Román nejen pro mladé: Odvrácená tvář lásky

Román nejen pro mladé: Odvrácená tvář lásky

Tisk

odvracena tvar lasky200Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností… Dvě jasná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce?

 

 

 

V březnu vyšlo v Edici New adult nakladatelství Ikar novinka od u nás oblíbené autorky nejen romantických příběhů Collen Hooverové Odvrácená tvář lásky.

U nás ne neznámá autorka

Colleen Hooverová (* 1979) je americkou bestsellerovou autorkou New York Times, jejíž romantické příběhy se těší obrovskému ohlasu čtenářů. Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Česky jsme si mohli přečíst už pěknou řádku jejích knih: Bez naděje, Ztracená naděje, Život jedna báseň, Možná jednou, Námi to končí, Na obtíž, To nejlepší v nás, Pravda, nebo lež, Nelituji ničeho.

Román s důrazem na přívlastek erotický

Vysokoškolačka Tate Collinsová se přestěhuje do San Franciska ke svému staršímu bratrovi Corbinovi a hned tu noc se seznamuje s jeho nejlepším kamarádem Milesem, který bydlí hned naproti. Není to však zrovna příjemné setkání. On je namol opilý a potřebuje její pomoc. Ona jako ošetřovatelka mu ji poskytne, ale jejich vztah není zrovna přátelský, spíš napjatý až ostražitý. Přesto je to k sobě oba táhne. Jenže Tate pracuje v nemocnici a studuje a Miles je stejně jako Corbin, takže často nebývá celé dny doma. Tak se dohodnou, že jejich vztah bude čistě sexuální. Zvládnou nepodlehnout citům a zůstat pouze v ryze tělesné rovině?

Různé tváře lásky

Colleen Hooverová dokáže psát tak, aby čtenáře vtáhla do děje, který je plný dialogů a pěkně odsýpá. Vybrala si tematiku tělesné přitažlivosti a touhy, tedy vztahu, který má svá jasná pravidla. Ovšem proč tomu tak je, proč podmíněná láska, a jak uvažují hlavní hrdinové? Nejen toto se ve vypravování, které se vyznačuje silnou erotickou jiskrou, ale dotýká se i psychologických aspektů postav, dozvíme. A závěr bude pro mnohé nečekaný, silný a dojemný.

Doporučuji hlavně čtenářkám, které preferují romány primárně o vztazích a erotice, neboť obojího se v knize dočkáte až až.

odvracena tvar lasky

Název: Odvrácená tvář lásky
Autor: Colleen Hooverová
Originální název: Ugly Love (2014)
Žánr: erotický román
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2023, brožovaná
Počet stran: 288
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/odvracena-tvar-lasky/kniha/13680/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Radka Zaciosová: "Jsem to pořád já, jenom s drsnou životní zkušeností"

radka zaciosova200Právě vyšla kniha Radky Zaciosové Vozík a vězení je pro každého. Radka mi zhruba před dvěma lety poslala první verzi své knihy, neboť byla zvědavá na můj názor. Když jsem knihu dočetla, resp. „zhltla“, zůstala jsem v...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Co se děje v lidském těle hravou formou

co se deje v lidskem tele 200Spolu se začátkem školy nás v září nakladatelství Edika chtělo poučit děti o tom, jak funguje lidské tělo a vydalo zábavnou knihu Pavly Šmikmátorové s parádními ilustracemi Pavly Navrátilové Co se děje v lid...


Literatura

Ochutnávačka. Práce plná laskomin?

Ochutnávačka, perexMilujete jídlo? Pak vám možná povolání ochutnávače připadá jako ideální zaměstnání. Jenže to rozhodně není. Ne v případě Magdy, hlavní hrdinky románu z druhé světové války. Ano, ochutnala spoustu laskomin, ale každé sousto ji mo...

Divadlo

Báby - tak trochu jiné divadlo

baby perexAsymetrická scéna. Miniaturní bába. Operní duet. Trocha tělesné akrobacie a velký boj proti nesmyslnému režimu. To všechno v sobě ukrývá nová inscenace Báby Divadla Na zábradlí. Pesimistickými a snad až místy surreálnými texty bojoval Daniil Char...

Film

Čekám až mi umře pes, abych se mohla zastřelit

Olive KitteridgeováSvérázná Olive Kitteridgeová vás rozesměje i rozpláče ve skvělém románu Elisabeth Stroutové, která za byla za tento svůj počin oceněná Pulitzerovou cenou. Olive Kitteridgeová byla...