O svobodomyslnosti a lásce ve všech podobách s Adamem Pavlovčinem, vítězem Superstar

O svobodomyslnosti a lásce ve všech podobách s Adamem Pavlovčinem, vítězem Superstar

Tisk

adam perexU každého výherce SuperStar jsou lidé zvědaví, jaký bude jeho další osud. Adam Pavlovčin vystupující pod uměleckým jménem Adonxs tuto soutěž vyhrál v roce 2021 a už vydal svoji první píseň s názvem Moving On. Zároveň otevřeně mluví o vztazích, sexualitě a celé LGBT+ komunitě. Není proto divu, že se aktivně účastní letošního Prague Pride Festivalu. Spojil se, kromě jiného, také se značkou Coca-Cola. Co se mu na letošním duhovém festivalu líbí a jak vnímá přístup veřejnosti k LGBT+ komunitě?

Adame, mohl by ses nám v krátkosti představit?
Jmenuji se Adam Pavlovčin a na pódiu vystupuji pod akronymem Adonxs. Věnuji se tedy hudbě a vaši čtenáři si můžou najít můj první singl Moving on, třeba na Spotify nebo jiných streamovacích platformách.

Minulý měsíc si se zúčastnil duhového průvodu v Bratislavě. Jak bys zhodnotil atmosféru tam a tady na Prague Pride Festivalu?
V Bratislavě to pro mě byla premiéra. A vlastně i v Praze je to pro mě poprvé, minimálně v československých vodách. Pridu jsem se zatím účastnil jen v Londýně či Brightonu. Prozatím nevidím mezi Prahou a Bratislavou velké rozdíly. Atmosféra je tu otevřená a uvolněná, stejně jako v Bratislavě. Věřím, že letošní Prague Pride Festival bude velmi povedený.

adam 2

Uvedl jsi, že ses nikdy nepovažoval za aktivistu LGBT+ komunity, ale že ses jím tak nějak přirozeně stal. Co tě k tomu vedlo?
Je to tak. Sám sebe jsem nikdy nedefinoval jako aktivistu, protože si myslím, že být aktivistou je opravdu velká zodpovědnost. Člověk musí být vzdělaný v daném tématu. Já v podstatě jen žiju svůj život. Asi tím, že jsem mediálně známý, lidi možná pociťují tento přesah. Tím by asi byl přisouzený status aktivisty. Ale já jsem se mezi aktivisty nikdy sám neřadil, spíš jsem se jím stal svou přirozenou tvorbou. Zároveň si myslím, že je super, a i podstatné, normalizovat LGBT+ komunitu a vztahy.

Na letošním Prague Pride Festivalu ses stal tváří pro značku Coca-Cola. Proč ses pro toto propojení rozhodl?
Na festivalu je moje propojení trošku širší, spojil jsem se i s jinou značkou. S Coca-Colou jsme se propojili hlavně na Q&A týkající se témat Prague Pride či LGBT+ komunity. A pro spojení s Coca-Colou jsem se rozhodl, protože si myslím, že tyto různé otázky mohou zajímat jak moje publikum, tak i publikum Coca-Cola.

Co se ti tady na pražském Prague Pride Festivalu nejvíce líbí?
To místo. Líbí se mi, že je pro to vyhrazený celý Střelecký ostrov. Prague Pride Festival má krásnou atmosféru. Vyšlo i počasí, je tu skvělá nálada, umělci i line-up.

Kdybys mohl vzkázat něco lidem, kteří nejsou schopni přijmout sami sebe takoví, jací jsou. Co by to bylo?
Určitě bych vzkázal, že je to v pořádku, pokud to přijetí trvá delší dobu. Ne všechno musí být teď hned. Každý pocházíme z úplně jiných rodin, z úplně jiného rodinného zázemí a rozdílných podmínek. A bohužel někdy je ta cesta delší, někdy kratší. Každopádně nejdůležitější je nejdříve začít u sebe a až potom se zaměřit na své okolí.

adam 1

Co myslíš, že je ještě třeba udělat pro to, aby se lidé z LGBT+ komunity cítili více začlenění do společnosti?
Já sám se necítím nezačleněný. Ale máme přesně tyto pochody, abychom ve společnosti šířili empatii. Jak jsem už říkal, když se člověk projde po městě a je trošku více extravagantně oblečený anebo má myšlenky, že je příliš feminní, lehce se stane, že na něj někdo třeba zaútočí. Je důležité bourat mantinely a stereotypy, to pro mě znamená právě Pride. A zároveň kdybych v budoucnosti měl partnera, chtěli bychom založit rodinu, vzít si hypotéku a jiné běžné věci, určitě bych narazil na určité limity. Legislativa tu stále není dostatečná.

Na závěr netradiční otázka – co pro vás znamená luxus?
Luxus je pro mě určitě definovaný jako čas.

Foto: archív Adama Pavlovčina


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Divadlo je moje celoživotní láska, říká operní pěvec Radek Krejčí

radek krejci perexI když to neměl v životě vždy jednoduché, štěstí, píle a talent ho dovedly k vysněné profesi. Během let se vypracoval a svůj život si už bez jeviště nedokáže ani představit. Sólista opery Severočeského divadla v Ústí nad Labem Ra...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Sto zvířat: „Ještě žádné naše album není tak vymazlené.“

sto zvirat hraju na klavir v bordeluJedna z nejlepších tuzemských ska kapel Sto zvířat vydala 1. září novou desku s názvem Hraju na klavír v bordelu. V rozhovoru si o ní můžete přečíst spoustu zajímavostí z pera hudebníka ...


Literatura

Čtení pro ženy? Dietnikum Blanky Hoškové

Dietnikum 200V říjnu vydalo nakladatelství Jota další román Blanky Hoškové, tentokráte s názvem Dietnikum. Co se pod nezvyklým názvem skrývá, do jakého vážného tématu se autorka pustí teď a jaká je tato kniha, to se dozvíte právě v této recenzi.

<...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Desátý ročník Severského filmového podzimu odstartuje litevské drama

sasa200Na jubilejním desátém ročníku Severského filmového podzimu budou moci diváci zhlédnout nejen filmy evropského severu, ale i zástupce litevské kinematografie. Festivalové filmy podzimního výběru se představí ve 22 městech České republiky. Během pražské...