Zlé časy – netradiční česká scifi

Zlé časy – netradiční česká scifi

Tisk

zle casy200V únoru vydalo nakladatelství Laser novou scifi knihu Michala Březiny s názvem Zlé časy o netradičním cestovali časem. Záměrně neuvádím slovo „hrdina“, ale počkejte sami… Co myslíte, bude hůř?

 


Česká krev

Michal Březina (* 1977) v bujarém mládí cestoval stopem po Evropě za vydatnými zážitky, z dlouhé chvíle běsnil v několika metalových kapelách, po trvalém usazení v rodinném životě spolupracoval s e-magazíny Sci-fi svět Vanili nebo Howard. Se zápalem se v současné době věnuje počítačové grafice, podílí se na podobě hororového časopisu Krátký řez nebo slovenského e-magazínu Charon. Napsal knihy: Pošuci z galaxie Real (2010), Měsíční deník (2016), Uchovej mou duši (2018), Do smrti daleko (2021), Není nebe nad Mexikem (2023).

Přečtěte si rozhovor s autorem knihy: „Cestování v čase otvírá široké brány nápadům, to mám opravdu rád.“

Seznamte se, Dušan Hofírek

Když se rozdával rozum, tak se na našeho hrdinu Dušana Hofírka asi moc nedostalo. Zato štěstí má habaděj – i proto dokáže procházet bludištěm časoprostoru tak, jako nikdo jiný. Třebaže si původně myslel, že bude působit jako armádní pošťák a ne, že to bude jeho maličkost, která bude cestovat do nejrůznějších míst a hlavně časů. Nechal se naverbovat k agentuře Post Finem a nutno říci, že průzkum časoprostoru se zkomplikoval hned při první výpravě a najednou na něm leží celý osud světa.

Knihu Zlé časy můžete vyhrát v naší soutěži: Získejte sci-fi Zlé časy

Minulost, budoucnost a zlé časy

K přečtení knihy mě nalákala obálka, která k příběhu perfektně sedne. Anotace zaujala taky, i když jsem si představovala hrdinu v lesklé zbroji, správňáka, co má pro strach uděláno a ne někoho, kdo snad nejvíc připomíná typického českého hloupého Honzu.

Rychlý sled různých časových os působí ze začátku trochu chaoticky, autor námět na první dobrou nevyždímal tak, jak mohl, ale ono to byl vlastně záměr. Kniha je plná hlášek a odkazů a pobaví všechny, kteří si rádi přečtou originální scifi. Navíc bychom měli podporovat nadějné české autory.

zle casy

Název: Zlé časy
Autor: Michal Březina
Obálka: Michal Kuba
Žánr: scifi, česká literatura
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 248
Hodnocení: 65 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zle-casy/kniha/14668/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nepodceňujte důležitost vyšetření sluchu. V roce 2050 bude jeho ztrátou postiženo až 900 milionů lidí

REJA Rozhovor Ing. Strnada perexU příležitosti Světového dne sluchu vám dnes přinášíme rozhovor s panem inženýrem Strnadem o sluchu, sluchových ztrátách a možnostech jejich kompenzace, o tom, jak si vybrat vhodné sluchadlo, a proč ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Učytelskej: Boj s větrnými mlýny v českém školství

ucytelskej 200Jaroslav Konvička stylově v září vydal román Učytelskej, kde zužitkoval své zkušenosti z pedagogické praxe. V předmluvě píše, že se nejedná o autobiografický román, ale fikci vyrostenou z mnoha zrnek pravdy.

...

Literatura

Učytelskej: Boj s větrnými mlýny v českém školství

ucytelskej 200Jaroslav Konvička stylově v září vydal román Učytelskej, kde zužitkoval své zkušenosti z pedagogické praxe. V předmluvě píše, že se nejedná o autobiografický román, ale fikci vyrostenou z mnoha zrnek pravdy.

...

Divadlo

Záhada Jablůňkov witch

altČarodějnici, která stojí za ztrácením dětí, nemají jen v Blair. Jedna jí podobná řádí i ve vesnici Jablůňkov. Tu z Blair “jen” mapovali studenti s kamerou v ruce, proti čarodějnici od Jablůňkova byl nasazen detektiv Lupa. Její záhadu rozpl...

Film

Do kin míří filmový portrét Mira Žbirky

Meky 200Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky pře...