Moudrost koní

Moudrost koní

Tisk

Moudrost koniVšechno, co v životě opravdu potřebujete znát, se můžete naučit od koní. Je to pravda? Po přečtení Moudrosti koní o tom začnete přemýšlet. Je obecně známo, že koně mají vyšší citlivost a znamenitě vycítí rozpoložení lidí kolem nich. Jejich styl vzájemné komunikace je vyladěn na přijímání nejmenších změn v chování zvířat, koní i lidí i svého okolí.

 

Knihu jsem četla s tím, že jsem znala až duchovní pojednání Lindy Kohanov a celé toto jemné pojetí duše koně. Možná mi právě v těchto knihách scházelo to, co jsem našla v Moudrosti koní. Ta praktická stránka „zaříkávání koní“.

Tady se totiž dozvíte mnoho z toho, co se učí v těch cenných kurzech komunikace s koněm a troufnu si říci, že kdo má svého koně a může s ním každý den trávit čas, může i jen díky této nepříliš objemné knize výrazně zlepšit svůj vztah s ním. Hranice, komunikace, vnímání koně a vnímání člověka – jak v tom všem najít soulad a společnou cestu. Kolik se toho pozorný člověk a jezdec dozví z chování koně o světě kolem sebe? Moc… a mnohem víc, než je sám svými smysly schopen zachytit.

Autor se dělí i o své vlastní zážitky, zkušenosti, takže často se kniha mění v příjemně prožívané dobrodružství. Vlastně tak nějak plyne… nenásilně a hezky. A jakoby mimochodem se toho hodně dozvíte.

Moc se mi líbí styl, kterým je kniha psána a oceňuji tak práci překladatelky. Zachovala atmosféru a uctila tak krásné dílo Granta Golihera.

Nádherná obálka, plastická a příjemná na dotek – možná malinko jako jemné koňské nozdry – už jen dotvářejí tu chuť vzít si knížku do přírody ke koním. Do postele k večernímu čtení o milovaném tématu.

Nádherný počin, který na pultech knih vyniká nejen krásnou obálkou, ale i obsahem.

moudrost koní

Moudrost koní

Original: Think Like A Horse

Autor: Grant Golliher

Vydáno, Jota, 2022

Překladatelka: Helena Hartlová

www.jota.cz/moudrost-koni 

Hodnocení: 100 %


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Neviem či som si to tak vymodlila, ale aj pre mňa to bol spevácky najlepšie odspievaný koncert

ZEA200Speváčka ZEA, vlastným menom Alžbeta Ferencová, vystúpila na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne po prvýkrát. Ide o mladú speváčku, ktorá odštartovala svoju kariéru a len nedávno vydala prvý debutový album Burning light. Jej hlas je výnimočný to poznamena...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Arcikuplířka

DEKAMERON 200Arcikuplířka je přezdívka jedné z nejslavnějších knih všech dob – Dekameronu. Současníci Dekameronu prý kvůli frivolnímu obsahu přezdívali Kníže Galeotto; ten se proslavil jako prostředník lásky mezi Lancelotem a královnou Ginevrou v legendě o...


Literatura

Zvířecí encyklopedie tak trochu jinak

 

podivuhodna enc perexNedávno představilo nakladatelství Host novinku ze světa dětské naučné literatury - Podivuhodnou encyklopedii zvířat švýcarské výtvarnice Adrienne Barmanové. Najdeme v ní přes šest set živočichů rozdělených do čty...

Divadlo

Mladá krev a staré kosti divadelní tradice v příští sezóně HaDivadla

hadivadlo200Brněnské HaDivadlo se ve své 39. sezóně 2013/2014 chystá obrátit svoji pozornost k protipólu dvou postav hrdina – monstrum v klasických dramatických textech. Divadlo se navrátí k ikonám české i světové divadelní tradice, jako j...

Film

Velice účelná procházka Alexandra Hackenschmieda

Hackenschmied 200Alexander Hackenschmied nepatří k našim nejznámějším dokumentaristům - a není se čemu divit. Vždyť tu působil jen v době před druhou světovou válkou a poté se (s mírně pozměněným příjmením - jako Hammid) prosazoval ve Spojených státech. Jeho samost...