První případ Kay Hunterové mi hodně sednul

První případ Kay Hunterové mi hodně sednul

Tisk

vydesena-k-smrtii200Vyděšená k smrti je kniha Rachel Amphlett, která vyšla v nakladatelství Domino od Albatros Media. Nese pečeť top thriller a podle mě stojí za to.

 

 

 

V tomto roce vyšlo hned několik titulů ze sérií od mých oblíbených spisovatelů, ale k tomu vždycky ráda zkusím i něco nového. Mé oči zbystřily na výrazu první případ a anotace zněla zajímavě, tak proto jsem se do této knihy pustila a nešlápla jsem vedle.

Děj začíná, když je v budově opuštěné biologické laboratoře je nalezeno tělo zmizelé studentky. Ukazuje se, že se nejedná jen o obyčejný únos a brzo na to nalezen muž s výkupným. Když je unesena další studentka, vše se začíná komplikovat a jde do tuhého…

Kniha je psána takovým strohým stylem – jedná se jak o krátké věty, tak kapitoly a nejsou tu nějaké zbytečné popisy, nebo hluchá místa. Někomu to nemusí sedět, ale na mě to opravdu funguje – díky tomu čtu velmi rychle a nemusím se jakoby ničím zdržovat.

„Podrbal si pomalu mizející modřinu a radši myslel na to, co zažil v minulých několika dnech.
Chtělo se mu zívnout.
Docela si to volno z práce užil. Všechno vyšlo, jak plánoval.
Dokonce vlastně líp.
Mnohem líp.
Otevřel si pokoj, vstoupil dovnitř, zajistil dveře mosaznou zástrčkou a shodil plátěnou tašku na prodřený koberec. Páchlo to tam. Čím déle tma zůstával, tím víc mu zatuchlina lezla i do oblečení, ale nedalo se nic dělat.
Aspoň zatím.
Neměl kam jinak jít.“ (str. 52)

Vyděšená k smrti mi nepřišla úplně originální, ani výjimečná – milovníci detektivek si museli říkat, že něco takového už četli a podobně, ale i přesto se mi moc líbila. Brala jsem ji jako odpočinkový titul, Kay Hunterová na mě působila tajemně, ale sympaticky a celá kniha mi zkrátka dávala smysl a slupla jsem ji jako malinu.

Jedná se o první případ a série má nyní už dvanáct dílů, tak doufám, že s kladným hodnocením nebudu sama a nakladatelství bude v překladech pokračovat!

Než se bestsellerová autorka krimi Rachel Amphlett vydala na spisovatelskou dráhu, hrála na kytaru, pracovala jako komparzistka v televizi a u filmu, moderátorka v rádiu a producentka na volné noze pro BBC. Byla také redakční asistentkou v knižním nakladatelství. Teď však místo trsátka třímá v ruce pero a píše krimi a špionážní romány, protože právě na těch vyrůstala. Její série s Kay Hunterovou se odehrává v Kentu a vystupuje v ní úzce semknutá parta detektivů. Kromě sérií píše také samostatné krimiromány a psychologické thrillery. Rachel ráda cestuje a má britské a australské občanství.

vydesena-k-smrtii

Vyděšená k smrti
Autor: Rachel Amphlett
Překlad: Jitka Šišáková
Žánr: detektivka, thriller
Nakladatelství: Domino (Albatros Media)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336
Hodnocení: 92 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/80852592/vydesena-k-smrti/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavlína Senić: „Posluchačům vážné hudby přeji, aby v ní vážně objevili její nesmrtelnost!!!“

senic perexTentokrát vám přinášíme rozhovor s velmi příjemnou dámou, vokalistkou Pavlínou Senić. Jak pečuje o své zlato v hrdle, jak si rozumí s manželem Tomášem Úlehlou a jaká je matka? V tomto rozhovoru se dozvíte plno dalších zajímavých věcí… 

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Mrtvola v lázni – detektivní vyšetřování ve starověké Británii

altVšem, kteří si oblíbili sympatického detektiva (přesněji řečeno soukromého informátora) Marca Didia Falcona britské autorky Lindsey Davisové, přináší nakladatelství BB/art jeho třináctý příběh Mrtvola v lázni (A...


Literatura

Kaktusy a sukulenty v praxi

kaktusy a sukulenty v praxi 200Snad každý má doma nějaký kaktus nebo sukulent a pokud s jejich pěstováním začínáte nebo už o ně nějakou dobu pečujete, právě pro vás vydalo v září nakladatelství Esence parádní knihu Kaktusy a sukulenty v p...

Divadlo

Hurvínek v neděli 2.5. 2021 oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny

hurvinek 20095 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý kluk. O to jsou narozeniny cennější. Mánička, která letos oslavila jednadevadesát tvrdí, že to nejsou kulatiny a že se to slavit nemusí, ale kdo by řeči ta...

Film

Michal David dokončil film

david perexČeský hitmaker Michal David, ktorý bude mať tento rok posledné dva koncerty nakrúcal film Decibely lásky. Do kín sa dostane vo februári 2016. Fanúšikovia si ho môžu ešte tento rok vychutnať na posledných predstaveniach sprevádzaných svetelnou šou ...