Moudrost koní

Moudrost koní

Tisk

Moudrost koniVšechno, co v životě opravdu potřebujete znát, se můžete naučit od koní. Je to pravda? Po přečtení Moudrosti koní o tom začnete přemýšlet. Je obecně známo, že koně mají vyšší citlivost a znamenitě vycítí rozpoložení lidí kolem nich. Jejich styl vzájemné komunikace je vyladěn na přijímání nejmenších změn v chování zvířat, koní i lidí i svého okolí.

 

Knihu jsem četla s tím, že jsem znala až duchovní pojednání Lindy Kohanov a celé toto jemné pojetí duše koně. Možná mi právě v těchto knihách scházelo to, co jsem našla v Moudrosti koní. Ta praktická stránka „zaříkávání koní“.

Tady se totiž dozvíte mnoho z toho, co se učí v těch cenných kurzech komunikace s koněm a troufnu si říci, že kdo má svého koně a může s ním každý den trávit čas, může i jen díky této nepříliš objemné knize výrazně zlepšit svůj vztah s ním. Hranice, komunikace, vnímání koně a vnímání člověka – jak v tom všem najít soulad a společnou cestu. Kolik se toho pozorný člověk a jezdec dozví z chování koně o světě kolem sebe? Moc… a mnohem víc, než je sám svými smysly schopen zachytit.

Autor se dělí i o své vlastní zážitky, zkušenosti, takže často se kniha mění v příjemně prožívané dobrodružství. Vlastně tak nějak plyne… nenásilně a hezky. A jakoby mimochodem se toho hodně dozvíte.

Moc se mi líbí styl, kterým je kniha psána a oceňuji tak práci překladatelky. Zachovala atmosféru a uctila tak krásné dílo Granta Golihera.

Nádherná obálka, plastická a příjemná na dotek – možná malinko jako jemné koňské nozdry – už jen dotvářejí tu chuť vzít si knížku do přírody ke koním. Do postele k večernímu čtení o milovaném tématu.

Nádherný počin, který na pultech knih vyniká nejen krásnou obálkou, ale i obsahem.

moudrost koní

Moudrost koní

Original: Think Like A Horse

Autor: Grant Golliher

Vydáno, Jota, 2022

Překladatelka: Helena Hartlová

www.jota.cz/moudrost-koni 

Hodnocení: 100 %


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Klučov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Bohyně odplaty: pátrání po bandě sériových vrahů ve starověkém Římě

bohyne odplaty 200Všem, kteří si oblíbili sympatického detektiva (přesněji řečeno soukromého informátora) Marca Didia Falcona a jeho trochu svérázné příbuzenstvo, přináší nakladatelství BB/art jeho dvacátý příběh, nazvaný Bohyn...


Literatura

Temný rytíř povstal

temny 200Bruce bydlí v Gotham City, kde je o zábavu vždycky postaráno. Nečekaně a za záhadných okolností umírají jeho rodiče a Bruce se rozhodne bojovat se zločinem, aby pomstil jejich smrt. O pomstu ale zrovna dvakrát nestojí jeho komorník Alfréd, který se po ...

Divadlo

Letní divadelní program pod petropavelskou katedrálou

biskupsky dvur 200Malebný kout Zelného trhu ožívá neochvějně každé léto už čtrnáct let poutavými příběhy z dílny Městského divadla Brno. I tentokrát je pro vás již připravena vskutku rozmanitá programová nabídka plná hvězd, které můžete obdivovat na letn...

Film

Zahajovací večer Severského filmového podzimu

sfp 200Severský filmový klub zahájil ve čtvrtek 9. listopadu v kině Lucerna další ročník festivalu Severský filmový podzim. Jeho cílem je přiblížit divákům severskou filmovou tvorbu a vybrat to nejlepší co se v poslední době urodilo. Filmy se promítají v originálním znění s českými ...