Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Opravdové zločiny 200Lucii Bechynkovou mohou znát nejen posluchači Evropy 2, ale i fanoušci populárního podcastu Opravdové zločiny. Nyní se pod hlavičkou společnosti Albatros Media dostává na pulty knihkupectví i stejnojmenný titul, nabízející vyprávění o těch nejotřesnějších zločinech z celého světa.

Podcast Opravdové zločiny vytváří autorka společně se svou kolegyní Barborou Krčmovou. Jeho knižní vydání je ovšem sóloakcí samotné Lucie. Daleko více v něm tak najdete její osobní vklad, a to nejen prostřednictvím popisů samotných zločinů, ale i následných rozhovorů s několika odborníky.

Únosy, vraždy, znásilnění...

Můžete se „těšit“ na několik desítek těch nejhorších vražd, únosů a znásilnění. Někdy i všechno dohromady. Popisy jsou často velice brutální a nechybí jim opravdu zvrácené podrobnosti. Dokazují, že na světě mohou pobíhat opravdu sadističtí lidé, kteří jsou schopni čehokoliv. Pro mnohé představují jednotlivé případy jejich noční můry, protože se občas týkají i malých dětí. Emočně tedy může být čtení pro citlivější jedince poměrně náročné.

Na 280 stran textu se vešlo několik desítek činů proběhlých po celém světě. Díky tomu je jasné, že se nedočkáte úplně podrobných popisů výslechů nebo samotných provedení vražd. Jednotlivé příspěvky jsou zpracované na 4 až 10 stránkách. Najdete v nich často něco málo z dětství vrahů, které zpravidla nebylo úplně šťastné.

Vedle toho se dočkáte popisu místa činu po objevení policisty, základních údajů k jednotlivým proviněním či výši trestu, kterou pachatel obdržel. Nečekejte tedy sáhodlouhé romány, ale spíše faktograficky přesné základy.

Trestná činnost kvete v každém století

Neznamená to ovšem, že by text nebyl čtivý. Autorka vysílá čtenáře po stopách zločinu a oni jen s vytřeštěnýma očima sledují, jaké zrůdnosti se během minulosti odehrávali. Najdete tu sériového vraha už z 19. století, ale většina příběhů se odehrála ve 20. století. Časová posloupnost není úplně dodržena, takže budete postupně skákat napříč lety. Ono by to také bylo velice složité, protože někteří z "přítomných" se dopouštěli své trestné činnosti i desítky let.

Nechybí ani několik fotografií vrahů nebo jejich obětí. Díky tomu si budete moci k jednotlivým jménům přiřadit i tváře a zapůsobí na vás o to silněji. Jestli to ještě vůbec jde, protože už samotný text bude pro mnohé opravdu silné kafe.

Jak to vidí právník, dozorce, kriminalista

Nakonec přichází trojice rozhovorů. První je s právničkou, která hovoří zejména o svých studiích. V nich měla možnost navštívit věznici nebo být několikrát účastníkem pitvy. Následuje vězeňský dozorce, mluvící o úskalích své práce a nejhorších zločincích, jenž hlídal. A nakonec je tu kriminalista, popisující vlastně věci podobné, jen s důrazem na vlastní profesi.

Opravdové zločiny jsou skutečně zajímavou knihou, která všem zájemcům o svět zločinu může přinést mnoho důležitých informací. Najdete tu případy z celého světa, jen ty naše domácí tu jaksi chybí. Zřejmě to tedy bylo záměrem a možná se dočkáme i samostatného souboru českého zločinu.

Na závěr nezbývá než varovat všechny z vás. Buďte opatrní na sebe i své blízké. Po světě pobíhá řada zlých či šílených lidí, kteří čekají na svou další oběť. Bohužel to není pouze minulost. Poslední brutální vražda této knihy se odehrála v letošním roce a je tak opravdu aktuální.

Opravdové zločiny 450

Opravdové zločiny

Autor: Lucie Bechynková

Žánr: Krimi, Literatura faktu

Nakladatelství: BizBooks

Rok vydání: 2021

Počet stran: 280

Hodnocení: 80 %

https://www.cpress.cz/tituly/74519085/opravdove-zlociny/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Ivo T. Budil: Nejsem si jist, zda evropské hodnoty obstojí

TBudil200Profesor Ivo T. Budil patří mezi nejznámější české antropology. Založil a několik let vedl Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. V současnosti působí na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha. Je ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

OSTRAVSKÝ MAJÁLES

majales200Letošní OSTRAVSKÝ MAJÁLES 2013 je tím nejdůležitějším, jaký tu doposud byl, a to nejen z důvodu, že jak Ostravská univerzita, tak VŠB-TU se rozhodly uspořádat tuto velkolepou akci společně na jednom místě, a sice v Dolní obl...

Z archivu...


Literatura

Fejetony s příchutí Británie: Mé anglické sezony

me anglicke sezony 200Po roce od vydání prvotiny fejetonů Anglické listí aneb Coolturní šok české autorky Aleny Damijo přináší nakladatelství Ikar druhý spis fejetonů s názvem Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka. Tentokrát nabízí bližš...

Divadlo

Na podzim do divadla: Listopad

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme hru s příznačným názvem Listopad v podání Šaldova divadla.

...

Film

Na celovečerní film Vyšehrad si ještě počkáme, letos se připomíná seriál s několika bonusy

VyšehradKoronavirus překazil mnoho kulturních plánů. Bohužel se díky němu přesunula i premiéra celovečerního filmu Vyšehrad, a to až na jaro 2022. Tvůrci se proto rozhodli vyslat do kin alespoň jeho prequel v podobě kompletního seriálu i s novými scénami, v...