Jeden rok s půvabným únoscem

Jeden rok s půvabným únoscem

Tisk

365 dni anotace 200Dostala se mi do rukou kniha 365 dní, která je předlohou stejnojmenného filmu populárního na Netflixu. Pokud máte rádi erotické čtení, nesmíte si ji nechat ujít!

Příběh této knihy není nikterak složitý, což vůbec nevadí, když to berete jako odpočinkové čtení. Laura Bielová je na dovolené na Sicílii s partnerem a přáteli, kde si vše užívá. Hned druhý den je však unesena donem Massimem – hlavou mocné sicilské mafiánské rodiny. Pro něj je Laura osudovou ženou, protože se mu jednou objevila jako vize. Snaží se jí tedy zmocnit pomocí jasného plánu – bude ji držet 365 dní ve svém paláci, když se do něj během této doby nezamiluje, propustí ji. Jestli se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu.

Laura ani Massimo nepatří mezi hrdiny, které byste si hned oblíbili. Massimo má peníze i moc a oboje se nebojí používat. Líbí se mi, jak je kolem něj vytvořena taková vlna tajemna a neznámého. Laura se chová jako paninka – Massima velmi často provokuje, brzy najede na jeho vlnu, situaci si užívá a opravdu velmi často popíjí růžový Moët.

Nejsem fanynka erotických románů, četla jsem jich jen minimum a například šílenství kolem 50 odstínů šedi mě úplně minulo. Zpočátku jsem měla tak problém zvyknout si na popisy sexuálních scén, ale nakonec jsem to nějak zvládla. Poté mě velmi překvapil rozhovor s autorkou knihy, kde přiznává, že za sexuálním tématem je těžké období v jejím životě, kdy měla vztah, ve kterém chyběl sex. Ona tehdy hledala sexuální pozornost a rozhodla se, že musí vytvořit něco, co je opakem jejího skutečného života. Také četla hodně erotických knih. „Ale byl v nich jeden problém: sex vždycky připomínal pudink. Pudink je v pořádku, ale není na něm nic mimořádného. Bylo to tak nudné. Takže jsem chtěla vytvořit svůj vlastní příběh se svými vlastními touhami, vlastním sexem a nejlepším chlapem. Můžete vytvořit cokoli,“ píše zde.

Sama jsem byla překvapená, jak se mi 365 dní dobře četlo. Byla to pro mě oddechovka, ale byla jsem zvědavá, jak se vše vyvine a příběh hodně hltala. A pak jsem byla zklamaná, když se ke konci objevily nové informace a najednou přišla poslední strana. Už se tedy moc těším na další díl s názvem Ten den, který by měl vyjít už 16. listopadu. Možná se v něm dočkám i větší linky věnované mafii a poté se podívám i na film.

Blanka Lipińská je jednou z nejpopulárnějších autorek a nejvlivnějších žen v Polsku. Je spisovatelkou spíš z touhy než z nutnosti a píše víc pro zábavu než pro peníze. Miluje tetování, cení si pravdomluvnosti a pokladů altruismu. Rozčiluje ji nedostatek otevřenosti v sexu a vzala si za úkol zahájit diskuzi o všech podobách lásky. Ráda říká, že mluvit o sexu je stejné jako připravit večeři.

365 dni

365 dní
Autor: Blanka Lipińská
Žánr: beletrie, současná romance
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 352
Hodnocení: 85 %

https://baronet.cz/365-dni


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Aleš Brichta: „Nechtěl bych skončit jako typický popový prostitut.“

Aleš Brichta, ikona naší rockové scény, právě dojel vzpomínkové turné, ale stále má před sebou spoustu koncertů. V rozhovoru si můžete například přečíst, jak to vypadá s novou deskou či co si myslí o turné Arakain. Tak směle do ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Čakanie na Pesa
cakanie na pesa 200Peso nie je (veľmi) zlý preklad mena “Doggo”, ktoré bolo použité v pôvodnej verzii knihy britského autora Marka B. Millsa. Avšak kniha, rovnako ako jej názov, vypovedá...

Literatura

Daňová evidence podnikatelů 2018

daň. evidence perexNa světlo světa se začátkem roku dostala publikace Daňová evidence podnikatelů 2018. Jedná se již o 15. vydání doplněné podle aktuálně platných daňových zákonů.

 

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Seriálová sezona: Orphan Black

orphan black 200Seriálová sezóna v letošním roce přinesla spoustu novinek, několikero obnovených seriálů i pár utnutých příběhů. Kabelové stanice se ale zaměřily především na nové projekty, ze kterých už teď vycházejí naděje na další seriálové ikony. P...