Jedenáctý ročník KNIHOMÁNIE odstartoval 1. listopadu 2021

Jedenáctý ročník KNIHOMÁNIE odstartoval 1. listopadu 2021

knihomanie 200KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

 Letošní nabídka 11. ročníku přináší 28 novinek od 21 nakladatelů. Z nich si mohou čtenáři vybírat od 1. listopadu až do 24. prosince letošního roku v téměř 300 knihkupectvích po celé České republice. I tentokrát jsou v nabídce zajímavé tituly různých žánrů české i světové literatury – thrillery, historické romány, životní osudy, kuchařky, populárně naučná literatura i knihy pro děti.

A samozřejmě i letos zákazníci obdrží ke každé zakoupené knize dárek – knihu 365 křížovek, osmisměrek a rébusů a u vybraných knihkupců navíc ještě poukázku v hodnotě 50 Kč na další nákup.

Ladislav Špaček: ETIKETA STOLOVÁNÍ

Dárková a graficky krásně zpracovaná kniha o etiketě při stolování. Jak správně prostřít stůl? Jak rozsadit hosty? Nebo kdy a jak používat ubrousek? Kromě praktických tipů Ladislav Špaček ve své knize přináší i recepty deseti hvězd českého gastronomického nebe.

368 stran, UNIVERSUM

knihomanie spacek

Lukáš Csicsely: JÁGR, LEGENDA

Zajímavý komiks je na jedné straně příběhem legendárního hokejisty od jeho narození až po konec angažmá v Pittsburgu, ale také akčním vyprávěním o rytíři, který nosí místo brnění hokejovou výzbroj a jeho cesta nevede za svatým grálem, ale Stanley Cupem.

160 stran, 65. POLE

knihomanie jagr

David Hecl, Martin Moravec: MLUVÍ K VÁM KAPITÁN

Dámy a pánové, připoutejte se, čeká vás opravdový zážitek! David Hecl se jako první Čech stal kapitánem největšího dopravního letadla světa a v nové knize odpovídá na všechno, co vás kdy o létání napadlo. Proč se nebát turbulencí? Mají piloti rádi potlesk? A proč se na toaletách nesmí provozovat sex?

312 stran, MARTIN MORAVEC

knihomanie hecl

Robert Lacey: WILLIAM A HARRY: BITVA BRATRŮ

Odborník na královskou rodinu a autor mnoha úspěšných knižních titulů Robert Lacey svou zasvěcenou sondou do rozkolu mezi oběma bratry dokáže všechny vyvést z omylu. Za důvody roztržky mezi sourozenci, kteří si bývali tak blízcí, se vrací do doby jejich dětství a dospívání. Rozebírá důsledky toho, jak na chlapce působilo vědomí, že jeden z nich bude králem, kdežto druhý jen věčným náhradníkem.

482 stran, PRÁH

knihomanie william

Julia Quinnová: BRIDGERTONOVI (1-3) - KOMPLET

Přeneste se na elegantní plesy, seznamte se s pohlednými aristokraty a poslechněte si nejžhavější klepy! Bridgertonovi jsou romantická série Julie Quinnové, která se odehrává v Londýně na začátku 19. století a je plná jiskřivého humoru!

V tomto boxu najdete první tři díly bestsellerové série.

944 stran, IKAR

knihomanie bridgetonovi

Milan Degen, Zdeněk Chlopčík, Jitka Škápíková: TANEC JE VÁŠEŇ

Výpravná obrazová publikace zachycuje dějiny tance od dávné historie, zaznamenané na pravěkých jeskynních malbách, přes putování po hradech a zámcích i venkovských slavnostech a hospodách až po společné tance ve 20. století a tradici plesových sezon.

208 stran, UNIVERSUM

knihomanie tanec

Jiří Walker Procházka, David Ondříček: ZÁTOPEK

Emil Zátopek byl bezesporu vynikající sportovec, ale román ukazuje i běžcovy temnější stránky. Kniha vznikla na motivy scénáře filmu, který bude Česko reprezentovat na Oscarech!

244 stran, BRÁNA

knihomanie zatopek

Roman Vaněk, Jana Vaňková: JEDNODUŠE A DOKONALE – RYBY, DRŮBEŽ, ZVĚŘINA

Čerstvá voňavá kuchařka, za kterou stojí autor kuchařských bestsellerů Roman Vaněk s manželkou Janou a jejich týmem předních českých šéfkuchařů – lektorů Pražského kulinářského institutu. Kniha doplňuje veleúspěšnou řadu kuchařek Jednoduše a dokonale, které patří mezi nejprodávanější na trhu. Recepty z běžně dostupných surovin za rozumnou cenu jsou v knize detailně popsané osvědčeným způsobem „krok za krokem“.

96 stran, PRAKUL

knihomanie jednoduse a dokonale

Zdeněk Pohlreich: NA GRILU

„Každá správná grilovací párty je neodmyslitelně spojená hlavně s masem a i v naší knize ho najdete hojně. Nabízí ale i recepty, které reflektují probíhající změnu životního stylu. Není totiž pochyb o tom, že lidé začínají jíst jídla lehčí a lépe stravitelná.“

272 stran, SEVRUGA

knihomanie na grilu

Andy Weir: SPASITEL

Nové vesmírné dobrodružství od autora bestselleru Marťan je opět nabité vědeckými zajímavostmi a humorem, takže vám stránky mizí pod rukama, jako by je pohlcovala černá díra...

464 stran, LASER

knihomanie spasitel

Paula Hawkins: POMALU HOŘÍCÍ OHEŇ

Jeden zavražděný mladík a tři ženy, které ho znaly. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k němu cítily...

Novinka od autorky fenomenální Dívky ve vlaku.

304 stran, IKAR

knihomanie pomalu horici ohen

Daniel Cole: IMITÁTOR

Zbrusu nový thriller začíná děsivou scénou, kdy se ukáže, že podivná socha v parku ve skutečnosti není socha, nýbrž zmrzlé tělo. A krátce na to vyjde najevo, že to nebyl ojedinělý případ, nýbrž práce zvráceného sériového vraha! Novinku od autora bestselleru Hadrový panák si nesmí nechat ujít žádný čtenář napínavých knih!

336 stran, KALIBR

knihomanie imitator

C. J. Tudor: UPÁLENÉ

Britská spisovatelka C. J. Tudor nás každý podzim překvapí novým mrazivým čtením. A Upálené mají téměř hororový nádech! Příběh nás zavede na malé město, kde před staletími došlo k děsivému činu - a zlo teď ožívá znovu! Upálené dívky dodnes straší v místní kapli. Komu se zjeví, toho nečeká nic dobrého...

408 stran, KALIBR

knihomanie upalene

Dirk Husemann: DOBRODRUH Z PAŘÍŽE

Paříž 1851. V továrně na romány Alexandra Dumase píše čtyřicet zaměstnanců pokračování Tří mušketýrů a Hraběte Monte Christa. V nejnovějším díle je však mezi řádky něco shnilého, protože je prošpikované státním tajemstvím. Dumas musí zachránit svou pověst!

392 stran, BRÁNA

knihomanie dobrodruh

Michaela Grünigová: RODINNÝ HOTEL

Rodina berlínského hoteliéra má velké plány: konkurovat slavnému Grand Hotelu. Jenže jak berlínskou smetánku v roce 1912 přesvědčit, aby změnila cíl svých oblíbených vycházek? Naštěstí je tady majitelova energická dcera Elisabeth, která všem dokáže svůj obchodní talent...

424 stran, IKAR

knihomanie rodinny hotel

Anthony Ryan: ČERNÁ PÍSEŇ

Jediný, kdo může zabránit zkáze a smrti, je legendární Vélin Al Sorna, jenže v bitvách se mění v neporazitelný vraždící stroj, který své nepřátele likviduje bez slitování. Vélin se obává, že se z něj stává netvor. Na konci spletitého děje plného překvapení a akce dochází k závěrečnému souboji mezi tygrem a vlkem.

600 stran, HOST

knihomanie cerna pisen

Jennifer Robson: ŠATY PRO KRÁLOVNU

Po její babičce jí zbyla jediná věc: nádherná souprava vyšívaných květů, které připomínají svatební šaty královny Alžběty II. Kde k nim babička přišla? Heather se vydává na stopu starého rodinného tajemství a odhaluje nečekaný příběh o přátelství v nelehké době.

368 stran, MOBA

knihomanie saty pro kralovnu

Magda Knedler: MÉ PŘÍTELKYNĚ Z REVENSBRÜCKU

Ve světě, kde je smrt jedinou nadějí, vás může zachránit pouze přátelství. V koncentračním táboře obehnaném ostnatými dráty vznikají mezi ženami pevná pouta. Pevnější než táborové zdi. Silnější než brutální údery.

432 stran, KONTRAST

knihomanie me pritelkyne

Dominik Landsman: KARANTÉNA S MODERNÍM FOTREM

To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců na opačné straně zeměkoule jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás...

208 stran, IKAR

knihomanie karantena

Táňa Keleová-Vasilková: ZRCADLO

Helena s Vladem žijí v obyčejném manželství. Bez větších konfliktů, ale i bez potřebné jiskry, která by mu dávala laskavost a hřejivost. A tak zatímco se Vlado věnuje ve volném čase svému hobby, ona bloudí po internetu a sní... o tom, jak by mohli žít, jak nebýt jen spolubydlící. Naštěstí má tento manželský pár dceru, která jim nevědomky nastaví zrcadlo...

192 stran, NOXI

knihomanie zrcadlo

Theo Addair, Martina D. Antonín, Alžběta Bílková, Radek Blažek, Hugo Hartman, Eva a Klára Pospíšilovy, Karolína Skácelová, Sára Vůchová, Michael Walter, Sam Xabbyssus, Lucie Zelinková: VŠECHNY BARVY DUHY

11 českých autorů, 11 příběhů o hledání vlastní identity, lásky a místa ve společnosti. Stejně jako má duha obrovské množství barev, v této knize najdete pestrý výběr povídek od temných přes hořkosladké až po sladce zamilované...

248 stran, YOLI

knihomanie vsechny barvy duhy

Vojtěch Matocha: PRAŠINA

Prašina je tajuplné místo, tajemný ostrov uprostřed zářící Prahy. A v téhle strašidelné čtvrti pátrají Jirka a En po tajemství, které může změnit svět.

Box obsahuje všechny tři díly knižního fenoménu.

788 stran, PASEKA

knihomanie prasina

Ladislav Špaček: DĚDEČKU, VYPRÁVĚJ O ČESKU

Viktorka a dědeček se tentokrát vydávají na zábavně naučnou pouť po naší vlasti. Vydejte se s nimi na Karlštejn, do Ostravy nebo do Českého ráje. A poznejte významné události s těmito místy spojené.

200 stran, PIKOLA

knihomanie dedecku

S. Havelka, K. Ladislav, H. a J. Lamkovi, J. Poborák, L. Štíplová, J. Němeček: FAMÓZNÍ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU

Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa. Kdo by je neznal! Jejich příběhy jsou plné dobrodružství, napětí, humoru a především kamarádství. Již dvacátá velká kniha této oblíbené edice obsahuje příběhy z čísel 363 až 380 z roku 2004.

192 stran, ČTYŘLÍSTEK

knihomanie ctyrlistek

Jean de La Fontaine: LA FONTAINOVY BAJKY
Ilustrace: Alexandre Honoré

Znáte bajky O lišce a čápu nebo O lišce a vráně? K 400. výročí narození spisovatele a básníka Jeana de La Fontaina vychází výpravné vydání jeho slavných bajek, jež svými ilustracemi doprovodil Alexandre Honoré a do českého jazyka volně přebásnil Robin Král.

128 stran, PIKOLA

knihomanie bajky

Julius Lukeš: EXOToulky SVĚTEM

Vydejte se s autorem na výstřední putování světem. Julius Lukeš podává své divoké zážitky z poloviny zeměkoule vtipně i syrově, nekorektně i odlehčeně. Snaží se nahlédnout pod pokličku národům, krajinám a historickým souvislostem. Zkrátka porozumět. Ne vždy se mu to daří. Občas mu při tom jde i o krk.

264 stran, ŠULC-ŠVARC

knihomanie zit lehce

Janek Sedlář, Lucie Sedlářová: ŽÍT LEHCE

Lucie a Janek Sedlářovi si plní sen - společně s dětmi cestují starým obytným autem po zapadlých, ale dechberoucích krajích naší země a hledají svůj vysněný pozemek. Při tomto putování navštěvují zajímavé lidi, kteří žijí udržitelným způsobem života, respektují sebe, ostatní i matku Zemi. Nahlédněte spolu s nimi do lidských srdcí i domovů.

360 stran, JOTA

knihomanie zit lehce

Herbert Slavík & kolektiv autorů: NAŠE LÉTO & VODA & LODĚ

V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren. Desítky textů, rozhovorů, vzpomínek a fotografií slavných autorů se zaměřují na typické fenomény spojené s vodáctvím.

264 stran, WWA Photo

knihomanie nase leto

DÁREK KE KAŽDÉ ZAKOUPENÉ KNIZE: Kniha 365 křížovek, osmisměrek a rébusů + u vybraných knihkupců navíc poukázka v hodnotě 50 Kč na další nákup

knihomanie krizovky 2021

Více informací: www.knihomanie.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Tereza Tobiášová: „Někdy se člověk prostě blbě vyspí nebo nemá svůj den, takže říká blbosti nebo mu to nemyslí.“

tobiasova tereza 200Terezu Tobiášovou už nějaký ten pátek můžeme vídat jako moderátorku na úspěšné televizní hudební stanici Óčko. Za svou kariéru měla možnost poznat nespočet kvalitních českých interpretů a dělat ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Děti z dětského domova v Plzni zpívaly v Senátu

altPět dívek a jeden chlapec tvoří pěvecký soubor plzeňského dětského domova Domino. Na hudbu upravenou počítačem děti živě zazpívaly také v rámci senátního semináře k postavení žen ve společnosti, který uspořádaly Levico...

Z archivu...


Literatura

Volný pád. Všechno, co milujete, můžete v jediném okamžiku ztratit

Volný pádVšechno, co milujete, můžete v jednom okamžiku ztratit... Nick, čerstvě ovdovělý otec dvou dětí zjistí, že střežená rezidenční čtvrť, ve které žijí, jeho blízké neochrání. Rozhodne se jednat, události se však hrozivě zvrtnou a věci se Nickovi ...

Divadlo

Svezte se Tramvají do stanice Touha

altDne 5. dubna Divadlo pod Palmovkou uvedlo premiéru legendárního představení Tramvaj do stanice Touha. Silné psychologické drama v exkluzivním hereckém podání pod skvělou režisérskou taktovkou má za sebou už i druhou premiér...

Film

Vykutálená parta z Madagaskaru je zpět

altČtveřice zvířecích uprchlíků z newyorské ZOO se k nám vrací ve svém třetím dobrodružství. Tentokrát je osud zavede do kasina v Monte Carlu, stanou se součástí bankrotujícího cirkusu doufajíce, že s jeho pomocí se dostanou nazpět do své milované domoviny, broo...