Kdo z nich je vrah?
Kultura21.cz

Kdo z nich je vrah?

Hra na vrazdu perexPřed rokem se skupinka přátel sešla v nádherném cornwallském sídle, aby oslavila Lucasovu svatbu. Nakonec se však žádná svatba nekonala, protože pár hodin před obřadem se odehrála strašlivá tragédie.

 

Teď Lucas všechny své přátele pozval znovu. Prý na oslavu výročí. Ale čeho? Svatby, která se nekonala? Nebo chce jen zavzpomínat na svou mrtvou sestru? Když Lucas přátelům oznámí, že si zahrají hru na vraždu, nikdo z jeho nápadu není nadšený, ale z různých důvodů hrají všichni. Zdá se, že je Lucas přesvědčený o tom, že se mezi jeho přáteli ukrývá vrah jeho sestry. Pokud má pravdu, kdo z nich to je?

Druhý díl ze série o Stephanii Kingové
Autorkou knihy Hra na vraždu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr, je anglická spisovatelka Rachel Abbott, autorka několika bestsellerů. Kniha je druhým dílem ze série o vyšetřovatelce Stephanii Kingové. Protože samotná Stephanie je zde jen vedlejší postavou, není nutné znát děj prvního dílu, který zatím v českém překladu nevyšel.

Hra, při které se má odhalit pravda
Hlavní vypravěčkou příběhu je Jemma, manželka jednoho z Lucasových kamarádů. Protože lidi, kteří se v Cornwallu shromáždili, moc dobře nezná, poznává je čtenář společně s ní. Vztahy mezi nimi jsou zvláštní a plné tajemství čekajících na odhalení. I když na první pohled nemají tito přátelé téměř nic společného, jsou tu závazky z minulosti, které je k sobě poutají, a tak na Lucasovu hru všichni přistupují. Jemmu však k Lucasovi nepoutají žádné závazky, a tak si dokáže udržet odstup. Rozhodne se, že pokud by se hra vymkla kontrole, zastaví ji.

Několik kapitol vypráví také Lucasova manželka Nina a sestra Alex, která poskytuje krátký náhled do minulosti. Nechybí ani pasáže věnované Stephanie Kingové. Tyto části poskytnou krátký vhled do vyšetřovatelčina soukromého i pracovního života a nastíní průběh vyšetřování.

Kniha zaujme především komorní atmosférou a soustředí se zejména na vztahy mezi postavami. Nenabízí žádné velké zvraty ani napínavé momenty, ale je čtivě napsaná a má skvěle promyšlenou pointu. Jedná se tedy spíše o oddechové čtení, jež ocení hlavně čtenáři, kteří s tímto žánrem začínají, a milovníci psychologicky laděných příběhů.

Hra na vrazdu

HRA NA VRAŽDU
Autorka: Rachel Abbott
Originální název: The Murder Game
Překlad: Milan Lžička
Žánr: detektivka, thriller
Vydáno: Kalibr, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 304

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/533916-hra-na-vrazdu


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Režisér Viktor Tauš: „Pracovat s Kaiserem a Lábusem je štěstí“

taus viktor 200Režisér Viktor Tauš debutoval autobiografickým filmem o drogové závislosti Kanárek. Můžete si přečíst, jak na tento film vzpomíná a co pro něj znamenal, ale tento rozhovor se točí především kolem jeho ne...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Ten, kdo odešel

Ten kdo odesel 200„Po přečtení této knihy už pro vás Facebook nikdy nebude tím, co dřív“ – to je ústřední myšlenka knihy Ten, kdo odešel, kterou jsem zhltla za tři večery. Jako by mi připomínala můj vlastní příběh. Vlastně – ne jako by. Hlavní hrdink...


Literatura

František Kvíz: Houbařův sen

houbar200Je málo knih, které když si přečtete, dýchnou na vás stylem tak starobylým, že často budete vzpomínat na knihy svého dětství, nejlépe ty, které jste podědili po babičce. Možná je to tím, že František Kvíz zvolil téma magické a pohádkové – převyprávěn...

Divadlo

Slávek Novák aneb Příběh opravdového herce

Slavek Novak perexCo uděláte, když narazíte skutečný příběh o skutečném umělci, který hrával hlavní role v Národním a zároveň sváděl ženy pod taktovkou STB, aby je režim mohl vydírat? Jste-li dramatikem, pravděpodobně napíšete hru. Jste-li vtipným a...

Film

Čekám až mi umře pes, abych se mohla zastřelit

Olive KitteridgeováSvérázná Olive Kitteridgeová vás rozesměje i rozpláče ve skvělém románu Elisabeth Stroutové, která za byla za tento svůj počin oceněná Pulitzerovou cenou. Olive Kitteridgeová byla...