Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Opravdové zločiny 200Lucii Bechynkovou mohou znát nejen posluchači Evropy 2, ale i fanoušci populárního podcastu Opravdové zločiny. Nyní se pod hlavičkou společnosti Albatros Media dostává na pulty knihkupectví i stejnojmenný titul, nabízející vyprávění o těch nejotřesnějších zločinech z celého světa.

Podcast Opravdové zločiny vytváří autorka společně se svou kolegyní Barborou Krčmovou. Jeho knižní vydání je ovšem sóloakcí samotné Lucie. Daleko více v něm tak najdete její osobní vklad, a to nejen prostřednictvím popisů samotných zločinů, ale i následných rozhovorů s několika odborníky.

Únosy, vraždy, znásilnění...

Můžete se „těšit“ na několik desítek těch nejhorších vražd, únosů a znásilnění. Někdy i všechno dohromady. Popisy jsou často velice brutální a nechybí jim opravdu zvrácené podrobnosti. Dokazují, že na světě mohou pobíhat opravdu sadističtí lidé, kteří jsou schopni čehokoliv. Pro mnohé představují jednotlivé případy jejich noční můry, protože se občas týkají i malých dětí. Emočně tedy může být čtení pro citlivější jedince poměrně náročné.

Na 280 stran textu se vešlo několik desítek činů proběhlých po celém světě. Díky tomu je jasné, že se nedočkáte úplně podrobných popisů výslechů nebo samotných provedení vražd. Jednotlivé příspěvky jsou zpracované na 4 až 10 stránkách. Najdete v nich často něco málo z dětství vrahů, které zpravidla nebylo úplně šťastné.

Vedle toho se dočkáte popisu místa činu po objevení policisty, základních údajů k jednotlivým proviněním či výši trestu, kterou pachatel obdržel. Nečekejte tedy sáhodlouhé romány, ale spíše faktograficky přesné základy.

Trestná činnost kvete v každém století

Neznamená to ovšem, že by text nebyl čtivý. Autorka vysílá čtenáře po stopách zločinu a oni jen s vytřeštěnýma očima sledují, jaké zrůdnosti se během minulosti odehrávali. Najdete tu sériového vraha už z 19. století, ale většina příběhů se odehrála ve 20. století. Časová posloupnost není úplně dodržena, takže budete postupně skákat napříč lety. Ono by to také bylo velice složité, protože někteří z "přítomných" se dopouštěli své trestné činnosti i desítky let.

Nechybí ani několik fotografií vrahů nebo jejich obětí. Díky tomu si budete moci k jednotlivým jménům přiřadit i tváře a zapůsobí na vás o to silněji. Jestli to ještě vůbec jde, protože už samotný text bude pro mnohé opravdu silné kafe.

Jak to vidí právník, dozorce, kriminalista

Nakonec přichází trojice rozhovorů. První je s právničkou, která hovoří zejména o svých studiích. V nich měla možnost navštívit věznici nebo být několikrát účastníkem pitvy. Následuje vězeňský dozorce, mluvící o úskalích své práce a nejhorších zločincích, jenž hlídal. A nakonec je tu kriminalista, popisující vlastně věci podobné, jen s důrazem na vlastní profesi.

Opravdové zločiny jsou skutečně zajímavou knihou, která všem zájemcům o svět zločinu může přinést mnoho důležitých informací. Najdete tu případy z celého světa, jen ty naše domácí tu jaksi chybí. Zřejmě to tedy bylo záměrem a možná se dočkáme i samostatného souboru českého zločinu.

Na závěr nezbývá než varovat všechny z vás. Buďte opatrní na sebe i své blízké. Po světě pobíhá řada zlých či šílených lidí, kteří čekají na svou další oběť. Bohužel to není pouze minulost. Poslední brutální vražda této knihy se odehrála v letošním roce a je tak opravdu aktuální.

Opravdové zločiny 450

Opravdové zločiny

Autor: Lucie Bechynková

Žánr: Krimi, Literatura faktu

Nakladatelství: BizBooks

Rok vydání: 2021

Počet stran: 280

Hodnocení: 80 %

https://www.cpress.cz/tituly/74519085/opravdove-zlociny/


 

PřihlášeníSoutěže

HONZA HOMOLA HRAJE V BARVÁCH NA STO LET STAROU KYTARU

Honza Homola z Wohnoutů pokračuje ve své sólové tvorbě, kdy v minulosti vydal již dvě alba. Od roku 2012, kdy vyšlo CD Čarovánky, nechal sólovou tvorbu spát a pustil se do malování obrazů. V době lock downu, kdy Wohnouti nekoncertovali, se začal učit hrát na housle. A když se vše pospojovalo, vznikla z toho nová píseň, ke které přizval jako hosta Terezii Kovalovou.

I ve Finsku může být vyhlášené letovisko

Palm Beach Finland je název další knihy finského spisovatele Anttiho Tuomainena, která vyšla v nakladatelství Kniha Zlín.
Kniha Zlín (Albatros Media)

Tapír

  • Tapír 6/2021
    Šesté číslo Tapíra v prodeji od 4. listopadu 2021 Více o tom ZDE Příští číslo vyjde 6. ledna 2022
  • Tapír č. 5/2021
    Páté číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE    
  • Tapír č. 4/2021
    Čtvrté číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE  

Rozhovor

Jan Rosák: „Práce mě pořád baví a v tenise mám stále slušnou úroveň.“

jan rosakNemůže snad být Čecha, který by někdy nesledoval Riskuj! nebo Videostop. Nejen tyto pořady spojuje jméno sympatického Jana Rosáka. Ten brzy oslaví 65. narozeniny, ale elán ani nadhled mu rozhodně nech...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Anketa

Myslíte si, že současná kultura upadá?
 

Čtěte také...

Namísto zrušených výstupů z kolektorů nové svejly

svejty perex
Loni vznikly v Praze 12 první tzv. svejly – zasakovací průlehy, které zadrží přívalovou vodu. Další nyní buduje na místě zrušených výstupů z kolektorů v okolí ulice Angelovova společnost Kolektory Praha, a.s.

Z archivu...


Literatura

Pěstujte doma Zdravé pokojové rostliny

zdrave pokojove rostliny 200V nakladatelství Esence vyšla další velmi praktická a pěkně uspořádaná kniha malého formátu, tentokrát věnovaná všem milovníkům pokojových rostlin.

 

 

...

Divadlo

Nová sezona zlínského divadla bude plná žen, snů, zázraků a kouzel

mestske divadlo zlin200

Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby opět nabídne divákům v příští sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi dal...

Film

Hanekeho Láska zatíná tipec valentýnskému sentimentu

amour200Sedmdesátiletý rakouský režisér Michael Haneke si během své více než dvacet let dlouhé filmové tvorby vybudoval pověst kontroverzního a odtažitě konceptuálního umělce proslulého svými nekompromisními analýzami temných stránek lidské psyc...