Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Tisk

Parfumerie Douglas perexUž jako malé dítě je Marie Carstensová fascinována parfémy hamburských dam. Proto si se sestrou Annou slíbí, že si jednou otevřou vlastní parfumerii.

 


Inspiraci pro své budoucí podnikání nacházejí v Bruselu, v Paříži i ve francouzském městě vůní Grasse. Setkávají se se slavnými lidmi, například s Coco Chanel nebo legendárním parfumérem Francoisem Cotym. S mnoha novými nápady se pak vracejí do hanzovního města, aby zde, v srdci Hamburgu, mohly pracovat na otevření svého obchodu Douglas. Jaká bude jejich cesta k úspěchu?

Kniha od úspěšných autorů historických románů
Knihu Parfumerie Douglas: Vznik rodinného impéria v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar. Na její obálce je napsáno jméno Charlotte Jacobi, což je pseudonym autorů Evy-Marie Bastové a Jørna Prechta. Eva-Maria Bastová je novinářka a autorka řady knih literatury faktu, detektivek a historických románů. Obdržela četná ocenění, mimo jiné cenu pro Německé místní novináře nadace Konrada Adenauera v kategorii dějin. Jørn Precht je profesorem na Vysoké škole médií ve Stuttgartu a vícekrát oceněný autor scénářů filmové a televizní produkce. Napsal několik knih literatury faktu a historických románů a získal cenu Bronzový Homér za historický román v roce 2018.

Pohádka na pozadí skutečných historických událostí
Táto kniha vyniká především skvěle vykreslenou atmosférou. Již od první stránky vás přenese do jiného času a prostoru a ukáže vám svět, který už dávno neexistuje. Nechybí ani zajímavosti o parfémech, které vás častokrát překvapí. Pokud jde o historickou přesnost, autoři moc pramenů nenašli, a tak těch několik věcí, které zjistili, doplnili podle vlastní fantazie. Jejich nápady jsou originální a dokonale zapadají do celkového rámce příběhu, a tak snadno uvěříte, že to, co autoři popisují, se klidně mohlo stát.

Více než na samotnou parfumerii se však kniha zaměřuje na vztahy a romantiku. Pokud jde o samotné podnikání, příběh klouže po povrchu, a tak se o tomto tématu nic moc nedozvíte. Sestrám se všechno daří a nic pro ně není překážkou. O tom, jak se jim vedlo za války a jaké důsledky pro ně měla prohra Německa, zde nenajdete ani zmínku. Proto je příběh spíše pohádkou odehrávající se na pozadí skutečných událostí, která nadchne zejména ženy, které rády čtou o lásce a splněných snech.

Parfumerie Douglas

PARFUMERIE DOUGLAS: VZNIK RODINNÉHO IMPÉRIA
Autor: Charlotte Jacobi
Originální název: Eine Familiensaga über die Geschichte der Parfümeriekette Douglas
Žánr: historický román, pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/549974-parfumerie-douglas-vznik-rodinneho-imperia.html


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor se Siri Pettersen, autorkou trilogie Havraní kruhy

Siri PettersenSiri Pettesen je norská spisovatelka a designérka, známa především díky své populární trilogii Havraní kruhy, která žne úspěchy i v České republice. Jak se cítila, když svou knihu držela poprvé v rukou? A je nějaká z jejich postav i...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Brutální Anděl smrti

andel perexS Richardem Sklářem a jeho hlavní hrdinkou Bo, jsme se měli možnost poznat minulý rok. Tehdy Bo místo klidného života po padesátce, musela vytáhnout starou výzbroj z let, kdy aktivně pracovala v tajných službách ministerstva vnitra, a bojovat na ži...


Literatura

Autorka Hunger Games přichází s trochu ostřejší pohádkou

big gregor-a-mesto-pod-mestem-2Ji-383727Čeští čtenáři mají konečně možnost přečíst si první díl série Letopisy podzemě od autorky Hunger Games Suzanne Collins. Gregor a město pod městem vyšel v originále již roku 2003, ale v ...

Divadlo

Smějte se! Přichází jeho urozenost Leonard z Prasečkova

pan-z-praseckova 200Více jak po půl století se vrací na české jeviště Molièrova komedie-balet Pán z Prasečkova. Hra, která sloužila pro pobavení šlechty po náročném lovu, se teď snaží získat diváky, pod režijním vedením Han...

Film

Vlčí jáma - mistrné zpracování milostného trojúhelníku

altVlčí Jáma je psychologické drama podle stejnojmenné knihy. Osiřelá dívka Jana začíná nový život v domě starosty a jeho starší manželky, kteří se sirotka ujali. Jana je jemná, slušně vychovaná a poddajná dívka, která se zcela podřizuje svým nový...