Matka Elona Muska má plán
Banner

Matka Elona Muska má plán

Tisk

Kdyz ma zena plan 200Matka Elona Muska je supermodelkou od útlého mládí, ale nejvíc zakázek má nyní, po sedmdesátce. Věděla jsem, že je to žena, která se před ničím nezastaví, a něco málo jsem se o ní dozvěděla už v knize o Elonu Muskovi. Ale drtivá většina informací a příběhů, vyprávěných očima Maye Musk, mne velmi překvapila.

 

A navíc – tak čtivou knihu jsem už dlouho neměla.

Maye Musk je skvělá vypravěčka, která nejen donutí čtenáře zanořit se do příběhu, do atmosféry, ale navíc ho nechá vylovit i nějaké moudro, které se mu zaryje pod kůži.

Třeba to, že čokoládu máte vyprovodit z domu s posledním hostem.

Dietoložka a terapeutka

Ano, nevěděla jsem, že Maye je také dietoložka, terapeutka. Ví, jak souvisí psychika s jídlem, přejídáním, nejedením, i ona měla období, kdy byla o pár desítek kilo těžší. Ví, jaké to je zajídat strach, neúspěch a obrovský emoční hlad. Ví dokonce, jaké to je žít s tyranem. Dětství, které částečně zažil i malý Elon a ostatní děti s jejich otcem bylo více než děsivé, týraná těhotná i rodící matka – to srdce usedá.

Spokojená sama se sebou

Možná právě proto se toho o vztazích dál už moc nedozvíte. Samozřejmě sem tam si Maye něco dopřála, ale její životní cesta ji dovedla k tomu, že začala být spokojená sama se sebou. A sama. Její životní vztahový příběh je velmi spojený s prací, cestováním a hlavně odvahou se stěhovat.

Vzít vše a začít znovu.
Což, myslím, je i hlavní klíč k jejímu úspěchu.

Druhou silnou stranou této ženy pro mne byl její vztah k jídlu. Jak moc lidi řeší bílkoviny! Přitom za svou výživářskou praxi nepotkala nikoho, kdo by trpěl nedostatkem bílkovin. Jak moc řeší to či tamto? Ach bože, však stačí jen dělat to, co je logické: nevadí se jeden den přejíst, druhý den si odlehčete…a tu čokoládu si dopřejte jen svátečně. Mnoho z toho, co napsala, je tak logické, tak obyčejné, tak jasné!

Vlídná, klidná, moudrá

Znovu jsem uvědomila, jak dnešní doba komplikuje naprosto všechno. A že lze sestavit jídelníček z běžně dostupných a navyklých jídel tak, aby byl dokonalý. Jde o to, jen zachovat střídmost. A vlídný, klidný a moudrý tón autorky jen dokresloval dobrou náladu, kterou jsem si jakožto čtenářka odnesla.

Čtenářka hledající, bojující se zdravým přístupem k jídlu i životu.

A tady jsem našla moudrou mentorku.

maye

Když má žena plán
Originál: A Woman Makes A Plan
Autorka: Maye Musk
Vydalo nakladatelství Jota, 2021

Hodnocení 100 % (žádné chyby, fakt) I těžký, kvalitní křídový papír a příjemná, elegantní grafika!

https://www.jota.cz/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tara Fuki: „Pořád se dokážeme navzájem příjemně a vtipně překvapovat“

TaraFuki 200Violoncellové duo Tara Fuki tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, ex Rale, Kubilai Khan Investigations) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble, hostuje např. v kapele Anety Langerové, ex Cho...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Ve městě řádí sériový vrah. A všechny jeho oběti vypadají jako ona

katemusizemrit perexKate se právě vrátila z dovolené, kde se snažila vyrovnat s rozchodem se svým dlouholetým partnerem. Informace o tom, že ve městě byla zavražděná dívka, ji znepokojila, ale nevěnovala jí více pozornosti. Pak se objevila druhá m...


Literatura

Röhrig tarot patří k těm, nad kterými žasnete

Rohrig 200Röhrig tarot spatřuje světlo knihkupeckých světel už potřetí a není divu. Patří totiž k něčemu, co nelze tak dobře přirovnat k tarotové klasice. On totiž nepříjemně a pichlavě vybočuje. A to z něj dělá dílo, nad kterým budete snad do konce života h...

Divadlo

Být za Husáka rebelujícím teenagerem nebylo vůbec lehké

200divRevolta jde obvykle ruku v ruce s mládím. Kdy jindy se má taky člověk plný ideálů a snů bouřit proti autoritám ve škole a doma, u kterých nenachází žádné pochopení. Studentka gymnázia Helena Součková, jejíž jedinou starostí kdysi dávno bylo, jestli jí ro...

Film

Sněhulák? Spíš nesourodá sněhová břečka

snehulak 200Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku běží od 12. října v kinech. Tvůrci a marketéři slibují, že se budeme bát. Ti, co četli knižní předlohu Jo Nesba ví, že by se bát měli. Převézt knižní bestseller známý všude po světě do filmové podoby je vždy velká loter...