Jeden rok s půvabným únoscem

Jeden rok s půvabným únoscem

365 dni anotace 200Dostala se mi do rukou kniha 365 dní, která je předlohou stejnojmenného filmu populárního na Netflixu. Pokud máte rádi erotické čtení, nesmíte si ji nechat ujít!

Příběh této knihy není nikterak složitý, což vůbec nevadí, když to berete jako odpočinkové čtení. Laura Bielová je na dovolené na Sicílii s partnerem a přáteli, kde si vše užívá. Hned druhý den je však unesena donem Massimem – hlavou mocné sicilské mafiánské rodiny. Pro něj je Laura osudovou ženou, protože se mu jednou objevila jako vize. Snaží se jí tedy zmocnit pomocí jasného plánu – bude ji držet 365 dní ve svém paláci, když se do něj během této doby nezamiluje, propustí ji. Jestli se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu.

Laura ani Massimo nepatří mezi hrdiny, které byste si hned oblíbili. Massimo má peníze i moc a oboje se nebojí používat. Líbí se mi, jak je kolem něj vytvořena taková vlna tajemna a neznámého. Laura se chová jako paninka – Massima velmi často provokuje, brzy najede na jeho vlnu, situaci si užívá a opravdu velmi často popíjí růžový Moët.

Nejsem fanynka erotických románů, četla jsem jich jen minimum a například šílenství kolem 50 odstínů šedi mě úplně minulo. Zpočátku jsem měla tak problém zvyknout si na popisy sexuálních scén, ale nakonec jsem to nějak zvládla. Poté mě velmi překvapil rozhovor s autorkou knihy, kde přiznává, že za sexuálním tématem je těžké období v jejím životě, kdy měla vztah, ve kterém chyběl sex. Ona tehdy hledala sexuální pozornost a rozhodla se, že musí vytvořit něco, co je opakem jejího skutečného života. Také četla hodně erotických knih. „Ale byl v nich jeden problém: sex vždycky připomínal pudink. Pudink je v pořádku, ale není na něm nic mimořádného. Bylo to tak nudné. Takže jsem chtěla vytvořit svůj vlastní příběh se svými vlastními touhami, vlastním sexem a nejlepším chlapem. Můžete vytvořit cokoli,“ píše zde.

Sama jsem byla překvapená, jak se mi 365 dní dobře četlo. Byla to pro mě oddechovka, ale byla jsem zvědavá, jak se vše vyvine a příběh hodně hltala. A pak jsem byla zklamaná, když se ke konci objevily nové informace a najednou přišla poslední strana. Už se tedy moc těším na další díl s názvem Ten den, který by měl vyjít už 16. listopadu. Možná se v něm dočkám i větší linky věnované mafii a poté se podívám i na film.

Blanka Lipińská je jednou z nejpopulárnějších autorek a nejvlivnějších žen v Polsku. Je spisovatelkou spíš z touhy než z nutnosti a píše víc pro zábavu než pro peníze. Miluje tetování, cení si pravdomluvnosti a pokladů altruismu. Rozčiluje ji nedostatek otevřenosti v sexu a vzala si za úkol zahájit diskuzi o všech podobách lásky. Ráda říká, že mluvit o sexu je stejné jako připravit večeři.

365 dni

365 dní
Autor: Blanka Lipińská
Žánr: beletrie, současná romance
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 352
Hodnocení: 85 %

https://baronet.cz/365-dni


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Podzim už je v plném proudu, ale jitra jsou zde tichá, říká Robert Rohál

robert rohal perex

Kulturou žije řadu let. Působil v novinách, kde napsal tisíce článků, později začal také fotit a psát knížky. Dnes Robert Rohál pracuje v jednom kulturním domě, ale nadále píše a publikuje, prezentuje své fotografické výsta...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Komiksoví nadšenci pozor, 49. Číslo Crew2 je tu!

crew49 200Máme tu říjen a spolu s ním 49. číslo komiksového magazínu Crew2, které hýří rozmanitostí a může tak každému čtenáři grafických románů nabídnout to, co jeho srdce žádá. U mě to vyhrál můj zbožňovaný Hellblazer, ale máme tu také pokračování Ochutnáva...


Literatura

Ozvěna Zory Berákové jako dobře namíchaný koktejl

kniha perexNamíchat koktejl tak, aby všechny ingredience byly v souladu a žádná nepřehlušovala svou chutí konečný výsledek, není jednoduché. Napsat dílo o životě známé osobnosti z minulosti, aby výsledkem byl čtivý román, je stejnou alchymií, která se ne ...

Divadlo

Jak vidí budoucnost umění v on-line světě Jana Plodková a Jiří Vyorálek?

DNZ 200Oblíbení herci Divadla Na zábradlí se v krátkých rozhovorech zamýšlejí nad reflexí covidové pandemie v jejich profesním i osobním životě.

...

Film

Dovolená v protektorátu (TV pořad)

Protektorat 200Ve středu 6. května  se konala v pražské kavárně Campus novinářská projekce k novému typu Cross žánru Situační drama s názvem Dovolená v protektorátu od tvůrců České televize. Přítomní byli nejen autorka projektu, scénáristka Zora Cejnkov...