Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka

Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka

Sestricky a valka perexDora je matkou dvojčat, ale protože chce pomoct válečnému úsilí, vrací se do nemocnice Nightingale. Jennifer a Cissy, pravidelné návštěvnice podniků ve West Endu, chtějí pečovat o zraněné vojáky, a tak se přihlásí jako dobrovolnice.

 


Brzy však zjistí, že ošetřovatelství není takové, jaké si jej představovaly. Pro plachou Eve zas nemocnice představuje vítaný únik z domácího prostředí, ale brzy pochopí, že život dobrovolnice v době války vůbec není snadný. Dokážou se sestry semknout, i když kolem nich zuří válka? A přežije jejich nemocnice bombardování?

Šestá kniha z oblíbené série
Autorkou knihy Sestřičky a zuřící válka je anglická spisovatelka a novinářka Donna Douglas. Ta psala moderní romance, ale toužila po změně, a tak nezaváhala, když dostala nabídku napsat příběh zasazený do londýnské nemocnice třicátých let. Tento příběh se stal tak oblíbeným, že přerostl v úspěšnou sérií. Sestřičky a zuřící válka jsou jejím šestým dílem.

Nemocnice uprostřed bombardování
Tato kniha se odehrává během druhé světové války. Londýn je bombardován a jeho obyvatelé se musí snažit žít normální život. Autorka skvěle vystihla atmosféru válečného Londýna, odvahu a odhodlání jeho obyvatel. Nejdůležitější je ale dění v nemocnici, do něhož válka také významně zasáhla a změnila jej od základů. Setkáte se zde téměř se všemi postavami z minulých dílů, ale nejvíc prostoru je věnováno Doře a dobrovolnicím Jennifer, Cissy a Eve, jejich vztahům s rodinou a přáteli i vztahům milostným. Autorka hrdinky popsala uvěřitelně. Soustředí se na jejich sny, touhy i obavy a nebojí se ukázat i jejich stinné stránky. A právě proto působí dívky tak skutečně.

Pokud tedy hledáte inteligentní ženský román se sympatickými hrdinkami a realistickým dějem, sáhněte po knihách ze série Nemocnice Nightingale. Uvidíte, že vás nezklamou.

Sestricky a valka

SESTŘIČKY A ZUŘÍCÍ VÁLKA
Autorka: Donna Douglas
Originální název: Nightingales at War
Překlad: Petra Klůfová-Štechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/522304-sestricky-a-zurici-valka


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Monikou Váňovou

200rozS uměleckou fotografkou Monikou Váňovou jsem se před časem seznámila na kurzech tvůrčího psaní a velmi brzy jsem pochopila, že tato křehká blondýnka má nejen výrazně tvůrčího ducha, ale že si také dokáže tvrdě jít za svými sny a dovést je až k realizaci...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Sluníčko Helena Illnerová hovoří o světle

Illnerova perexČeská fyzioložka a biochemička Helena Illnerová je i ve světě uznávanou autoritou v oboru chronobiologie. V knize s příhodným názvem Čas pro světlo se může čtenář ponořit do dobrodružství vědeckého výzkumu, ...


Literatura

Ponořte se do fascinujícího světa ryb

co-ryba-vi 200Etolog Jonathan Balcombe napsal knihu nazvanou Co ryba ví?, ve které vyvrací mýty a přináší spoustu zajímavých informací.

 

...

Divadlo

Horská dráha, přehlídku šarmu a osobního kouzla

Horska draha perexPrvní premiérou roku 2019 v Divadle Bolka Polívky v Brně byla 11. ledna francouzská konverzační komedie Erica Assouse, která si hraje s prvky absurdního humoru. Je určena pro dva herce a v režii Petra Halberstadta se v ní představ...

Film

Prima love přinese divákům hned tři novinky

prima Nespoutany andel200Prima love se rozhodla zakončit leden velkolepě, a to třemi novými pořady. Milovníci seriálů se mohou těšit na telenovelu Nespoutaný anděl mysteriózní drama Pomsta. Na ...