Krize v životě, život v krizi

Krize v životě, život v krizi

krize v zivote zivot v krizi 200V září vyšla u nakladatelství universum příručka dvou renomovaných psychiatrů Radkina Honzáka a Vladimíry Novotné Krize v životě, život v krizi. Na krizi se podívají opravdu podrobně a z mnoha nejrůznějších úhlů. Krizím se žádný člověk nevyhne, proto není na škodu se do této příjemné knihy začíst.Renomovaní autoři

Radkin Honzák (* 1939) je psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, psychiatrické nemocnici v Bohnicích, v centrech IKEM a Remedis a jako asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Propaguje psychosomatický přístup k pacientům a pravidelně se vyjadřuje k současnému dění ve společnosti. Je autorem několika knih.

Vladimíra Novotná (* 1940) je psychiatr se sexuologickou specializací. Působila v Psychiatrické nemocnici Bohnice, vy Výzkumném ústavu psychiatrickém a od roku 1976 se věnuje ambulantní praxi. Publicisticky spolupracuje s MUDr. Honzákem na problematice řešení krizových situací v životě.

Krize všude kolem nás

Jedno je jasné – krizi zná každý z nás; některé jsou úsměvné, jiné vůbec ne, některým se dá vyhnout, jiné se řadí k těm nevyhnutelným. Dvojice psychiatrů se nám snaží poradit, jak žít s krizí, jak si poradit a případně řešit dále. V této příručce definují krizi a rozebírají její fáze, ale také radí, jak se bránit vzniku krizí. Dělí krize podle různých kritérií (životní krize vázané ke generačním obdobím, krize v mezilidských vztazích, krize vázané na zdravotní stav, pracovní a tvůrčí krize, krize smyslu a krize hodnot) a považuji za zajímavé, jak ke krizím jako takovým přistupují a dávají čtenáři mnohdy potřebný nadhled. Také je mi milé, že kniha je psána s laskavým humorem a nejde o slet informací a pouček.

Podle mého nejdůležitější kapitoly se nacházejí ke konci knihy- život v krizi, Řešení krizí a Předcházením krizí. Autoři se shodují, že nejlepší je prevence a tou může být třeba i humor. Také nám připomínají, že každá situace je řešitelná a třebaže není možné předejít všem životním krizím, je možné se na ně připravit.

Příručka pro každodenní použití

Krize v životě, život v krizi můžeme používat denně, abychom dokázali lépe žít s krizí. Využijí ji lidé, kteří pomoc potřebují, ale i ti, kteří ji poskytují – nebo by ji rádi poskytli, ale neví úplně přesně, jak na to. Věřím, že kniha poradí a pomůže, nebo alespoň poskytne náhled na to, jak vnímat a reagovat na krize.

krize v zivote zivot v krizi

Název: Krize v životě, život v krizi
Autor: Radkin Honzák, Vladimíra Novotná
Žánr: osobní rozvoj, naučná literatura
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 208
Hodnocení: 80 %

https://www.euromedia.cz/krize-v-zivote-zivot-v-krizi/kniha/13935/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

O životě a práci Ivany Andrlové

andrlova 200Když jsem hledala informace o ní a o tom, co dneska dělá hvězda televizních inscenací a pohádek Ivana Andrlová, nebylo to vůbec jednoduché. Bulvární zprávy nevyhledávám a ostatní se ve velké míře opakují. Jako by krásnou princeznu opravdu někdo ...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Will Bowen: Dopisy od Boha

dopisy-od-boha 200Co moudrého je v nás? Will Bowen to sepsal. Jednoduše tak, že se můžete nechat okouzli aha efektem při jeho čtení nebo se pustit do napsání svého vlastního notesu plného své moudrosti.

...

Literatura

Vír: poctivá severská detektivka

Vir 200Série podivných případů vnese do poklidného života severonorského ostrova Landegode strach a paniku. Příběh začíná procházkou dvou chlapců, kteří při svých plážových hrátkách uslyší nářek a křik muže, jemuž kdosi připoutal ruce ke skále pod ledovou mořskou...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

Festival Film a architektura oslaví desátý ročník

film a architektura 200Ve dnech 30. 9. – 4. 10. proběhne ve třinácti českých a slovenských městech již podesáté festival Film a architektura. Jubilejní ročník s podtitulem “Spojení” poukáže na důležitou roli architektury při propojování lidí,...