Kdo z nich je vrah?

Kdo z nich je vrah?

Tisk

Hra na vrazdu perexPřed rokem se skupinka přátel sešla v nádherném cornwallském sídle, aby oslavila Lucasovu svatbu. Nakonec se však žádná svatba nekonala, protože pár hodin před obřadem se odehrála strašlivá tragédie.

 

Teď Lucas všechny své přátele pozval znovu. Prý na oslavu výročí. Ale čeho? Svatby, která se nekonala? Nebo chce jen zavzpomínat na svou mrtvou sestru? Když Lucas přátelům oznámí, že si zahrají hru na vraždu, nikdo z jeho nápadu není nadšený, ale z různých důvodů hrají všichni. Zdá se, že je Lucas přesvědčený o tom, že se mezi jeho přáteli ukrývá vrah jeho sestry. Pokud má pravdu, kdo z nich to je?

Druhý díl ze série o Stephanii Kingové
Autorkou knihy Hra na vraždu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr, je anglická spisovatelka Rachel Abbott, autorka několika bestsellerů. Kniha je druhým dílem ze série o vyšetřovatelce Stephanii Kingové. Protože samotná Stephanie je zde jen vedlejší postavou, není nutné znát děj prvního dílu, který zatím v českém překladu nevyšel.

Hra, při které se má odhalit pravda
Hlavní vypravěčkou příběhu je Jemma, manželka jednoho z Lucasových kamarádů. Protože lidi, kteří se v Cornwallu shromáždili, moc dobře nezná, poznává je čtenář společně s ní. Vztahy mezi nimi jsou zvláštní a plné tajemství čekajících na odhalení. I když na první pohled nemají tito přátelé téměř nic společného, jsou tu závazky z minulosti, které je k sobě poutají, a tak na Lucasovu hru všichni přistupují. Jemmu však k Lucasovi nepoutají žádné závazky, a tak si dokáže udržet odstup. Rozhodne se, že pokud by se hra vymkla kontrole, zastaví ji.

Několik kapitol vypráví také Lucasova manželka Nina a sestra Alex, která poskytuje krátký náhled do minulosti. Nechybí ani pasáže věnované Stephanie Kingové. Tyto části poskytnou krátký vhled do vyšetřovatelčina soukromého i pracovního života a nastíní průběh vyšetřování.

Kniha zaujme především komorní atmosférou a soustředí se zejména na vztahy mezi postavami. Nenabízí žádné velké zvraty ani napínavé momenty, ale je čtivě napsaná a má skvěle promyšlenou pointu. Jedná se tedy spíše o oddechové čtení, jež ocení hlavně čtenáři, kteří s tímto žánrem začínají, a milovníci psychologicky laděných příběhů.

Hra na vrazdu

HRA NA VRAŽDU
Autorka: Rachel Abbott
Originální název: The Murder Game
Překlad: Milan Lžička
Žánr: detektivka, thriller
Vydáno: Kalibr, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 304

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/533916-hra-na-vrazdu


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Petr Martinák: To, že jsem nemohl být se svými dětmi, mě málem zabilo, teď už jsem opět šťastný

Martinak 200Petr Martinák, skvělý imitátor, herec, který na nějaký čas zmizel z televizních obrazovek i z povědomí diváků se pomalu vrací na pódia, odráží se ode dna a cítí se znovu šťastný. O tom, co ho potkalo a jak se s tím vypořádal hovoří na následují...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Příběh s děsivým koncem – láska krásné lazebnice a korunního prince bavorského

dvorni sasek a carodejnicePoté, co bavorský vévoda Albrecht III. zemřel, rozhodl se jeho bratr po mléku a dvorní šašek Jan Burger, že se vyzná ze svého děsivého prohřešku. Přiřízl si několik husích brků a začal vyprávět pří...


Literatura

Budou Čáry života nejlepší Young Adult knihou tohoto roku?

cary-zivota200Když se má objevit novinka od autorky populární knihy či série, vždy ji provází velké očekávání a zároveň i obavy. Dokáže se vyrovnat své předchůdkyni? Čarám života od autorky Veroniky Roth se to rozhodně povedlo.

Divadlo

Sváteční představení v Národním divadle

nd pan z praseckova 200Na období Vánočních svátků připravil soubor činohry Národního divadla pestrou nabídku inscenací, které vám mohou zpříjemnit atmosféru tohoto jedinečného ročního období.

...

Film

Severský filmový čtvrtek vyprodala islandská komedie

kralovska cesta 200První čtvrtek v srpnu patřil pravidelnému setkání u promítání severského filmu. Skandinávský dům společně s Komorním kinem Evald tentokrát přichystaly pro návštěvníky dramatickou komedii Královská cesta, která nás zavedla do malé k...