Kdo z nich je vrah?

Kdo z nich je vrah?

Tisk

Hra na vrazdu perexPřed rokem se skupinka přátel sešla v nádherném cornwallském sídle, aby oslavila Lucasovu svatbu. Nakonec se však žádná svatba nekonala, protože pár hodin před obřadem se odehrála strašlivá tragédie.

 

Teď Lucas všechny své přátele pozval znovu. Prý na oslavu výročí. Ale čeho? Svatby, která se nekonala? Nebo chce jen zavzpomínat na svou mrtvou sestru? Když Lucas přátelům oznámí, že si zahrají hru na vraždu, nikdo z jeho nápadu není nadšený, ale z různých důvodů hrají všichni. Zdá se, že je Lucas přesvědčený o tom, že se mezi jeho přáteli ukrývá vrah jeho sestry. Pokud má pravdu, kdo z nich to je?

Druhý díl ze série o Stephanii Kingové
Autorkou knihy Hra na vraždu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr, je anglická spisovatelka Rachel Abbott, autorka několika bestsellerů. Kniha je druhým dílem ze série o vyšetřovatelce Stephanii Kingové. Protože samotná Stephanie je zde jen vedlejší postavou, není nutné znát děj prvního dílu, který zatím v českém překladu nevyšel.

Hra, při které se má odhalit pravda
Hlavní vypravěčkou příběhu je Jemma, manželka jednoho z Lucasových kamarádů. Protože lidi, kteří se v Cornwallu shromáždili, moc dobře nezná, poznává je čtenář společně s ní. Vztahy mezi nimi jsou zvláštní a plné tajemství čekajících na odhalení. I když na první pohled nemají tito přátelé téměř nic společného, jsou tu závazky z minulosti, které je k sobě poutají, a tak na Lucasovu hru všichni přistupují. Jemmu však k Lucasovi nepoutají žádné závazky, a tak si dokáže udržet odstup. Rozhodne se, že pokud by se hra vymkla kontrole, zastaví ji.

Několik kapitol vypráví také Lucasova manželka Nina a sestra Alex, která poskytuje krátký náhled do minulosti. Nechybí ani pasáže věnované Stephanie Kingové. Tyto části poskytnou krátký vhled do vyšetřovatelčina soukromého i pracovního života a nastíní průběh vyšetřování.

Kniha zaujme především komorní atmosférou a soustředí se zejména na vztahy mezi postavami. Nenabízí žádné velké zvraty ani napínavé momenty, ale je čtivě napsaná a má skvěle promyšlenou pointu. Jedná se tedy spíše o oddechové čtení, jež ocení hlavně čtenáři, kteří s tímto žánrem začínají, a milovníci psychologicky laděných příběhů.

Hra na vrazdu

HRA NA VRAŽDU
Autorka: Rachel Abbott
Originální název: The Murder Game
Překlad: Milan Lžička
Žánr: detektivka, thriller
Vydáno: Kalibr, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 304

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/533916-hra-na-vrazdu


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

MASTERS OF ROCK 2012 - INTRO - JEN RŮŽOVÁ TO MŮŽE BÝT!

Na loňském, devátém ročníku Masters of Rock, zaujala pozornost - a nejen mou - poměrně velká tlupa metalistů v růžovém oblečení. Šlo o skvělou recesi, jejíž prvopočátek spočíval v myšlence setkání přispěvatelů fóra MOR, kteří se dosud znali pou...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Coolinářka: Kuchařka testovaná na rodině


coolinarka 200Foodblogerů, tedy blogerů zaměřených na jídlo a vše kolem něho, neustále přibývá a není tak divu, že se na našem trhu stále více objevují také jejich knihy. Pro autory blogů je to největší pocta, což v úvodu přiznává i Svatava Vaško...


Literatura

Hercule Poirot nově: Záhada tří čtvrtin

zahada tri ctvrtin 200V září vydalo nakladatelství Knižní klub nový příběh Hercula Poirota v podání britské autorky Sophie Hannahové. Jak se autorce podařilo zhostit role epigona nezaměnitelné Agathy Christieové a jaký je příběh z dávných let v m...

Divadlo

Ľadové zrkadlo

ladove zrkadlo zpV rámci Bratislavského majálesu sa 1. mája predstavili deti z ochotníckeho divadla z Devínskej Novej Vsi pod vedením Marty Potančkovej v detskom muzikálovom predstavení Ľadové zrkadlo. ...

Film

Mamma Mia! Pokračování letního hitu je konečně tady

mamma-mia 1Muzikál Mamma Mia! si před deseti lety získal srdce diváků po celém světě a ti od té doby doufali, že se dočkají pokračování osudů bláznivé Donny a jejich blízkých. Jejich čekání je konečně u konce – a mohou se těšit hned na dva příběhy!