Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Tisk

Parfumerie Douglas perexUž jako malé dítě je Marie Carstensová fascinována parfémy hamburských dam. Proto si se sestrou Annou slíbí, že si jednou otevřou vlastní parfumerii.

 


Inspiraci pro své budoucí podnikání nacházejí v Bruselu, v Paříži i ve francouzském městě vůní Grasse. Setkávají se se slavnými lidmi, například s Coco Chanel nebo legendárním parfumérem Francoisem Cotym. S mnoha novými nápady se pak vracejí do hanzovního města, aby zde, v srdci Hamburgu, mohly pracovat na otevření svého obchodu Douglas. Jaká bude jejich cesta k úspěchu?

Kniha od úspěšných autorů historických románů
Knihu Parfumerie Douglas: Vznik rodinného impéria v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar. Na její obálce je napsáno jméno Charlotte Jacobi, což je pseudonym autorů Evy-Marie Bastové a Jørna Prechta. Eva-Maria Bastová je novinářka a autorka řady knih literatury faktu, detektivek a historických románů. Obdržela četná ocenění, mimo jiné cenu pro Německé místní novináře nadace Konrada Adenauera v kategorii dějin. Jørn Precht je profesorem na Vysoké škole médií ve Stuttgartu a vícekrát oceněný autor scénářů filmové a televizní produkce. Napsal několik knih literatury faktu a historických románů a získal cenu Bronzový Homér za historický román v roce 2018.

Pohádka na pozadí skutečných historických událostí
Táto kniha vyniká především skvěle vykreslenou atmosférou. Již od první stránky vás přenese do jiného času a prostoru a ukáže vám svět, který už dávno neexistuje. Nechybí ani zajímavosti o parfémech, které vás častokrát překvapí. Pokud jde o historickou přesnost, autoři moc pramenů nenašli, a tak těch několik věcí, které zjistili, doplnili podle vlastní fantazie. Jejich nápady jsou originální a dokonale zapadají do celkového rámce příběhu, a tak snadno uvěříte, že to, co autoři popisují, se klidně mohlo stát.

Více než na samotnou parfumerii se však kniha zaměřuje na vztahy a romantiku. Pokud jde o samotné podnikání, příběh klouže po povrchu, a tak se o tomto tématu nic moc nedozvíte. Sestrám se všechno daří a nic pro ně není překážkou. O tom, jak se jim vedlo za války a jaké důsledky pro ně měla prohra Německa, zde nenajdete ani zmínku. Proto je příběh spíše pohádkou odehrávající se na pozadí skutečných událostí, která nadchne zejména ženy, které rády čtou o lásce a splněných snech.

Parfumerie Douglas

PARFUMERIE DOUGLAS: VZNIK RODINNÉHO IMPÉRIA
Autor: Charlotte Jacobi
Originální název: Eine Familiensaga über die Geschichte der Parfümeriekette Douglas
Žánr: historický román, pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/549974-parfumerie-douglas-vznik-rodinneho-imperia.html


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Přes překážky ke hvězdám

vojtech senkyr 200Vojtěch Šenkýř je začínajícím zpěvákem na české hudební scéně, který se dostal do povědomí diváků nejen díky známé hudební soutěži SuperStar. Vojtěch je velice usměvavý, charismatický a pohodový týp...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Pšenica – áno či nie?

pseniAj vy máte radi vôňu čerstvého chleba? A možno vám je po chlebe ťažko aj bez toho, aby ste trpeli celiakiou. Odpoveď je alergia alebo intolerancia na pšenicu. Ale ako sa mám vzdať pšenice, veď je predsa vo všetkom!


Literatura

Vášeň ku knihe alebo príbeh emancipácie žien

zeny200Ako napovedá názov knihy, pôjde o vášeň, o silné emócie a zmenu sociálneho postavenia. To všetko má za následok kniha. Dnes vymierajúci predmet, do ktorého musíme mládež nútiť, v 18. storočí kľúč k pokroku a vzdelanosti.

...

Divadlo

Divadelně-pohybové představení MANSON v NoDu: když je tanec eufemismem pro agresi
ImageNa otázku, proč miluji skupinu DOT 504 (a vedle mě i stovky dalších fanoušků a příležitostných diváků), se nabízí velice snadná odpověď: protože jsou mladí, talentovaní, charismatičtí a otevření novým experimentům. A...

Film

Jediné velkoformátové české kino IMAX slaví 10 let promítání Statistiky odhalily překvapení: Avatar nebyl jeho nejnavštěvovanějším filmem

imax200Jediné velkoformátové kino IMAX v České republice slaví kulaté narozeniny. V březnu uplyne 10 let od jeho otevření. Vůbec první veřejná česká projekce na obřím plátně proběhla ve čtvrtek 20. března 2003, zahajovacím filmem provozu kina IMAX