Sheleana Aiyana: Staň se tou pravou

Sheleana Aiyana: Staň se tou pravou

Tisk

Stan se tou pravou perexNemáte ve vztazích úspěch a už si skutečně začínáte myslet, že chyba bude ve vás? Nerada to říkám, často je to pravda. A pokud už o sobě samé i nevybíravě přemýšlíte, pak si udělejte velkou stopku a tlustou čáru! Kritikou se nikam nedostanete. Knih o tom, jak zacelit rány způsobené dětstvím, různými životními traumaty, je jistě na trhu jistě dost, tato mne překvapila především perfektní strukturou, která umožňuje okamžitě nalézt to, co potřebujete. 

 

Ale můžete ji číst od začátku…

… vlastně byste tím měli začít. Protože kde začít rozplétat klubko ublížené ženy, která už začala týrat i sama sebe, to je dobré nechat v rukou někoho, kdo něčím takovým prošel a pak se tím vším profesionálně zabýval. Pak přijde chvíle, kdy se něhou rozplynete sama nad sebou, nad svou minulostí, nad svým často odmítaným a nyní znovu nalezeným vnitřním dítětem, až se vámi rozhostí ta klidná, hladivá, teplá láska k sobě samé. TO odpuštění všeho, co bylo… co jste byla nucena zažít a čeho jste napáchala sama na sobě, pak ke slovu přijde jedno velké ANO na větu výše.

A pokud stále nejste tou pravou pro někoho, patrně nejste tou pravou ani pro sebe. Nevidíte se. Neslyšíte se. Možná se dokonce uvnitř nenávidíte.

Ach, těch projevů sebe nenávisti a stresu může být. A třeba přejídání nebo snaha zavděčit se všem tu může být také!

Učíme se sebehodnotě a tomu, kde vůbec svou hodnotu hledat.

U částí, kde autorka povídala o sobě, o svých minulých bolestech, a u částí, kde obecně ty nejčastější bolesti vyjmenovává včetně jejich prožívání, jsem byla dojata. Bolestně dojata.

U částí, kde se vydáváme na cestu k lepšímu já, a k milovanému a milujícímu partnerovi, jsem byla šťastná. Tuším, že to, o čem autorka píše, je skutečné, a když známe sebe a ceníme si sebe samého, v podstatě nás přestanou zajímat partneři, kteří si nás neváží. Nebo se k nám chovají podvědomě i více viditelně jako naši rodiče, například.

A účinné.

A že u sebe musí každý začít.

Struktura knihy se dá rozdělit na:

-          Hledání v minulosti, odkrývání toho, proč se vztahujeme k lidem tak, jak se vztahujeme

-          Hledání své opravdové podoby

-          Naladění se na ty správné vztahové vzorce

„Cesta k uzdravení začíná v okamžiku, kdy se rozhodneme, že se nechceme vrátit ke starým pořádkům. Pro někoho z nás takový okamžik nastane, když klesne na úplné dno a už se nemá čeho chytit. Pro jiné je to ve chvíli, kdy si uvědomí, že nemohou žít pro druhého, protože tím ztrácejí životně důležité spojení s tím, kým jsou a po čem touží jejich duše.“

IMG 20221208 114212 - kopie

Autorka přináší i dobré tipy, z nichž jeden ráda prozradím. Při vlastní poznávací cestě sebe samých je tu více tipů, které se mi nadmíru líbí:

Rande sám se sebou (vidět se, cítit se, promluvit se sebou, udělat pro sebe něco hezkého)

Netahejte do svého uzdravování druhé nepřející lidi, co děláte pro sebe, je křehké a posvátné (ach, jak moc je tohle třeba slyšet!)

Sebeuklidňující praktiky, třeba jen si uvědomit ve vypjaté situaci, že sedíte na židli, kde se židle dotýká hýždí… (funguje to! Minimálně mi jen při té zaměřené pozornosti mi křupalo v pánevním dnu, jak se uvolňovalo)

O autorce: Sheeleana Aiyana je zakladatelkou Rising Woman, více než třímilionové komunity čtenářek. Párová terapie, zděděná traumata, rodinné systémy, vědomé vztahy, somatická léčba a rostlinná terapie se prolíná její prací, pohlíží na vztahy jako na duchovní cestu. Žije se svým manželem na ostrově xʷənen̕əč (nyní známém jako Salt Spring Island) v Britské Kolumbii. Prošla obtížným dětstvím s týranou matkou, sama byla vystavena nejrůznějším formám násilí a vydala se cestou individuálního procesu, jak být zase doma ve svém těle i duši a o tyto zkušenosti se v knize zaměřené na vztahy (k lidem i sobě) dělí.

Stan se tou pravou

Staň se tou pravou
Knihu vydalo nakladatelství Alferia
Rok vydání: 2022
Originál: Becoming the One

Hodnocení: 99 %

www.alferia.cz/stan-se-tou-pravou/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

1st Choice: „..Nikdy jsme moc nedělali kompromisy!“

200rozO rockové partičce z Prahy už tu byla řeč několikrát. Mají za sebou dvě alba, slušnou řádku odehraných let i koncertů. A taky početnou základnu fanoušků, kteří se už nemůžou dočkat nedělní párty 8. září ve Stromovce. Jmenuje se Sunday Music Jam a právě 1st ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Ziegler: Thothův tarot, Zrcadlo duše aneb dědictví pana Crowleyho


thoruv tarot 200Aleister Crowley a jeho tarotová sada patří ke klasice, která snad nebude nikdy překonána. Ještě více nepřekonatelná, zaplaťpánbůh, je ovšem pověst samotného autora. Tak toho byste si v dnešní době zopakovat nechtěli, věřte mi. ...


Literatura

Bernard Minier exceluje s dalším případem Martina Servaze

big sestry-100Vynikající francouzský autor thrillerů Bernard Minier je zpět s pátým případem Martina Servaze. Tentokrát v něm jednu z hlavních rolí hrají Sestry, po kterých je i celá kniha pojmenována. Dočkáte se při jeho čtení velkého zážitku jako u př...

Divadlo

Hráči - Komorní scéna Aréna
Hráči 200Hercům nejvyšší kategorie, těm, kteří dokážou svou profesi vypilovat na mistrovskou úroveň jemně cizelovaných detailů, říkám, čistě jen pro svou potřebu, hráči. Ostravská Komorní scéna Aréna má stejnojmennou Gogolovu klasiku na repertoáru už šestý...

Film

Zac Efron se představuje v traileru drsného australského thrilleru ZLATO

zlato 200Uprostřed rozlehlé, jedinečné a nelítostné australské pouště se odehrává drsný thriller o chamtivosti, která dokáže zatemnit lidskou mysl. Jak daleko dokáží lidé zajít při cestě za nesmírným bohatstvím?

...