Krize v životě, život v krizi
Banner

Krize v životě, život v krizi

Tisk

krize v zivote zivot v krizi 200V září vyšla u nakladatelství universum příručka dvou renomovaných psychiatrů Radkina Honzáka a Vladimíry Novotné Krize v životě, život v krizi. Na krizi se podívají opravdu podrobně a z mnoha nejrůznějších úhlů. Krizím se žádný člověk nevyhne, proto není na škodu se do této příjemné knihy začíst.Renomovaní autoři

Radkin Honzák (* 1939) je psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, psychiatrické nemocnici v Bohnicích, v centrech IKEM a Remedis a jako asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Propaguje psychosomatický přístup k pacientům a pravidelně se vyjadřuje k současnému dění ve společnosti. Je autorem několika knih.

Vladimíra Novotná (* 1940) je psychiatr se sexuologickou specializací. Působila v Psychiatrické nemocnici Bohnice, vy Výzkumném ústavu psychiatrickém a od roku 1976 se věnuje ambulantní praxi. Publicisticky spolupracuje s MUDr. Honzákem na problematice řešení krizových situací v životě.

Krize všude kolem nás

Jedno je jasné – krizi zná každý z nás; některé jsou úsměvné, jiné vůbec ne, některým se dá vyhnout, jiné se řadí k těm nevyhnutelným. Dvojice psychiatrů se nám snaží poradit, jak žít s krizí, jak si poradit a případně řešit dále. V této příručce definují krizi a rozebírají její fáze, ale také radí, jak se bránit vzniku krizí. Dělí krize podle různých kritérií (životní krize vázané ke generačním obdobím, krize v mezilidských vztazích, krize vázané na zdravotní stav, pracovní a tvůrčí krize, krize smyslu a krize hodnot) a považuji za zajímavé, jak ke krizím jako takovým přistupují a dávají čtenáři mnohdy potřebný nadhled. Také je mi milé, že kniha je psána s laskavým humorem a nejde o slet informací a pouček.

Podle mého nejdůležitější kapitoly se nacházejí ke konci knihy- život v krizi, Řešení krizí a Předcházením krizí. Autoři se shodují, že nejlepší je prevence a tou může být třeba i humor. Také nám připomínají, že každá situace je řešitelná a třebaže není možné předejít všem životním krizím, je možné se na ně připravit.

Příručka pro každodenní použití

Krize v životě, život v krizi můžeme používat denně, abychom dokázali lépe žít s krizí. Využijí ji lidé, kteří pomoc potřebují, ale i ti, kteří ji poskytují – nebo by ji rádi poskytli, ale neví úplně přesně, jak na to. Věřím, že kniha poradí a pomůže, nebo alespoň poskytne náhled na to, jak vnímat a reagovat na krize.

krize v zivote zivot v krizi

Název: Krize v životě, život v krizi
Autor: Radkin Honzák, Vladimíra Novotná
Žánr: osobní rozvoj, naučná literatura
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 208
Hodnocení: 80 %

https://www.euromedia.cz/krize-v-zivote-zivot-v-krizi/kniha/13935/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tereza Kadečková: Draků není nikdy dost

116339490 210826513650369 423286207714227236 nO dracích a lidech je název debutového románu mladé české autorky Terezy Kadečkové. Proč si zvolila zrovna tuto tématiku a žánr? Byl rozdíl v psaní povídek a p...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Já to měl první!

Já to měl první!

Jste na rodičovské dovolené a občas odpočítáváte hodiny do spánku vašich neposedných dětí? A když konečně usnou, prohlížíte si stejně v mobilu jejich fotky z uplynulého dne? A taky máte občas pocit, že jste ten n...


Literatura

„Obraz Edgara Degase ‚Baletky v modrém‘ dal název mému románu,“ říká Blanka Kubešová
ImageKoncem roku vyšla v nakladatelství Eroika novinka Blanky Kubešové Baletky v modrém. Tato pilná autorka žijící v zahraničí nám představila svou desátou knížku. U všech předchozích vycházela z...

Divadlo

Komediomat začal novou sezónu zostra!

komediomat atomPrázdniny se přehouply a nejen ve Zlíně začala nová divadelní sezóna. Právě v rámci ní se v Baťově městě opět ukázala improvizační show Komediomat, která sice bojovala s hranicí morálnosti, ale o to byla vtipnější.

Film

Současnost a budoucnost jezera Kökenúr

altPražské kino Aero má za sebou úspěšně 6. ročník filmového festivalu FLIM-Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu. Pokud chcete jít za zábavou, která se skutečně vymyká mainstreamovým proudům, pak je to tato podívaná. A dokonc...