádně nejdůležitější je nejdříve začít u sebe a až potom se zaměřit na své okolí.

adam 1

Co myslíš, že je ještě třeba udělat pro to, aby se lidé z LGBT+ komunity cítili více začlenění do společnosti?
Já sám se necítím nezačleněný. Ale máme přesně tyto pochody, abychom ve společnosti šířili empatii. Jak jsem už říkal, když se člověk projde po městě a je trošku více extravagantně oblečený anebo má myšlenky, že je příliš feminní, lehce se stane, že na něj někdo třeba zaútočí. Je důležité bourat mantinely a stereotypy, to pro mě znamená právě Pride. A zároveň kdybych v budoucnosti měl partnera, chtěli bychom založit rodinu, vzít si hypotéku a jiné běžné věci, určitě bych narazil na určité limity. Legislativa tu stále není dostatečná.

Na závěr netradiční otázka – co pro vás znamená luxus?
Luxus je pro mě určitě definovaný jako čas.

Foto: archív Adama Pavlovčina


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Alžběta Bartošová – Mladá talentovaná Slovenka, která si užívá Prahu.

bart200Herečka Alžběta Bartošová nyní hraje v divadle Kalich v představení Horečka sobotní noci a nově od září v Atlantidě.

...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Eva Hölzelová: Hvězdná obloha byla můj sen

200rKdyž se náctiletá holka zamiluje do antických mýtů a bájí, může se za řadu let stát, že je z ní vydavatelka a v rukou drží svůj ztělesněný sen. Svou vlastní knihu o mýtech a bájích inspirovanou hvězdnou oblohou. Jedinečné pojetí a strhující styl vyprávění. ...


Literatura

Stoprocentní lahůdkový guláš

200 nesserČíst švédskou detektivku je jako si uvařit guláš s úplně jiným kořením. Získá tak jinou chuť, jinou vůni a chutná znamenitě. Ovšem číst knížku Čtvrtá oběť a přitom vařit nedoporučuji, příběh vonící mořem a deštěm vás k tomu pr...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Bláznivé nebo geniální? Oldřich Kaiser a Jiří Lábus stříhají jednu rolu za druhou...

pension lola kaiser labusPension Lola (1993) je padesátiminutový televizní film dvou komiků, který působí trochu jako rarita. Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v něm obsadili úplně všechny postavy ...