Hra s ohněm

Hra s ohněm

hra s ohnem perexOsm nebo klidně devět bodů z deseti. Opravdu výborná severská krimi, které nelze vytknout snad nic, lehký propad bodů dávám jen proto, že ne každému musí sednout atmosféra společenství, o které se zde jedná. A které bude čtenář nucen poznat do hloubky víc, než je zdrávo a pro případ, že fakt nemá rád fanatické náboženství, tak mu to bude velmi vadit. 

 

Ale... pro mne příběh kolísá  na pomezí něčeho, čeho je tam moc (moc vztahů, moc zápletek, moc lidského hemžení a řešení kde čeho a příliš málo bádání a rozkrývání nabaleného zločinu) a na druhé straně na pomezí naprosto dokonalého vykreslení aljašských míst, atmosféry a myšlenkových pochodů. Chvílemi mi přišlo, že autorka smíchala krimi a beletrii, takže si myslím, že vytvořila cosi, co dokáže stejně tak dobře uspokojit oba tábory čtenářů.

Ale zpět k příběhu!

Kate Shugaková - dosti sympatická, dejte jí čas, v průběhu příběhu si vás docela dobře omotá kolem prstu.

Případy s Kate Shugakovou (další díly)

Chladný den pro vraždu

Devátá oběť

Pod hladinou

Černé zlato

Kdo zná předchozí díly, bude určitě nadšen dalším příběhem, který vyniká jedinečnou atmosférou náboženských fanatiků. Příběh, ze kterého budete mít nikoliv kriminální, ale i lidskou husí kůži. A i když vám někdy ti lidé budou vážně lézt na nervy, musíte ocenit ráznost Kate a jejího přístupu, neústupnost, se kterou se nakonec dostaneme na konec příběhu k velkolepému rozuzlení, které uspokojí dokonale každého. Každého, i když měl na průběh příběhu různý názor.

Takže nyní, v žáru vášně, devět z deseti... protože pod tím vším byla nakonec velmi dobrá zápletka. Velmi dobře provedený zločin, kterému stačilo málo a zůstal by pod požárem v lese, v němž rostou velmi zajímavé houby.

"Původ hub spočívá ve slizu a kyselých šťávách vlhké země nebo mnohdy v kořenech žaludy plodících stromů; nejdříve jsou chabější než pěna, pak jsou masivní jako pergamen a nakonec se zrodí houba."  Plinius Starší.

hra s ohnem

Hra s ohněm
Autorka: Dana Stabenow
Název, originál: Play with Fire
Rok vydání: 2021
Nakladatelství: Mystery Press

Hodnocení: 97 %             

https://mysterypress.cz/hra-s-ohnem/       

Další připravovaný díl: Když krev promluví


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Radek Šubrt: „Důležité je, že jíst se bude vždycky!“

radek subrtS šéfkuchařem luxusních restaurací Radkem Šubrtem se v těchto dnech můžete potkávat na televizních obrazovkách, kde vystupuje jako jeden z porotců kulinářské show Masterchef. Co si o ní myslí? Jaké je jeho oblíbe...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Helen Fieldsová je dokonalost sama

dokonaly zlocin 200V dubnu vyšla již pátá kniha britské autorky Helen Fieldsové ze série Luc Callanach, tentokráte nese titul název Dokonalý zločin. Vytříbenou směsici prohnanosti, akce a napětí v tomto díle okoření i vztah dvojice protagonistů, ta...


Literatura

Nudíte se? Místo pořízení mývala si zahrajte nějakou hru

hry-proti-nude 200Příhodně v době, kdy je spousta lidí doma, vyšla v nakladatelství Kazda kniha Hry proti nudě obsahující 101 her, se kterými bude všední den o něco veselejší.

 

...

Divadlo

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

zabradli 200Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. V nadcházejícím roce uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase...

Film

Severský filmový čtvrtek vyprodala islandská komedie

kralovska cesta 200První čtvrtek v srpnu patřil pravidelnému setkání u promítání severského filmu. Skandinávský dům společně s Komorním kinem Evald tentokrát přichystaly pro návštěvníky dramatickou komedii Královská cesta, která nás zavedla do malé k...