Osobitá francouzská jednohubka: Bazar u puntíkaté zebry

Osobitá francouzská jednohubka: Bazar u puntíkaté zebry

Tisk

bazar u puntikate zebry200V červnu vydalo nakladatelství Grada v edici 7lásky knihu Francouzsky Raphaëlle Giordano s poutavým názvem Bazar u puntíkaté zebry. Svérázný laskavý příběh je milým čtením vhodným pro klidné večery.

 Debutantka na české scéně

Raphaëlle Giordano (* 1974) je spisovatelka, malířka, kreativní koučka. Starší dcera rozhlasového a televizního moderátora, známého textaře Jeana Nohaina (1900-1981), získala diplom z grafiky na univerzitě Estienne v roce 1998. Pracuje v pařížské kreativní komunikační agentuře, avšak v roce 2006 odstoupila, aby vytvořila svou vlastní společnost Emotone, kreativní agenturu s koučingem pro firmu.

Unikát

Geniální vynálezce Basil Vega se vrací do rodného městečka, aby zde otevřel atypický obchod s mechanickými hračkami, nezvyklými udělátky a záludnými hrami pro každého, kdo o to stojí. Jeho výtvory plné emocí čeří poklidné vody maloměsta a kvůli své inovátorské a svérázné duši štvou konzervativní Louise, šéfredaktorku místních novin, která se vynasnaží udělat vše, aby Basila vyhnala. Jeho (nepravděpodobným) spojencem v tomto boji se stane patnáctiletý Arthur, který má problémy s autoritami a nakonec i policií. Tento problém zažehná Basil, když mu nabídne brigádu u něj v obchodě a kupodivu se spřátelí i s jeho matkou Giulií. Podaří se jim společnými silami uchránit jeho kouzelný obchod?

Odpočinková četba

Už od prvního seznámení s protagonistou musí čtenář chápat, že tato kniha přináší opravdu něco jiného, není plná vzrušujícího děje, ale hýří jedinečností a optimismem. Podporuje unikátnost jedince a povzbuzuje ho, aby se nebál jít za svými sny, ať už se zdají být sebevíc nemožné. Tudíž jejím dalším přívlastkem by bylo slovo motivační - v tom nejlepším slova smyslu. Pokud hledáte laskavost a povzbuzení, pak byste měli sáhnout právě po Bazaru u puntíkaté zebry.

bazar u puntikate zebry

Název: Bazar u puntíkaté zebry
Autor: Raphaëlle Giordano
Původní název: Le bazar du zebre á pois
Žánr: světová literatura
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 304
Hodnocení: 80 %

Odkaz: https://www.grada.cz/bazar-u-puntikate-zebry-11569/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Kolikrát si připadám jak na houpačce, říká herec Martin Vrtáček

vrtacek 200Za dvacet let ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti toho získal herec Martin Vrtáček požehnaně. A nejsou to jen ceny publika i kritiky a ovace. Početná plejáda rozmanitých postav a charakterů z něj vybrousily osobnost, které nechybí pokora i sc...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Ocelové srdce: Jednohubka od Alberta Čuby

ocelove srdce 200Noir román z černého města to je podtitul díla Ocelové srdce od českého herce, spisovatele, režiséra, producenta a divadelníka Alberta Čuby.

...

Literatura

Zlomené srdce


obal Zlomene srdceAnglický spisovatel Tim Weaver není českým čtenářům thrillerů neznámou osobou.

 

...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

I v továrně se dějí zajímavé věci

karlik perex 1Film Karlík a továrna na čokoládu (2005) je povedeným pokračováním kariéry režiséra Tima Burtona a herce Johnnyho Deppa. Vybrali si k tomu klasické téma o mocném muži a jeho poddaných, jen ho tak trochu obrátili vzhůru nohama.