Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka
Kultura21.cz

Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka

Sestricky a valka perexDora je matkou dvojčat, ale protože chce pomoct válečnému úsilí, vrací se do nemocnice Nightingale. Jennifer a Cissy, pravidelné návštěvnice podniků ve West Endu, chtějí pečovat o zraněné vojáky, a tak se přihlásí jako dobrovolnice.

 


Brzy však zjistí, že ošetřovatelství není takové, jaké si jej představovaly. Pro plachou Eve zas nemocnice představuje vítaný únik z domácího prostředí, ale brzy pochopí, že život dobrovolnice v době války vůbec není snadný. Dokážou se sestry semknout, i když kolem nich zuří válka? A přežije jejich nemocnice bombardování?

Šestá kniha z oblíbené série
Autorkou knihy Sestřičky a zuřící válka je anglická spisovatelka a novinářka Donna Douglas. Ta psala moderní romance, ale toužila po změně, a tak nezaváhala, když dostala nabídku napsat příběh zasazený do londýnské nemocnice třicátých let. Tento příběh se stal tak oblíbeným, že přerostl v úspěšnou sérií. Sestřičky a zuřící válka jsou jejím šestým dílem.

Nemocnice uprostřed bombardování
Tato kniha se odehrává během druhé světové války. Londýn je bombardován a jeho obyvatelé se musí snažit žít normální život. Autorka skvěle vystihla atmosféru válečného Londýna, odvahu a odhodlání jeho obyvatel. Nejdůležitější je ale dění v nemocnici, do něhož válka také významně zasáhla a změnila jej od základů. Setkáte se zde téměř se všemi postavami z minulých dílů, ale nejvíc prostoru je věnováno Doře a dobrovolnicím Jennifer, Cissy a Eve, jejich vztahům s rodinou a přáteli i vztahům milostným. Autorka hrdinky popsala uvěřitelně. Soustředí se na jejich sny, touhy i obavy a nebojí se ukázat i jejich stinné stránky. A právě proto působí dívky tak skutečně.

Pokud tedy hledáte inteligentní ženský román se sympatickými hrdinkami a realistickým dějem, sáhněte po knihách ze série Nemocnice Nightingale. Uvidíte, že vás nezklamou.

Sestricky a valka

SESTŘIČKY A ZUŘÍCÍ VÁLKA
Autorka: Donna Douglas
Originální název: Nightingales at War
Překlad: Petra Klůfová-Štechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/522304-sestricky-a-zurici-valka


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Jan Révai: Základem vztahu s dítětem je důvěra

revai 200Namyšlený tělocvikář Aleš Nezval ze seriálu Gympl nebo vtipně glosující porotce v soutěži StarDance, hlavně ovšem lamač dívčích srdcí z filmu Rebelové. Tak známe herce a tanečníka Jana Révaie

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Vraždy s příchutí a odérem kávy

200liKaždý člověk má občas pocit, že jej osud a především jeho rány a nepřízeň dokážou semlít jako kávová zrna. Občas je to nahrubo, občas na jemný prášek. Druhá varianta je ta, která sedí na Clare, hlavní hrdinku detektivního románu Jako v kávovém mlýnku z per...


Literatura

Procházka po britských galeriích a muzeích

altNejen milovníkům Velké Británie a umění je určena kniha Britské galerie a muzea vydaná Radioservisem. Autor Jaroslav Beránek chce dokázat i pochybovačům, že Británie má co nabídnout…

Divadlo

Shakespeare v Mahenově divadle NdB
necozaneco perJe to skutečně záhada. Velký dramatik Shakespeare napsal spoustu nejlepší divadelních her, jaké kdy se objevily a taky několik velmi špatných her. Jako by v Shakespearovi byli dva autoři. Nebo že by Shakespeare, onen herec co utekl ke k...

Film

Dny evropského filmu přece jen začnou

def logoCovidová epidemie zavinila úplné zrušení některých kulturních akcí (např. karlovarského festivalu), jiné byly odloženy na příhodnější dobu. To se mimo jiné týká rovněž DNŮ EVROPSKÉHO FILMU. Uskuteční se v náhradním termínu (pokud nákaza znovu nenabude...