Procházky, které těší a sbližují malé, velké a jejich psí kamarády
Kultura21.cz

Procházky, které těší a sbližují malé, velké a jejich psí kamarády

nahaci perexZajímavý projekt I love naked – procházky bezsrstých plemen psů již od roku 2018 vytváří platformu pro milovníky, majitele a obdivovatele těchto zvláštních psů. Pravidelná setkání se konají minimálně čtyřikrát do roka, pokud to situace spojená s pandemií Covid dovolí. Na těchto setkáních můžou návštěvníci objevit netradiční krásu psích naháčů a seznámit se s nimi. Jsou otevřená všem a poskytují čistě přátelské a nekonkurenční prostředí, kde se schází parta nadšenců ochotná sdílet své zkušenosti a třeba poradit budoucím majitelům.

Snahou pořadatelky je přispět ke zlepšení komunikace mezi psy a lidmi, zejména dětmi. Procházky navštěvují nejen majitelé bezsrstých psů, jejich obdivovatelé, ale také rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný čas a něco zajímavého se dozvědět. Každé setkání se koná na jiném místě a trasy jsou vybírány tak, aby pravidelní účastníci poznali krásné parky a lesy v celé Praze a okolí.

Víte, že v Praze můžete potkat i desítky bezsrstých psů najednou
Pokud se rozhodnete jednu z akcí navštívit, uvidíte, jak se místo setkání postupně zaplní natěšenými majiteli a jejich psy různých plemen a velikostních rázů v osrstěných i neosrstěných variantách.

Před jednou procházkou byli přítomní svědky vtipného dialogu babičky a vnučky: „Babí, co je to za pejsky?“ ptala se malá holčička naléhavě. Po krátké chvíli přemýšlení přišla jasná odpověď, kterou nikdo z přihlížejících nečekal: „Nevím, asi Lysáci.“

nahaci 4

Ten, kdo na místě zůstal, se dozvěděl víc než babička s vnučkou, které spěchaly jinam. Úvodem do „naháčkovského“ odpoledne byl odborný výklad psího psychologa Ing. Pavla Bradáče o komunikaci mezi lidmi a psy, o tom, jak předcházet konfliktům mezi nimi i mezi psy samotnými. Následovala ukázka her pro psy a jejich psovody, vhodná na procházky a pro utužení vzájemného vztahu. Hry si mohli vyzkoušet jak dospělí, tak děti se svými psími parťáky. Individuální poradna a dotazy účastníků přišly, jak to tak bývá, na závěr.

nahaci 2

Potom se všichni vydali do Krčského lesa na procházku, kterou si dokonale užili. Nejvíc těšil pohled na řádící pejsky a kolem nich nadšeně pobíhající děti, které byly prokazatelně ve svém živlu. Přišli majitelé se psy jiných plemen a také oříšci. V průběhu procházky se formou prodeje lístků do tomboly vybral výtěžek na podporu projektu Psí senioři v nouzi a všichni zúčastnění měli radost, že pomohli i těm, co neměli zrovna takové štěstí.

nahaci 3

Všichni společně dorazili do cíle, na zahrádku lesní restaurace, kde celé odpoledne uzavřeli přátelským rozhovorem a občerstvením.

Máme rekord!
Na podzim roku 2020 se v rámci jedné z akcí konal pokus o rekord „Nejvíce psů bezsrstých plemen na jednom místě“, který se podařilo při pandemií ztížených podmínkách naplnit a je zapsán Agenturou Dobrý den do České knihy rekordů. Každý účastník dostal malou pozornost od sponzorů a upomínkový diplom. Děti získaly pexeso s motivem naháčků a knížku se psí tématikou. Předpokládáme, že knížku „Mami, kup mi psa“ maminky ocenily nevíce.

nahaci 1

Akce jsou neziskové a vstupné je zdarma. Vše vychází pouze z lásky k bezsrstým psům a k lidem. Prostě se snažíme, aby se v této nelehké době vytvořilo prostředí, které lidi sblížuje. I love naked chce posílit obraz pejskaře, jako zodpovědného souseda.

Stránky procházek: www.ilovenaked.cz
Facebook procházek: www.facebook.com/Ilovenaked
Fotografie: archiv I love naked, archiv Agentura Dobrý den, Marek Matík, Martina Rásochová + fotograf Moje rodina


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Tapír

  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      
  • Rozhovory na e-tapírovi
    Na našem webu www.e-tapir.cz budeme celý letošní rok publikovat rozhovory s našimi kreslíři. Nyní si můžete přečíst rozhovory s Romanem...

Videorecenze knih

Rozhovor

Pořád zpíváme a pořád zažíváme zaplněné koncerty, říká o současnosti sesterského dua Martha Elefteriadu

martha a tena perexI když se Martha a Tena Elefteriadu těší z retrospektivního trojalba Zlatá kolekce, které koncem října vydal Supraphon, zdaleka nežijí jen minulostí. Dokládá to spousta jiných aktivit obou zpívajících sester řeckého původu...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Před Hrou o trůny tu byl Potulný rytíř

rytir200Dnes už neexistuje mnoho lidí, kteří by neznali kritiky i fanoušky ověnčenou knižní ságu Písně ledu a ohně, potažmo alespoň její seriálovou podobu, tedy televizní Hru o trůny. Pokud vás příběhy ze Sedmi království chytly a bažíte po tom, abyste prožili...


Literatura

Temný oheň – krypta zrušeného kláštera vydává nebezpečné tajemství

temny ohen bbart 200Na pulty knihkupectví se tentokrát v brožované podobě vrací úspěšný detektivní román Temný oheň (Dark Fire, 2004, česky 2009), jehož autorem je britský spisovatel C. J. Sansom. Reformistický práv...

Divadlo

Tomáš Baťa ožil prostřednictvím Gustava Řezníčka

bata-tomas 200Městské divadlo Zlín nechalo ožít Tomáše Baťu, ševce, podnikatele, starostu, jednoduše velkou osobnost nejen českých dějin. Nesnažilo se o žádnou životopisnou hru ani nudný výklad, šli na to po svém a velmi dobře. Režisér Dodo Gombár a př...

Film

Herecká one woman show Helen Mirren

za zavrenymi dvermi szaboO tom, že průsečík dvou světů, dvou rozdílných lidských charakterů, které formovalo prožité, vytváří mnohdy prazvláštní třecí plochu, pojednává spousta nejen filmových děl. V případě prolínání každodennost...