Procházky, které těší a sbližují malé, velké a jejich psí kamarády

Procházky, které těší a sbližují malé, velké a jejich psí kamarády

nahaci perexZajímavý projekt I love naked – procházky bezsrstých plemen psů již od roku 2018 vytváří platformu pro milovníky, majitele a obdivovatele těchto zvláštních psů. Pravidelná setkání se konají minimálně čtyřikrát do roka, pokud to situace spojená s pandemií Covid dovolí. Na těchto setkáních můžou návštěvníci objevit netradiční krásu psích naháčů a seznámit se s nimi. Jsou otevřená všem a poskytují čistě přátelské a nekonkurenční prostředí, kde se schází parta nadšenců ochotná sdílet své zkušenosti a třeba poradit budoucím majitelům.

Snahou pořadatelky je přispět ke zlepšení komunikace mezi psy a lidmi, zejména dětmi. Procházky navštěvují nejen majitelé bezsrstých psů, jejich obdivovatelé, ale také rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný čas a něco zajímavého se dozvědět. Každé setkání se koná na jiném místě a trasy jsou vybírány tak, aby pravidelní účastníci poznali krásné parky a lesy v celé Praze a okolí.

Víte, že v Praze můžete potkat i desítky bezsrstých psů najednou
Pokud se rozhodnete jednu z akcí navštívit, uvidíte, jak se místo setkání postupně zaplní natěšenými majiteli a jejich psy různých plemen a velikostních rázů v osrstěných i neosrstěných variantách.

Před jednou procházkou byli přítomní svědky vtipného dialogu babičky a vnučky: „Babí, co je to za pejsky?“ ptala se malá holčička naléhavě. Po krátké chvíli přemýšlení přišla jasná odpověď, kterou nikdo z přihlížejících nečekal: „Nevím, asi Lysáci.“

nahaci 4

Ten, kdo na místě zůstal, se dozvěděl víc než babička s vnučkou, které spěchaly jinam. Úvodem do „naháčkovského“ odpoledne byl odborný výklad psího psychologa Ing. Pavla Bradáče o komunikaci mezi lidmi a psy, o tom, jak předcházet konfliktům mezi nimi i mezi psy samotnými. Následovala ukázka her pro psy a jejich psovody, vhodná na procházky a pro utužení vzájemného vztahu. Hry si mohli vyzkoušet jak dospělí, tak děti se svými psími parťáky. Individuální poradna a dotazy účastníků přišly, jak to tak bývá, na závěr.

nahaci 2

Potom se všichni vydali do Krčského lesa na procházku, kterou si dokonale užili. Nejvíc těšil pohled na řádící pejsky a kolem nich nadšeně pobíhající děti, které byly prokazatelně ve svém živlu. Přišli majitelé se psy jiných plemen a také oříšci. V průběhu procházky se formou prodeje lístků do tomboly vybral výtěžek na podporu projektu Psí senioři v nouzi a všichni zúčastnění měli radost, že pomohli i těm, co neměli zrovna takové štěstí.

nahaci 3

Všichni společně dorazili do cíle, na zahrádku lesní restaurace, kde celé odpoledne uzavřeli přátelským rozhovorem a občerstvením.

Máme rekord!
Na podzim roku 2020 se v rámci jedné z akcí konal pokus o rekord „Nejvíce psů bezsrstých plemen na jednom místě“, který se podařilo při pandemií ztížených podmínkách naplnit a je zapsán Agenturou Dobrý den do České knihy rekordů. Každý účastník dostal malou pozornost od sponzorů a upomínkový diplom. Děti získaly pexeso s motivem naháčků a knížku se psí tématikou. Předpokládáme, že knížku „Mami, kup mi psa“ maminky ocenily nevíce.

nahaci 1

Akce jsou neziskové a vstupné je zdarma. Vše vychází pouze z lásky k bezsrstým psům a k lidem. Prostě se snažíme, aby se v této nelehké době vytvořilo prostředí, které lidi sblížuje. I love naked chce posílit obraz pejskaře, jako zodpovědného souseda.

Stránky procházek: www.ilovenaked.cz
Facebook procházek: www.facebook.com/Ilovenaked
Fotografie: archiv I love naked, archiv Agentura Dobrý den, Marek Matík, Martina Rásochová + fotograf Moje rodina


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon

Tapír

  • Tapír 1/2022
    První číslo Tapíra v prodeji od 6. ledna 2022 –          Kurz rouhání –          Rozhovor: Jiří Srna –          Kulaté kulatiny: Molière –          Poslední díl: Dopis...
  • Tapír 6/2021
    Šesté číslo Tapíra v prodeji od 4. listopadu 2021 Více o tom ZDE Příští číslo vyjde 6. ledna 2022
  • Tapír č. 5/2021
    Páté číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE    

Videorecenze knih

Rozhovor

Spevák zo novomestskej skupiny Genuine Jacks Juraj Ondrejka

GenJ perex„Najlepšie sa nám hra doma. Máme tam svojich skalných poslucháčov, ktorí chodia na naše koncerty úplne od začiatku. Nemôžeme sa sťažovať ani na Bratislavu. Ľudia sú tu tiež úplne super,“ aj to sú slová

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Shánění dárků bez stresu? Podívejte se na tyto tipy a zabodujte

tipy darky 200Docházejí vám nápady, co darovat pod stromeček? Máme pro vás tipy na dárky pro celou rodinu, ze kterých budou mít všichni radost. Co třeba neokoukanou mikinu od NeverEnough, gurmánský balíček od gastroaliance Together nebo lístky na kouz...

Z archivu...


Literatura

Vlnobití velkého básníka Ivana D.

200litLiterární vědec Jiří Zizler napodobuje šílené dobrodruhy, kteří se bůhvíproč vydávají na rozbouřená moře. Tak nějak lze s nadsázkou mluvit o chvályhodném pokusu interpretovat dílo básníka Ivana Diviše (1924 - 1999). Jak vlastně strávit poezii a další tex...

Divadlo

Absolventka Harvardu a velitel zvláštních jednotek. Muzikál IAGO láká diváky na moderní pojetí Othella

Othello Lukas Adamec Iago J. Ledecky DSC1934 zarlivostMinulý týden proběhla v pražském divadle Hybernia poslední tisková ...

Film

Zac Efron se představuje v traileru drsného australského thrilleru ZLATO

zlato 200Uprostřed rozlehlé, jedinečné a nelítostné australské pouště se odehrává drsný thriller o chamtivosti, která dokáže zatemnit lidskou mysl. Jak daleko dokáží lidé zajít při cestě za nesmírným bohatstvím?

...