Osobitá francouzská jednohubka: Bazar u puntíkaté zebry

Osobitá francouzská jednohubka: Bazar u puntíkaté zebry

Tisk

bazar u puntikate zebry200V červnu vydalo nakladatelství Grada v edici 7lásky knihu Francouzsky Raphaëlle Giordano s poutavým názvem Bazar u puntíkaté zebry. Svérázný laskavý příběh je milým čtením vhodným pro klidné večery.

 Debutantka na české scéně

Raphaëlle Giordano (* 1974) je spisovatelka, malířka, kreativní koučka. Starší dcera rozhlasového a televizního moderátora, známého textaře Jeana Nohaina (1900-1981), získala diplom z grafiky na univerzitě Estienne v roce 1998. Pracuje v pařížské kreativní komunikační agentuře, avšak v roce 2006 odstoupila, aby vytvořila svou vlastní společnost Emotone, kreativní agenturu s koučingem pro firmu.

Unikát

Geniální vynálezce Basil Vega se vrací do rodného městečka, aby zde otevřel atypický obchod s mechanickými hračkami, nezvyklými udělátky a záludnými hrami pro každého, kdo o to stojí. Jeho výtvory plné emocí čeří poklidné vody maloměsta a kvůli své inovátorské a svérázné duši štvou konzervativní Louise, šéfredaktorku místních novin, která se vynasnaží udělat vše, aby Basila vyhnala. Jeho (nepravděpodobným) spojencem v tomto boji se stane patnáctiletý Arthur, který má problémy s autoritami a nakonec i policií. Tento problém zažehná Basil, když mu nabídne brigádu u něj v obchodě a kupodivu se spřátelí i s jeho matkou Giulií. Podaří se jim společnými silami uchránit jeho kouzelný obchod?

Odpočinková četba

Už od prvního seznámení s protagonistou musí čtenář chápat, že tato kniha přináší opravdu něco jiného, není plná vzrušujícího děje, ale hýří jedinečností a optimismem. Podporuje unikátnost jedince a povzbuzuje ho, aby se nebál jít za svými sny, ať už se zdají být sebevíc nemožné. Tudíž jejím dalším přívlastkem by bylo slovo motivační - v tom nejlepším slova smyslu. Pokud hledáte laskavost a povzbuzení, pak byste měli sáhnout právě po Bazaru u puntíkaté zebry.

bazar u puntikate zebry

Název: Bazar u puntíkaté zebry
Autor: Raphaëlle Giordano
Původní název: Le bazar du zebre á pois
Žánr: světová literatura
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 304
Hodnocení: 80 %

Odkaz: https://www.grada.cz/bazar-u-puntikate-zebry-11569/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Marek Dusil: „Nic bych neměnil, všechno nějak plyne…“

dusil marek200Cítí se spíše folkařem, ale zároveň v sobě nechává probublávat spodní rockový proud. S formací Marek Dusil Blend chystá nové album a své písně nejraději předkládá v prostém akustickém hávu. Rád hraje pro vnímavé publikum. Br...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Fimbul - když dva potřebují změnu a klídek na chalupě nahradí drama

fimbul perexHKnížka Fimbul od nakladatelství JaS je menšího formátu a má na první pohled zajímavě řešené balení. Průsvitná obálka mě nadchla okamžitě už na omak. A vyzývala mě, ať ji neodložím.

 

...

Literatura

Syn draka aneb Dracula dostává nový rozměr

Syn draka perexNěkdo touží po moci, někdo po svobodě a někdo jen po setkání se starým přítelem. Draculu Brama Stokera zná asi každý. Úpíří téma hraběte Draculy již bylo vyčerpáno? Opak je pravdou, dokazuje česká autorka Kristýna Freiová v novém románu S...

Divadlo

RADIO TYGR odvysílá živě rozhlasové hry, rozhovory i koncert kapely DebbiLove

RADIO TYGR 200Divadelní soubor Tygr v tísni připravuje další živé vysílání online RADIA TYGR z Divadla VILA Štvanice. V sobotu 30. 1. mezi polednem a půlnocí nabídne poslouchačům atraktivní rozhlasový program pro dospělé i pro děti. Těšit se mohou na aut...

Film

Jak správně napsat rozbor filmu

RozborFilmu perexRadomír D. Kokeš se řadí k vyznavačům neoformalismu, jak potvrzuje jeho spoluúčast na české předmluvě ke kanonickému spisu Bordwella a Thompsonové Umění filmu. To znamená, že upřednostňuje průzkum toh...